Pavasaris ir klāt un atkal aicinām uz tradicionālo kopābūšanu braucienā pa skaisto Latviju:
sestdien, 26.maijā pl. 8:00 , no Rīgas Latviešu biedrības, Merķeļa iela 13, Rīga.
Ņemot vērā mežainos un ūdeņainos fotografējamos objektus, sevišķi ieteicams līdzi ņemšanai ir statīvs.
Kārlis Ezergailis. “Rudzu lauks” N.v. 1913. No "Stari", 1913, Nr. 8.8. maijā plkst. 18.00 Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2018 ietvaros notiks lietuviešu mediju un mākslas teorētiķa Vītauta Mihelkeviča (Vytautas Michelkevičius) prezentācija "Laikmetīgās mākslas kartēšana", savukārt 11. maijā plkst. 18.00 - mākslas zinātnieces Katrīnas Teivānes-Korpas lekcija "Ainava Latvijas fotogrāfijas vēsturē". Abi pasākumi notiks Rīgas mākslas telpā.
Starptautiski pazīstamais lietuviešu mediju un mākslas teorētiķis, pētnieks un kurators Vītauts Mihelkevičs vadījis vairākus pētniecības projektus par stratēģijām laikmetīgās mākslas un fotogrāfijas vēstures veidošanā, aicinot kritiski paraudzīties uz tradicionālajām dokumentēšanas metodēm un pašiem vēstures radītājiem. Īpašu ievērību pelnījusi Mihelkeviča starpdisciplinārā pieeja mākslas pētniecībai, kas ietver datu kartēšanu, foto, video, instalāciju un citas radošas datu vizualizācijas formas. Tas ļauj vēstures dokumentācijā izmantot ne tikai tekstuālu, bet arī “vizuālu rakstīšanu”. Neformālā prezentācija “Laikmetīgās mākslas kartēšana” piedāvās padziļinātu ieskatu šīs pieejas radošajās stratēģijās un praksēs, kā piemēru apskatot grāmatu “Lietuvas fotogrāfijas kartēšana: vēstures un arhīvi” (Mapping Lithuanian Photography: Histories and Archives, 2007). Prezentācija sniegs iespēju mākslas, mediju, fotogrāfijas pētniekiem un citu jomu interesentiem no citāda skatpunkta paraudzīties uz ierastajām datu un vēstures organizācijas praksēm.
Latvijas fotogrāfija 2018Otrdien, 8. maijā plkst. 18.00, NicePlace Telpā (K.Barona 21A) norisināsies žurnāla "Foto Kvartāls" ikgadējā izdevuma "Latvijas fotogrāfija 2018" atvēršanas svētki. Pasākums notiek festivāla "Rīgas Fotomēnesis 2018" ietvaros.
Izdevuma mērķis ir popularizēt Latvijas laikmetīgo fotogrāfiju un šoreiz tajā iekļauti pieci projekti, kas pievēršas fotogrāfijas interesantajām un sarežģītajām attiecībām starp realitāti un fikciju. Starptautiski pazīstamais fotogrāfs Alnis Stakle sērijā "Ne zirgs, ne tīģeris" piedāvā savdabīgu vizuālu ceļojumu pa Ķīnu, bet kim? Laikmetīgās mākslas centra Open Call 2018 balvas ieguvējs Toms Harjo sērijā "Patiesībā" veido poētiskas fotogrāfijas par piederības un identitātes meklējumiem kā Jehovas lieciniekam. Grafikas dizainers Andrejs Lavrinovičs spēlējas ar teksta un attēla attiecībām, mediju māksliniece Līga Spunde radījusi fiktīvu stāstu par kādu meiteni – kino scenogrāfi, turpretim pērnā gada FK Balvas ieguvējs Juris Zemītis sniedz iespēju ieskatīties kino uzņemšanas laukumos, kad kamera ir izslēgta.
