sekretāres pierakstiNo 13. augusta līdz 17. septembrim LMC Ofisa galerijā, Alberta ielā 13, Rīgā, būs skatāma Fotogrāfes Līgas Laurenovičas izstāde "Sekretāres pieraksti".

Fotogrāfes Līgas Laurenovičas dokumentālie "Sekretāres pieraksti" tapuši uzņēmuma ikdienas uzdevumu nopietnībā dažādās steigas pakāpēs. To nozīme izgaisusi solīdi noformētā lietišķā sarakstē un dokumentos, taču, pārlasot pierakstītos citātus, uzjundī kādreiz smieti smiekli. Līdzīgi kā vecas fotogrāfijas mēdz restaurēt noteikta pagātnes brīža sajūtu. Darbu nosaukumi mudina domas ecēties starp miglainu atrašanos konkrētajā vidē, birojā no vienas puses un mākslinieces iekšējiem āķiem un lietām, kas aizrauj - no otras.

"Man patīk pierakstīt garāmejot dzirdētas sarunas daļas, kuras gribas paturēt atmiņā to izteiksmības dēļ. Smieklīgus, atšifrējami un neatšifrējami nepareizus izteicienus, neveiklības. Kaut arī konteksts ir zudis. Ar domu, ka no pierakstītā kaut ko var izveidot. Vai iedvesmoties, pārlasot. Prieka pēc.
5,5 gadus (1998 - 2003) es strādājupar sekretāri-tulku. No tā laika palikušas vairākas A5 pierakstu klades, kurās valda dažādi mani rokraksti. Darba informācija vairs nav īsti atšifrējama un daudzmaz skaidri izlasāms ir tikai tas, kas man ir bijis saistošs - kolēģu runasstils, joki, biroja pļāpas par miegu, ēstgribu un laikapstākļiem, kļūdas, dīvaini izteikumi, citāti no telefonsarunām ar draugiem, vai no grāmatām un avīzēm," stāsta Līga Laurenoviča.

Līga Laurenoviča ir māksliniece - fotogrāfe ar krietnu devu pašironijas, darbos mīl iekļaut nejaušības, pārliecinot, ka tieši aiz astes notverti mirkļi un marginālās parādības ļauj pietuvoties būtiskajam. Mākslinieces darbi internetā: http://www.xray.lv/laurenovica/

Kopš 2000. gada Līga piedalās izstādēs Latvijā un ārzemēs. Būtiskākie ir Laikmetīgās Mākslas Centra rīkotie mākslas projekti «Survival Kit» (Rīgā 2009. gadā), «Urbanoloģika» (Rīgā 2007. gadā), «Kas ir svarīgi» (Rīgā 2004. gadā), kā arī TJN «Annas 2» ceļojošais fotoprojekts «ZZZ» (Rīgā; Liepājā; Ankarā, Turcijā un augstākās izglītības iestādēs Ķīnā (2007.gadā); Viļņā, Lietuvā (2008. gadā); un «Rīgas kartogrāfija» festivālā «Pārsteidzošā Latvija» Francijā (2005. gadā).

Informācija: www.lcca.lv

LMC Ofisa galerija atrodas Alberta ielā 13; atvērta katru darba dienu no plkst. 12.00 līdz 18.00.

Izstāde apskatāma bez maksas.