Ja jums patīk fotografēt un vēlaties par savu darbu saņemt atalgojumu, tad iespējams būs vērts izlasīt šīs dažas pamācības, kas palīdzēs apgūt vēl kādu papildus tirgus nišu par kuru varbūt nebūsiet aizdomājies. Protams, visu noteiks tas, cik centīgs un talantīgs esat, bet tomēr var mēģināt.

Iespējamie naudas iegūšanas veidi varētu būt:

1. Komercfotogrāfija – pārdot fotogrāfijas mūsdienās ir kļuvis pavisam vienkārši, jo ir microstock tiešsaistes foto bankas, kur ievietot savas fotogrāfijas pārdošanai. Iepriekšējos rakstos varat par to izlasīt daudz vairāk.

2. Atrodat fotogrāfa darbu. Sākumā visticamāk strādāsiet par asistentu, bet arī pietiekami daudz avīzes meklē štata fotogrāfus, kuriem maz maksāt un kuri varētu veikt nepieciešamās reportāžas. Iespējams sludinājumi un individuālais darbs pat vairāk atmaksātos, bet tad nepieciešama pašam sava laba aparatūra.

3. Varat izmantot dažādus interneta portāla piedāvājumus, papildinot savu piedāvājuma klāstu. Piemēram, www.cafepress.com piedāvā izveidot jums savus produktus, bet viņi savukārt nodrošina klientu apkalpošanas servisu – tiešsaistes veikalu, pasūtījuma pieņemšana, piegāde un citi servisi. Ja izveidosiet kādu smieklīgu dizainu, tad Cafe Press sistēmā tas varētu labi aiziet, jo to ir daudzi iecienījuši T-kreklu iegādei ar apdruku. Iespējams te vajadzēs mazāk fotogrāfa talantu, bet vairāk radošo izdomu.

4. Žurnāli un avīzes arī ir viens veids kā iegūt naudu. Sarežģī šo pasākumu tas, ka viņiem pašiem jau parasti ir fotogrāfi vai arī fotogrāfija vajadzīga ļoti ātri (tajā pašā dienā). Ar žurnāliem ir vienkāršāk – ja piedāvāsiet žurnālam nepieciešamos fotoattēlus (piemēram, vīriešu žurnālam Klubs skaistas/estētiskas kailas meiteņu bildes), tad par to arī tiks samaksāts. Bieži tiek ņemtas eksotiskas ceļojumu fotogrāfijas kopā ar ceļojuma aprakstu.

5. Web lapas. Daudzās Web lapās piedāvā samaksāt par jūsu foto. Iegūtā cena parasti ir atkarīga no eksponēšanas biežuma vai arī ja tā tiek izvēlēta kam īpašam. Arī ziņu resursos var ņemt jūsu foto pretim, ja tas ir aktuāls, piemēram, Delfi vai TVNET un nopublicēšanas gadījumā samaksās kādus latus.

Par kāzu fotografēšanu, pasākumu fotografēšanu un citiem naudas iegūšanas veidiem, arī lasiet iepriekš publicētajos rakstos.