Gustavs Klucis (1895-1938). “Sociālistiskās celtniecības frontē”. Plakāta mets. 1927–1928. Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcija. Foto: Normunds Brasliņš.26. aprīlī plkst. 18.00 Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2018 izglītības programmas ietvaros sadarbībā ar portālu Satori.lv Rīgas mākslas telpā norisināsies starpdisciplināra diskusija "Attēls un propaganda". Diskusijā tiks pievērsta uzmanība attēla identitātei komunikācijā.

Sarunā piedalīsies mākslas zinātniece Ramona Umblija, kura pētījusi Latvijas plakātu mākslu, mediju un mākslas zinātniece, publiciste Laine Kristberga, piedāvājot atskatīties uz Homo Sovieticus ideoloģisko konstrukciju performanču dokumentācijā 20. gs. 70. gados. Vizuālās komunikācijas pētniece Ilva Skulte dalīsies redzējumā par attēla kā informācijas "vadīšanas" instrumenta izmantojumu mūsdienu digitālās bezvadu komunikācijas medijos. Saavukārt monogrāfijas "Ilūziju un baiļu mašinērija. Propaganda nacistu okupētajā Latvijā: vara, mediji un sabiedrība (1941−1945)" (2012) autors vēsturnieks Kaspars Zellis un politologs Ivars Ījabs pievērsīties attēlam politiskās komunikācijas ietvaros. Diskusiju vadīs publicists un filozofs Ilmārs Šlāpins.
Šogad, no 18. līdz 20. maijam, Bauskas kultūras centrs un "Fototelpa" jau trešo gadu organizē daudzveidīgu un draudzīgu pasākumu fotogrāfiem – "Foto dienas Bauskā 2018". Par šī gada tēmu ir izvēlēta radošā fotogrāfija.
Pasākuma organizators, lektors un "Fototelpa" vadītājs Mārtiņš Vanags: "Foto dienas Bauskā ir ikgadējs radošs kopā sanākšanas plenērs fotogrāfiem no visas Latvijas. Trīs dienās būs iespēja apmeklēt dažādas lekcijas par foto, piedalīties radošajās darbnīcās, uzvarēt konkursos un personiski pakonsultēties ar vadošajiem nozares speciālistiem". Savukārt Bauskas Kultūras centra direktores vietniece Elīna Māla piebilst: "Foto dienas Bauskā" sniedz brīnišķīgu izdevību ikvienam foto entuziastam izrauties no ikdienas rutīnas un izbrīvēt sev un savai sirdslietai veselas trīs dienas, pievēršoties tikai un vienīgi fotogrāfijai. Šī iespēja – pieredzējušu fotogrāfu lekcijās nupat apgūto tūlīt likt lietā praksē, varbūt pat ļaut lūst kādam savam ieradumam vai skatījumam, atklāt kādu jaunu skatupunktu – ir fantastiska dāvana katram fotogrāfam pašam sev!"
Riga photo show 2018Jau 11.–13. maijā Ķīpsalā notiks 6. starptautiskā foto un video tehnikas izstāde “RigaPhoto Show 2018”, kuru aicināti apmeklēt visi, kas fotografē un filmē – gan profesionāļi, gan arī tie, kuriem fotografēšana ir aizraušanās. Vairāk informācijas drīzumā www.rigaphotoshow.lv.
StacijaRīgas Fotogrāfijas biennāle 2018 notiks divas radošās darbnīcas, uz kurām aicinātas gan ģimenes ar bērniem, gan jaunieši, gan citi interesenti.
29. aprīlī Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā no plkst. 12.00 līdz plkst. 16.30 norisināsies pārtapšanas darbnīca "MAĢISKIE VAROŅI" kopā ar fotogrāfu Reini Hofmani un tekstilmākslinieci Diānu Dimzu-Dimmi. Savukārt 12. un 13. maijā plkst. 12.00-16.00 Rīgas mākslas telpā norisināsies foto mākslinieces Vikas Ekstas GIF attēlu radošā darbnīca jauniešiem "KUSTĪGĀ FOTOGRĀFIJA." Uz abām darbnīcām interesenti aicināti pieteikties iepriekš.
