Latvijas Dabas muzejsLatvijas Dabas muzejs aicina ikvienu interesentu piedalīties fotokonkursā "Mans putns", kas nu jau ir kļuvis par tradīciju un ir pavasara vēstnesis. Konkursa pirmo vietu ieguvējiem TALLINK dāvās četras dāvanu kartes jūras ceļojumam Rīga-Stokholma-Rīga 4 personām, kā arī aizraujošu atpūtas un izklaides programmu uz kuģa.

Kā atzīst gan fotogrāfi, gan dabas pētnieki – putnus fotografēt nemaz nav viegli. Lai notvertu labus kadrus, nepieciešams daudz laika pavadīt tos vērojot, kas īsteniem dabas draugiem sagādā pat lielāku prieku nekā izdevies kadrs. Šajā fotokonkursā izmantotās fototehnikas kvalitātei vai notvertās putnu sugas retumam nav tik liela nozīme. Galvenais, kas tiek vērtēts ir kadra unikalitāte un oriģinalitāte.

Foto konkursa mērķis ir radīt cilvēkos interesi doties dabā, novērtēt tās bagātību, vērot putnus un iemūžināt tos interesantās fotogrāfijās, kuras vēlāk izstādē "Mans putns" varēs aplūkot arī citi muzeja apmeklētāji.

Iesūtītie darbi tiks vērtēti četrās vecuma grupās – bērni (līdz 14 gadiem), jaunieši (15 - 25 gadi), pieaugušie (26 - 50 gadi) un seniori (vecāki par 50 gadiem). Fotokonkursa laureātu apbalvošana un izstādes atklāšana notiks šā gada 5. aprīlī. Dabas muzeja apmeklētājiem izstāde būs aplūkojama no 6. aprīļa līdz 1. septembrim. Konkursa laureātu darbi būs apskatāmi arī Latvijas Dabas muzeja mājas lapā www.dabasmuzejs.gov.lv un publicēti žurnālā "Vides Vēstis".

Fotogrāfijas konkursam jāiesniedz Dabas muzejā līdz šā gada 21. martam vai jānosūta uz Dabas muzeju K. Barona 4, Rīga, LV-1050 (pasta zīmogs 21. marts). Ar fotokonkursa "Mans putns" 2013. gada nolikumu aicinām iepazīties Latvijas Dabas muzeja mājas lapā. Vairāk informācijas pa tālr.: 67356041; e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Šogad konkursu atbalsta un balvas sarūpējuši: TALLINK, apgāds Jumava, Mammadaba, Dabas aizsardzības pārvalde, Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs un žurnāls "Vides Vēstis".