StacijaRīgas Fotogrāfijas biennāle 2018 notiks divas radošās darbnīcas, uz kurām aicinātas gan ģimenes ar bērniem, gan jaunieši, gan citi interesenti.
29. aprīlī Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā no plkst. 12.00 līdz plkst. 16.30 norisināsies pārtapšanas darbnīca "MAĢISKIE VAROŅI" kopā ar fotogrāfu Reini Hofmani un tekstilmākslinieci Diānu Dimzu-Dimmi. Savukārt 12. un 13. maijā plkst. 12.00-16.00 Rīgas mākslas telpā norisināsies foto mākslinieces Vikas Ekstas GIF attēlu radošā darbnīca jauniešiem "KUSTĪGĀ FOTOGRĀFIJA." Uz abām darbnīcām interesenti aicināti pieteikties iepriekš.
Fotogrāfa Reiņa Hofmaņa veidotie LARPiešu portreti asprātīgi un spilgti manifestē reālā un maģiskā savijumu, rosinot asociācijas ar fantastiskiem pasaku un filmu tēliem un bērnībā izspēlētiem piedzīvojumiem. Kas īsti ir LARP un citas līdzīgas lomu spēles? Un kāpēc cilvēkiem patīk kaut uz brīdi pārtapt par ko citu un iesaistīties fantastiskās dēkās? Dalība radošajā darbnīcā "Maģiskie varoņi" dos iespēju ne vien uzzināt vairāk par LARP un citām pārtapšanas spēlēm, kuras spēlē gan bērni, gan pieaugušie, bet arī, ļaujot brīvu vaļu fantāzijai, kopā tekstilmākslinieci Diānu Dimzu-Dimmi izveidot pašam vai pašai savu maģiskā varoņa identitāti un kostīmu. Jaunradītie varoņi tiks iemūžināti maģiskā fotosesijā.
Savukārt divu dienu radošajā darbnīcā kopā ar foto mākslinieci Viku Ekstu jaunie mākslas un fotogrāfijas entuziasti varēs izmēģināt savus radošos spēkus fotogrāfijas animēšanā šobrīd populārajā GIF formātā. Dalībnieki gūs teorētisku un praktisku ieskatu animēta attēla un fotogrāfijas vēsturē, stilos un veidošanas procesā, īpašu uzmanību pievēršot stāstījuma radīšanai ar kustīga attēla palīdzību. Darbnīcas otrajā daļā katram būs iespēja radīt savus kustīgos attēlus, interpretējot Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2018 centrālo tēmu "Identitātes." Noslēgumā apgūstot šāda veida darbu izstādīšanas tehniskos formātus reālā un virtuālā telpā. Darbnīca sniegs iespēju arī uzzināt daudz jauna par fotogrāfijas vēsturi un laikmetīgajā mākslā šobrīd aktuālām tendencēm.
Fotogrāfe un foto māksliniece Vika Eksta ar animēto fotogrāfiju sākusi eksperimentēt 2015. gadā, kopš tā laika intensīvi pētot, radot un izstādot šāda veida attēlus. Animētā fotogrāfija, kas veidota, izmantojot GIF formātu, mākslas pasaulē ienākusi pēdējo pāris gadu laikā un šobrīd arvien biežāk sāk parādīties vizuālās mākslas izstādēs. Vika Eksta savas animētās fotogrāfijas izstādījusi gan izstāžu telpās (Rīgas Mākslas telpā Rīgas Fotogrāfijas biennāles ietvaros, Festivālā Circulations Parīzē, biennālē "Mode un Stils fotogrāfijā" Maskavā), gan izveidojusi apjomīgu tiešsaistes izstādi Snakes and Ladders sadarbībā ar kuratori Paolu Paleari un Rīgas Fotogrāfijas biennāli (izstāde apskatāma tiešsaistē: http://www.anmgallery.com/snakes-and- ladders/).
GIF attēlu radīšanai darbnīcā būs nepieciešams savs portatīvais dators, programma Adobe Photoshop, digitāls fotoaparāts (var izmantot arī telefonu) un foto statīvs. Pieņemot, ka ne visiem piedalīties gribētājiem ir foto statīvs (vai iespēja to aizņemties) un programma Photoshop, būs iespēja radošo darbu veikt pāros. Dalība darbnīcā ar iepriekšēju pieteikšanos, aizpildot pieteikuma anketu (https://s.surveyplanet.com/ByjrCWznz) līdz 7. maijam! Papildus informācija - Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Dalības maksa uz Vikas Ekstas meistarklasi - izstādes apskates biļete (Rīgas mākslas telpā) ar 50% atlaidi (mākslas vidusskolu un augstskolu audzēkņiem ieeja izstādē bez maksas).
Dalības maksa Reiņa Hofmaņa "Pārtapšanas darbnīcā"- 2 EUR Dalība ar iepriekšēju pieteikšanos - rakstot uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. līdz 27. aprīlim!
Pilnu Rīgas Fotogrāfijas biennāles notikumu programmu skat.: http://www.rpbiennial.com/programma.html
Rīgas Fotogrāfijas biennāle ir starptautisks laikmetīgās mākslas notikums, kas fokusējas uz vizuālās kultūras analīzi un māksliniecisku reprezentāciju. Fotogrāfijas jēdziens festivāla nosaukumā apvieno dažādas attēla veidošanas mākslinieciskās prakses, kas 21. gadsimtā turpina transformēt laikmetīgās mākslas valodu. Biennāles tematika aptver jautājumus no kultūras teorijas līdz aktuāliem sociālpolitiskiem procesiem Baltijas un Eiropas reģionā. Rīgas Fotogrāfijas biennāle tiecas fiksēt un mākslas festivāla formātā piedāvāt kopīgi izprast pasaulē notiekošās pārmaiņas, tulkojot mūsdienās tik sarežģīto un piesātināto vizuālo valodu jēgpilnās attiecībās − starp ikdienu, kameras objektīvu, vēstures materiālu, laikmetīgo mākslu, tehnoloģijām un nākotni.
2018. gadā izvēlētais biennāles nosaukums "I Like Your Face", izmantojot sejas metaforu, izceļ komplicētos identitāšu un nozīmju veidošanas procesus. Seja ir gan maska vai loma, ko mēs ikdienā uzņemamies, gan attēls, ko ieraugām, skatoties uz otru. Sociālajos tīklos mēs bieži atzīmējam, ka mums kaut kas "patīk" (like) – taču ko mēs patiesībā redzam un ko iztēlojamies? Vai ir iespējama sastapšanās ar citādo nekategorizējot un netematizējot? Festivāls pievēršas šo attiecību problemātikai, izjautājot, kā mūsdienu tehnoloģiju izmainītajā garīgajā klimatā izpaužas cilvēku emocionālā pasaule un kā iedomāta piederība kādai

Hofmanis