Mārtiņš Varbūts "Siltums"Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Hernhūtiešu saiešanas namā no 2017. gada 4. augusta līdz 30. septembrim būs skatāma Mārtiņa Varbūta fotogrāfiju izstāde "Siltums".
Mārtiņš Varbūts par izstādi: “Uguns – tā ir apbrīnojama Dieva dāvana. Pateicoties ugunij, degšanas procesa rezultātā izdalās daudz siltuma. Savukārt siltums ir nepieciešams, lai varētu uzturēt dzīvību. Laikam ritot, cilvēks ir iemācījies ne tikai iegūt uguni, bet to arī izmantot savā labā – gan kā gaismas avotu, gan siltuma iegūšanai un pārtikas sagatavošanai, gan savai aizsardzībai un emocionālo vajadzību apmierināšanai. Iepriekš minētais arī veicināja tādas amatniecības nozares kā podnieki-mūrnieki attīstību.

Vika Eksta PublicitāteiNo 17. augusta Latvijas Fotogrāfijas muzeja pastāvīgās ekspozīcijas zālēs skatāma fotogrāfes Vikas Ekstas izstāde "Kustīgā fotogrāfija".
Animēto fotogrāfiju izstāde "Kustīgā fotogrāfija" palīdz pētīt, interpretēt un pilnveidot Latvijas Fotogrāfijas muzeja vēsturisko ekspozīciju, kas veltīta fotogrāfijas medija attīstībai, papildinot to ar laikmetīgu saturu. Izstādes autore veidoja animētās fotogrāfijas, strādājot ar muzeja vēsturiskajā ekspozīcijā esošiem priekšmetiem un muzeja darbiniekiem, radot kustīgos attēlus, kuros šie cilvēki un priekšmeti parādās galvenajā lomā, tādā veidā gan reflektējot par fotogrāfijas mēdija un tehnikas attīstību, gan arī ļaujot skatītājam ieraudzīt vēsturisko ekspozīciju "no jauna".

Fotoizstāde "Alternativa". Fotogrāfs Leonīds VažnaisRēzeknē, Latgales macību centra otrajā stāvā no 17. augusta līdz 17. oktobrim skatāma fotoizstāde "Alternatīva", autors Leonīds Važnais.
Šīs izstādes darbi ir veidoti divās tehnikās:
* fotoglezniecīda - digitālā attēla apvienošana ar analogo zīmejumu;
* analogā fotogrāfija - attēls ir veidots (fotografēts) uz želatīn-sudraba emulsijas pamata.

Reinis HofmanisNo 20. jūlija Latvijas Fotogrāfijas muzeja izstāžu zālēs skatāma fotogrāfa Reiņa Hofmaņa izstāde "UN".
Kamēr ikdienā dažādas prakses un rituāli ir veidojušies, pārmantojot un sapludinot gadu simtiem senas tradīcijas, mūsdienu pasaulē ir ierasts pagānisko pretnostatīt kristīgajam. Mēģinot izskaidrot, kā ir būvēta cilvēka garīgā realitāte, nereti notiek kategoriju sadursme. Tomēr ikdienā tās dzīvo līdzās – kā senās svētvietas, kas saglabājušās baznīcu tuvumā, vai pagānisma simboli dziesmu svētku repertuārā. Dažas tradīcijas laika gaitā zaudē savu sākotnējo nozīmi un iegūst jaunu saturu.

8 jūlijs fotoklubs Rīga 55Šogad savā laikā pasaulē plaši pazīstamais fotoklubs "Rīga", kurā izauga daudzi izcili fotomeistari, kā Jānis Gleizds, Gunārs Binde, Valdis Brauns, Ilmārs Apkalns, Vilhelms Mihailovskis, Leonīds Tugaļevs un daudzi citi autori, atzīmē savas dzimšanas 55 gadu jubileju.
Kluba iesāktās tradīcijas turpina tā vadītāja Eiženija Anna Freimane, dalībnieki Silvija Danelsone, Aivars Berners, Juris Kalniņš, Kaspars Upītis, Dainis Ozols, Inese Grizāne un daudzi citi, seniori Bruno Alsiņš, Ilga Sūna, Antons Vogulis, Nikolajs Zīraps un Irēna Nikkinena.

