Panasonic LUMIX DMC-FZ28Kompānija Matsushita Electric Industrial, kas ir plašāk pazīstama ar zīmolu Panasonic, laiž klajā jaunu fotokameru DMC-FZ28 ar 18x optisko tālummaiņu un gaismspējīgu 27 mm platleņķa (F2.8 - 4.4) LEICA DC objektīvu. Jaunajā kamerā ir uzlabots plašs klāsts dažādu funkciju - pateicoties pilnveidotajam Autorežīmam un vienkāršai lietošanai Manuālajā režīmā, tā ir kļuvusi gan vienkāršāk un ērtāk lietojama, gan arī nodrošina vairāk papildu ērtību fotografēšanas laikā.

Objektīvs ar 18x tālummaiņu ļauj uzņemt objektus no liela attāluma vai pavisam maza attāluma - tuvplānā. Turklāt tālummaiņu var palielināt līdz 32,1x ar Extra Optical Zoom funkcijas palīdzību. 27 mm platleņķa objektīvs ir ideāli piemērots gan plašu ainavu, gan tuvplāna attēlu uzņemšanai iekštelpās. Savukārt 10,1 megapikseļu izšķirtspēja ļauj ievērojami palielināt attēlus, vienlaicīgi nezaudējot detaļu kvalitāti.

Panasonic Inteliģentais autorežīms tika modernizēts, papildinot to ar Automātiskās sekošanas funkciju, kas automātiski seko objektam pēc autofokusa uzstādīšanas, pat ja objekts kustas, tādējādi atvieglojot lietotājiem asu, labi fokusētu attēlu iegūšanu. Tāpat Inteliģentais automātiskais režīms nodrošina jau ar ierastajām funkcijām: Sejas noteicējs atpazīst cilvēka seju, lai automātiski uzstādītu fokusu un atbilstošu ekspozīciju. Šī funkcija ļauj atrast un atpazīst līdz 15 sejām vienā bildē. Turklāt tagad FZ28 spēj atpazīt un nofokusēt sejas, pat ja tās ir novērstas no fotoaparāta objektīva. Inteliģentā ekspozīcija palielinātu aptumšota laukuma apgaismojumu vai samazinātu pārāk izgaismota laukuma spilgtumu attēlā, nodrošinot dabisku attēla kvalitāti. Inteliģentā kompozīcijas izvēles funkcija iestata vienu no piemērotākajiem kompozīcijas režīmiem iecerētajai fotogrāfijai, automātiski izvēloties to no 5 visbiežāk lietotājiem kompozīcijas režīmiem, piemēram, Portrets, Ainava, Makro, Nakts portrets un Nakts ainava. Optiskais attēla stabilizētājs novērš roku trīcēšanas efektu, bet Inteliģentā ISO kontrole nepieļauj attēlu izplūšanu. Pateicoties Ātrā autofokusa funkcijai, fotokamera uzsāk fokusēšanos objektam brīdī, kad tā tiek pavērsta pret to, tādējādi samazinot fokusēšanas laiku. Tāpat iespējama automātiska digitālā korekcija nevēlamajam sarkano acu efektam, ko izraisa zibspuldze.

FZ28 fotokamera ir apgādāta ar ātrdarbīgu, augsta snieguma jaunās paaudzes Venus Engine IV attēlu procesoru, kas, darbojoties High-Speed Burst režīmā, spēj uzņemt 13 attēlus sekundē. Pateicoties uzlabotajai energoefektivitātei, FZ28 spēj uzņemt līdz par 450 attēliem ar vienu bateriju komplektu.

FZ28 Manuālā režīma funkcijas ir kļuvušas universālākas un vieglāk lietojamas. Fotoaparāts spēj uzņemt kvalitatīvus attēlus ar 1920x1080 pikseļu augstu izšķirtspēju, kas lieliski būs piemērots, aplūkojot bildes platekrāna TV, turklāt režīms ļauj veikt dinamiskus ierakstus ar 1280x720 pikseļu izšķirtspēju, ar ātrumu 30 kadri sekundē.

Kamerai ir plašs 2,7 collu šķidro kristālu ekrāns ar 230 000 punktu izšķirtspēju, kas nodrošina skaidru attēla kvalitāti, gan fotografēšanas brīdī, gan fotouzņēmumu aplūkošanas režīmā.