Kompānija Panasonic paziņo par LUMIX dubultlēcu 3D ciparu kameru, kas pārdošanā varētu nonākt šī gada ziemā. Jaunā kompaktā digitālā kamera ļaus lietotājiem uzņemt 3D fotogrāfijas un 3D video. Tā tika prezentēta izstādē IFA 2011, kas nupat noslēgusies Berlīnē.

Jaunās kameras kompakto izmēru izdevās panākt, iestrādājot tajā divas jaunas lēcas ar 4x tālummaiņu un plānu salokāmu optiku. Optiskās tālummaiņas sistēma nodrošina ārkārtīgi daudzpusīgas attēla uzņemšanas iespējas - sākot ar plato leņķi un beidzot ar telefoto, kā arī optisko attēla stabilizētāju, kurš darbojas gan 2D, gan 3D uzņemšanas gadījumā un ļauj panākt augstas kvalitātes fotogrāfijas un video ar minimālu izplūšanu.

Dubultlēcu dizaina priekšrocība ir tā, ka ar kameru ir iespējams uzņemt satriecošas pilnas izšķirtspējas 2D fotogrāfijas, vienlaikus filmējot 2D video. Jaunā kamera spēj uzņemt 3D HD kvalitātes video AVCHD formātā.

Lai lietotājs gūtu vēl lielāku baudu no 3D attēlu skatīšanās un uzņemšanas, uzņemtās 3D fotogrāfijas un videorullīšus ir iespējams ērti aplūkot uz VIERA 3D televizora - tam vienkārši ir jāievieto SD karte ar 3D saturu televizora SD karšu lasītājā vai jāpievieno kamera televizoram ar HDMI kabeli. Piedāvājot kompaktu ciparu kameru, kas ļauj lietotājiem viegli uzņemt un noskatīties 3D fotogrāfijas un video, Panasonic apņemas arī turpmāk paplašināt 3D pasaules izklaides iespējas.