Sigita Lapiņa mazsFotomāksliniece SIGITA LAPIŅA aicina uz dižozoliem ieskauto, barokāli grezno Ungurmuižu! No 1.maija autorei gluži vai mentāli radniecīgajā kultūrtelpā būs apskatāma viņas trešā personālizstāde NEREDZAMAIS REDZAMAJĀ. 4 STIHIJAS- simbolisks, mākslinieces īpašo skatījumu, principus un stilu apliecinošs vēstījums.
Šķietami gaisīgās un elpojoši vieglās foto gleznās ietvertā un uzburtā pasaule izrādās daudznozīmīgi sirreāla, trausla un pārlaicīga. Sigitas Lapiņas darbi uzrunā, izbrīna un kā nenoguruši modina pietātei pret Dabas īstumu un nebeidzamo daudzveidību, liek aizdomāties par Laika un Telpas relativitāti, rosina iekšējai diskusijai par savu paša prasmi harmoniski iekļauties, pastāvēt un realizēties saskaņā ar Dabas un Visuma likumiem.
Ar izstādītajiem darbiem Sigita Lapiņa pastiprinātu uzmanību vēlas pievērst četru stihiju (Zeme, Uguns, Ūdens, Gaiss) īpašajai nozīmei uz Zemes. Autorei šo stihiju vizualizācijās ir svarīgi ieraudzīt ne tikai ikdienišķi pierasto, bet saskatīt, izprast arī neparasto to iespējamās transformācijās vai, vēl labāk, atpazīt pašu transformēšanās procesu. Daudzu darbu tapšanā svarīga bijusi saplūsme ar stihiju, prasme iekļauties tajā, pat bezapziņas klātbūtne. Būtiski, ka visi darbi tapuši tepat Latvijā- sasmēlušies mūsu zemes enerģētisko kodu, tie spēj to tālākstarot jau citu zīmju valodā.
Dabas radītais vienmēr ir ar īpašu nozīmi. No cilvēka atkarīgs, vai viņš apjautīs savu īsto vietu tajā un iegūs to sev palīgos. Tuvojoties iejūtīgi, dzirdoši un mīlestībā, Daba labprāt atsaucas un ļauj ielūkoties sevī tuvāk. Palīdz iemācīties būt saskaņā.
Neredzamā pasaule ir ar un ap mums. Kā smalkas un netveramas, bet spēcīgas stīgas tā pasauli pārklāj, caurvij un šķietami nemanāmi vada.
Zemzemē, Virszemē un Kosmosā.
Ik brīdi.
Ar fotografēšanu Sigita Lapiņa regulāri nodarbojas jau kopš 1998.gada. Viņas fotogrāfijas bijušas izstādītas mākslas galerijās Latvijā, Eiropā, ASV, Austrālijā, kā arī starptautiskajā biennālē Buenosairosā, Argentīnā (2012). Sigitas Lapiņas fotogrāfijas atrodamas privātkolekcijās Latvijā, ASV, Kanādā, Austrālijā. Daudzi darbi godalgoti Latvijas, Eiropas un vispasaules konkursos. Foto kursos apmācīta virkne sekotāju, kas līdzīgi pašai tiecas smalkāk izprast gaismu, sajust noskaņas un vibrācijas, notvert ne vienmēr labi saredzamo.
Fotogrāfijā nav viegli atspoguļot netveramās pasaules klātbūtni un parādīt ne visiem redzamo. Tikai iedrošinoties nojaukt, palaist prom personīgo redzamības robežu, atklājas cita esamība.
Bez robežām.

Sigitas Lapiņas radošā biogrāfija
Sigitai Lapiņai interese un saistība ar mākslu bijusi jau no agras jaunības.Tā pakāpeniski ir izkopta un pilnveidota.No 1996.g.- 2002.g. viņa vadīja radošās nodarbības zīda apgleznošanā,Indonēzijas batikošanā,keramikas un stikla apgleznošanā,kā arī organizēja un noformēja vairākas izstādes šajā jomā gan Rīgā, Anglikāņu baznīcā (1998.g.,1999.g.,2002.g.), gan Anglijā, Sherbone Abbey (2001.g.).
Ar fotografēšanu regulāri sāka nodarboties no 1998.gada, atspoguļojot notikumus saistībā ar Latvijas neatkarības atgūšanu.
No 2008.gada regulāri apmāca kursantus fotografēšanas zinībās.
Fotogrāfijas mākslas teoriju un praksi apguva pie foto meistara R.Lielbrieža. Fotogrāfijas studijas un praktiskie darbi pie foto meistara M.Kundziņa.
Neklātienes studijas pie I.Vaar (Kanāda)
Mācības Fototerapijas tehnikas apgūšanā pie Judy Weiser (Kanāda)
Iegūtie apbalvojumi:
Eiropas Vides aģentūras fotokonkursā "Fotogrāfija 2050" piešķirta 1.vieta, 2015.g.
