Foto Aivars LiepiņšFotomākslas galerijā "Zazī" trešdien, 15. augustā, plkst. 18.00 tiks atklāta Aivara Liepiņa fotogrāfiju izstāde "Es ieraudzīju..." (pie Andreja Rjazaņā).

Aivars Liepiņš fotografēt sāka 1973. gadā, studējot žurnālistiku Latvijas Valsts universitātē. Kopš 1977. gada strādājis par štata fotogrāfu. Strādājis žurnālā "Draugs" un dažādās avīzēs (pašlaik - avīzē "Diena"). Bijis viens no foto ziņu aģentūras A.F.I. dibinātājiem. Vairākkārt atzīts par labāko preses fotogrāfu Latvijā un saņēmis balvu "Preses nagla". 1992. gadā bijis to 30 Eiropas fotogrāfu skaitā, kuri nominēti Fox Talbot balvai (Lielbritānija).

Vilnis Auziņš par Aivara Liepiņa izstādi ir teicis: "Attēlu kolekcijai nav ticis uzstādīts kāds īpaši pragmātisks estētiski konceptuāls mērķis. Savai pieredzei un profesionālajai intuīcijai Aivars ir atstājis brīvas rokas. Viņš lieto fotoaparātu kā acs turpinājumu. Krievijā ieraudzīto attēlu kopa attaisno to, kādēļ fotogrāfija un it īpaši melnbaltā ir pārdzīvojums pašam tās radītājam un skatītājiem. Stāsts ir par cilvēka esību, par tās laicīgumu, par līdzību ar gaismas zibsni. Tajā pašā laikā šīs esības izpausmes ir apliecinājums kādām mūžīgām un nemainīgām vērtībām. Stāsts ir vienkāršs un tajā pašā laikā kā bezgalīga ceļojuma impulss katra skatītāja garīgajai pieredzei".

Galerija "Zazī" ir pirmā galerija Latvijā, kura pilnībā veltīta fotogrāfijas mākslai. Galerijas mērķis ir iepazīstināt ar mūsdienu Latvijas un ārzemju fotogrāfu darbiem, veicināt interesi par fotogrāfiju un akcentēt tās īpašo lomu mūsdienu mākslā. Uzskatot, ka darbu nozīme un mākslinieciskā vērtība nav saistīta ar autora atpazīstamību, galerija piedāvā gan atzītu, gan arī vēl nepazīstamu fotogrāfu darbus.

Izstāde "Es ieraudzīju...", kuras atbalstītājs ir vīnu GRAN Castillo pārstāvniecība Latvijā "Dunker Latvija", tiks atklāta trešdien, 15. augustā, plkst. 18:00 fotomākslas galerijā Zazī, Dzirnavu ielā 20 (FotoAkadēmijas telpās). Galerijas apmeklējums ir bezmaksas. Darba laiks – darba dienās no 16:00 līdz 20:00. Izstāde būs aplūkojama līdz 14. septembrim.