Fotogrāfa Reiņa Hofmaņa veidotie LARPiešu portreti asprātīgi un spilgti manifestē reālā un maģiskā savijumu, rosinot asociācijas ar fantastiskiem pasaku un filmu tēliem un bērnībā izspēlētiem piedzīvojumiem. Kas īsti ir LARP un citas līdzīgas lomu spēles? Un kāpēc cilvēkiem patīk kaut uz brīdi pārtapt par ko citu un iesaistīties fantastiskās dēkās? Dalība radošajā darbnīcā "Maģiskie varoņi" dos iespēju ne vien uzzināt vairāk par LARP un citām pārtapšanas spēlēm, kuras spēlē gan bērni, gan pieaugušie, bet arī, ļaujot brīvu vaļu fantāzijai, kopā tekstilmākslinieci Diānu Dimzu-Dimmi izveidot pašam vai pašai savu maģiskā varoņa identitāti un kostīmu. Jaunradītie varoņi tiks iemūžināti maģiskā fotosesijā.
ielugums GRANTSAlbums ir līdz šim apjomīgākais Andreja Granta fotogrāfiju apkopojums pēc apgādā "Neputns" iepriekš izdotās grāmatas "Andrejs Grants. Fotogrāfijas" (2002).
Fotoalbuma piecas nodaļas – pieci vizuāli stāsti – sniedz nesteidzīgu, izvērstu ieskatu tēmās, kuras autors attīstījis visas savas radošās darbības laikā un turpina papildināt aizvien: "Pa Latviju", "Kolēģi, draugi, paziņas", "Dubultportreti", "Ceļojumu piezīmes", "Iespaidi". Šo melnbalto fotogrāfiju tematiskā dominante nemainīgi ir Latvijas lauki un mazpilsētas, sastaptie cilvēki, dabas impresijas un garāmslīdoši esamības acumirkļi.
Now Memories12. un 13. aprīlī "Rīgas mākslas telpā" Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2018 ietvaros norisināsies starptautisks simpozijs "Tagadnes atmiņas". Astoņās kritiķu, vēsturnieku un mākslinieku prezentācijās no Baltijas valstīm un Eiropas būs iespēja dzirdēt paškritisku kopsavilkumu par to, kā tiek rakstīta un veidota fotogrāfijas vēsture trijās Baltijas valstīs, aplūkojot gan "80. gadu kailfoto un vieglo porno", gan "fotogrāfijas lomu sociālajos medijos", "fotogrāfijas kartēšanu" un citas tēmas. Simpoziju vadīs kurators Indreks Grigors (Indrek Grigor, EE). Simpoziju organizē Rīgas Fotogrāfijas biennāle sadarbībā ar Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienību, "Rīgas mākslas telpu", Somijas vēstniecību un Igaunijas Republikas vēstniecību Latvijā. Simpozijs notiek Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.

camera LifeNav noslēpums, ka Google aktīvi strādā pie mākslīgā intelekta un it īpaši foto jomā. Respektīvi, esam jau meklētājā novērojuši, ka meklējot kaut kādu konkrētu attēlu vai tamlīdzīgi, tiek atpazīts tas, kas ir attēlots fotogrāfijā, un piedāvātas aleternatīvas. Tagad šī tehnoloģija izmantota žurnāla Life arhīva organizēšanai pēc atslēgas vārdiem. Tika izanalizētas aptuveni 4.000.000 fotogrāfijas un ar projekta rezultātu var iepazīties šajā lapā "Google LIFE Tags". Piemēram, atslēgas vārds kamera atrodas 868 reizes šādā veidā. Tāpat tur var izmantot meklētāju un ievadīt sev interesējošo atslēgas vārdu.