Vispasaules fotokonkursā "Zieda spēks" fotogrāfija "Dzeltens zaļajā" izvirzīta skatīšanai izstādē "Art Gallery 1650" Losandželosā, ASV un ievietošanai mākslas fotogrāfiju katalogā, 2014.g.
Konkursā "Latvijas skaistākie ozoli" fotogrāfijai "Par spīti..." piešķirta 1.vieta, izvirzīta skatīšanai fotoizstādē un ievietota gada kalendārā,2014.g.
Vispasaules Foto Gala Godalgas(The Worldwide Photo Gala Awards) rīkotajā foto konkursā "B/W Photographer of the year" kategorijā Arhitektūra piešķirta 2.vieta fotogrāfijai "Ziemeļu forti-2", 2013.g.
Starptautiskajā fotokonkursā "Gardens in Focus"(Austrālija) fotogrāfija "Sarmas pieskāriens-1" izvirzīta skatīšanai izstādē, 2013.g.
"INTERPHOTO 2012"(Itālija) iegūta atzinība par fotogrāfiju "Dvēsele"("Soul")
Godalgota fotogrāfija "Elēģija-1" Vispasaules Foto Gala Godalgas konkursā,2011.g.
Planet Magazin organizētajā Vispasaules ceļotāju fotokonkursā 2011 piešķirta Cildinošā atsauksme par fotogrāfiju "Saskaņā”(“Rīts”)".
Vispasaules Foto Gala Godalgas(The Worldwide Photo Gala Awards) rīkotajā portfolio konkursā "Neredzamā pasaule"("The Invisible World") piešķirta Cildinošā atsauksme(Honorable Mentions) par portfolio "Kas tālāk?"(“What next?”), 2010.g.
Vispasaules Foto Gala Godalgas 2010/Pollux Godalgas konkursā(The Worldwide Photo Gala Awards2010/Annual Pollux Awards) iekļauta kategorijas Profesionālais fotogrāfs 8 finālistu skaitā žanros: Bērnu portreti un Pilsētvide, 2010.g.
1.vieta Latvijas fotokonkursā "Neraud', mana zaļā zeme" par fotogrāfiju “Saskaņa”, 2010.g.
Latvijas foto konkursā "Latvijas daba - mūsu skaistums" godalgota fotogrāfija “Rīts”, 2009.g.
Vispasaules konkursā "Vizuālās kultūras godalga 2008" (The Visual Culture Awards 2008) piešķirta Godalga par izcilību kategorijā Daba par fotogrāfiju “Elēģija”(“Elegy”)!
Foto publikācijas un izstādes:
* Līdzdalība "S-studija" ceļojošajā foto izstādē "Dzīve baltajā" (2014.g.)
* Līdzdalība Šauļu (Lietuvas) dabas un kultūras mantojuma aizsardzības kluba "Aukuras" rīkotajā ceļojošā foto izstādē "Baltu pasaules uztvere šodien"(2014.g.).
* Līdzdalība "S-studija" ceļojošajā foto izstādē "Līdzsvarā" (2014.g.janvāris-maijs)
* Līdzdalība starptautiskajā foto izstādē Sidnejas Karaliskajā botāniskajā dārzā (Austrālija,on-line galerijā)(2013.g.jūnijs-jūlijs).
* Līdzdalība Mākslas un dokumentālās fotogrāfijas starptautiskajā biennālē Borges kultūras centrā Buenosairosā, Argentīnā(19.01.2012-19.02.2012).
* Personālizstāde "Ceļā uz harmonizāciju" mākslas galerijā "Wheels and Pictures" (2011.g.)
* Līdzdalība ES ceļojošā foto izstādē "Eiropa manā vasaras fotoobjektīvā"(2010.g.)
* Līdzdalība ceļojošā foto izstādē "Latvijas daba - mūsu skaistums"(2009.g.).
* Personālizstāde "Meksika- krāsainā,neiepazītā, savādā"(2007.g. septembris) Lido atpūtas centra Rotondā, Rīgā un Latgales mākslas un amatniecības centra izstāžu zālē Līvānos (2008.g. februāris- marts).
* Fotožurnālā Foto Kvartāls (2007.g. marts, 2008.g. oktobris) starp fotokonkursa uzvarētāju darbiem.
* 2006.- 2007.gadam regulāri bija apskatāmi Lido Atpūtas centra Rotondā, Rīgā, Krasta ielā 46.
* VSMP aģentūras mājas lapā.
* Ceļojumu fotoreportāžas publicētas tūrisma firmas Impro ceļojumi katalogos un ikgadējās foto izstādēs.
Sigitas Lapiņas fotogrāfijas atrodas privātkolekcijās Latvijā, ASV, Kanādā, Austrālijā