JH TTD 69Rīgas Fotomēneša 2016 ietvaros Latvijas Fotogrāfijas muzejā būs skatāma plaši atzītā zviedru fotogrāfa JH Engstrēma personālizstāde "JHE", kuras kuratore ir Angi Ostrema (Angie Åström, Zviedrija). Izstāde muzejā aplūkojama no 19. maija līdz 26. jūnijam.
Fotogrāfiju sērija "JHE" ir iepriekš nepublicētā un neizstādītā daļa no JH Engstrēma projekta "Mēģinot dejot" ("Trying to Dance"), kurš grāmatas veidā tika publicēts 2004. gadā un kļuva par pieprasītāko fotogrāmatu pēdējo 15 gadu laikā, kā arī iezīmēja autora karjeras sākumu starptautiskajā laikmetīgās mākslas arēnā. Sērijā "Mēģinot dejot" ir iekļauti jaunu vīriešu un sieviešu akti, pilsētas un lauku ainavas, tukšas telpas un pašportreti. Par šīs sērijas autobiogrāfisko daļu "JHE" fotogrāfijas pētnieks Viljams A. Jūings (William A. Ewing) raksta: "Engstrēms augsti vērtē vientulību, viņš ir atklājis stratēģiju, kura paspilgtina noskaņojumu. Fotogrāfs nošķir skatītāju no viņa paša un pasaules, kurā viņš dzīvo (t.i., tu arī izjutīsi manu vientulību) ar apzināti neperfektu tehniku."
JH Engstrēms (1969) ir dzimis Zviedrijā, taču viņa radošo attīstību lielā mērā ir ietekmējusi pārcelšanās uz Parīzi agrā jaunībā. 1997. gadā autors absolvējis Fotogrāfijas un kino nodaļu Gēteborgas Universitātē, Zviedrijā. Engstrēma fotogrāfiju pamatā ir autobiogrāfisks vēstījums. Kopumā JH Engstrēms publicējis 15 fotogrāmatas, viņa grāmta "Tout Va Bien" 2015. gadā saņēmusi "Leica Oskar Barnack" balvu. Fotogrāfa darbi iekļauti vairāku muzeju, galeriju kolekcijās, tostarp Vintertūras Fotogrāfijas muzejā Šveicē, Zviedrijas Mūsdienu mākslas muzejā, Londonas "Saatchi" galerijā un citviet. JHE Engstrēms ir viesojies Rīgā 2014. gadā, festivāla "Rīgas Fotomēnesis" ietvaros uzstājoties ar publisku lekciju. Šogad JH Engstrēms ir viens no festivāla centrālās izstādes "Teritorijas" kuratoriem.
Rīgas Fotomēnesis ir starptautisks fotogrāfijas festivāls, kas iepazīstina ar aktuālo Ziemeļeiropas un Austrumeiropas fotogrāfijā. Šogad Rīgas Fotomēnesis notiek no 2016. gada 2. maija līdz 16. jūnijam, piedāvājot 10 izstādes un vairāk nekā 20 notikumus ar vienojošo tēmu "Teritorijas, robežas, savienojumi". Pilna festivāla programma pieejama mājaslapā www.rigasfotomenesis.lv
IZSTĀDES ATKLĀŠANA PAREDZĒTA 19. MAIJĀ, 2016. GADĀ, PLKST. 17:00 LATVIJAS FOTOGRĀFIJAS MUZEJĀ, MĀRSTAĻU IELĀ 8 (IEEJA NO ALKSNĀJA IELAS)