Agnija GriguleVakar, 29. jūnijā, norisinājās modeles, fotogrāfes un Instagram zvaigznes Agnijas Grigules fotogrāfiju izstādes "SUMMER EUPHORIA" svinīgā atklāšana. Pirmā izstāde, kurā Agnija iejūtas gan fotogrāfes, gan modeles lomā, pulcēja Rīgas bomonds – Olga Kolotova, Una Meistare, Aivars Ērglis, Betija Sadauska un citi. Izstāde salonā Miss Bonbon (Tērbatas ielā 50, Rīgā) turpināsies līdz 29. jūlijam, ļaujot visiem interesentiem iepazīties ar vairāk nekā 40 fotogrāfijām.
Agnija norādīja, ka notikusī izstādes atklāšana – ir ļoti īpašs un unikāls pasākums, jo šī ir pirmā izstāde, kas piedāvā Agnijas personīgos kompozicionālos risinājumus, kuri radušies iedvesmas vadīti, nevis kā pasūtījuma darbi, kā tas bijis iepriekšējā izstādē. «Fotogrāfija – tā ir mana kaislība, ar kuru aizraujos jau no bērnības, lai gan sevi par fotogrāfi varu saukt kopš brīža, kad uzsāku darbu pie Nila Saksa grāmatas vizualizēšanas», - komentē Agnija, piebilstot, ka jau trešo gadu fotografē portālam ARTERRITORY.COM.

Datoru tehnoloģijas ļoti strauji attīstās un tādēļ labāko komplektāciju datoram, kas būtu paredzēts darbam ar bildēm, ieteikt ir ļoti grūti, jo visu laiku parādās kaut kas jauns. Bet pamatprincipi datora izvēlē bija izstāstīti šajā rakstā. Pa lielam nekas nav mainījies. Tādēļ šis raksts vairāk būs tāds kā papildinājums, jeb īsa korekcija tieši darbam ar Lightroom, kas ir pamata darbarīks mūsdienu fotogrāfam.

Daces Voitkevičas izstāde "Laužot ledu"No 15. jūnija Latvijas Fotogrāfijas muzeja izstāžu zālēs skatāma fotogrāfes Daces Voitkevičas izstāde "Laužot ledu".
Dokumentālā foto sērija "Laužot ledu" tika aizsākta 2013. gadā kā stāsts par neparastiem cilvēkiem. Fotogrāfes mērķis bija iepazīt citus cilvēkus, bet tas viņu aizveda atpakaļ pie sevis, ļāva iepazīt savas personiskās robežas un iegūt jaunu pieredzi. Sērijas tapšanas laikā Dace Voitkeviča satika dažādus cilvēkus un piedzīvoja daudzus aizkustinošus brīžus. Viens no tiem bija agrāk neredzēts ziemas peldētājas ģimenes video, kurā pārsteidzošā kārtā uz īsu brīdi redzama autores mamma gaidībās ar meitu. Fotogrāfiju sērija iedvesmojusi arī autori "lauzt ledu" un izmēģināt peldi āliņģī.

Noras Vrubļevskas izstāde No 15. jūnija Latvijas Fotogrāfijas muzeja izstāžu zālē skatāma fotogrāfes Noras Vrubļevskas izstāde "Ja kāds runā, ir gaišāk".
Fotoprojekta galvenā tēma ir bailes no tumsas un autori interesē tas, ka cilvēka dabā ir vienlaikus baidīties un tai pašā laikā sajust vēlmi bailēm stāties pretī un tās atmaskot. Fotogrāfiju sērija tapusi ISSP Skolas laikā, un izstādē lielformāta fotogrāfijas mīsies ar mazizmēra foto kolāžu. Bailes no tumsas nav bailes no gaismas trūkuma, bet gan bailes no iespējamām vai iedomātām briesmām, ko tumsa slēpj.

Muzeju nakts Laika ratsStarptautiskā Muzeju nakts šogad norisināsies 20. maijā, un tās tēma ir "Laika rats".

Muzeju nakts 2017 ietvaros Latvijas Fotogrāfijas muzejs gaidīs un izklaidēs savus viesus visa vakara garumā. Muzeja vēsturiskajā ekspozīcijā būs skatāmi fotokonkursa "Laika zīmes" darbi. Kopā tika iesūtīti 26 darbi, kuru autori ir dažāda vecuma un profesionālās sagatavotības fotoentuziasti. Muzeju nakts apmeklētājiem būs iespēja nobalsot par saviem favorītiem. Tāpat muzeja viesi varēs aplūkot vēsturisko ekspozīciju un pildīt ar fotogrāfiju saistītus uzdevumus, apskatīt un izmēģināt jauno Camera obscura, baudīt muzeja krājumā esošo fotouzņēmumu slaidrādi "Laika rats", kā arī fotografēties pie īpašās "Pāru sienas".