Uldis Briedis laika mednieksIzdevniecība "Neputns" laidusi klajā fotogrāfa Ulda Brieža darbu albumu "LAIKA MEDNIEKS. Vienkāršais latviešu zvejnieks, romantiskā dvēsele un patriots, fotogrāfs Uldis Briedis".

Tieši ar Ulda Brieža vārdu saistās tā saucamā reportāžas foto nozīmīgākie panākumi Latvijā 20. gs. otrajā pusē. Izteiksmīgi dienas laikrakstu pirmajās lapās, ne mazāk iespaidīgi viņa darbi atklājuši Latvijas seju izstādēs ārzemēs, jo īpaši laikā, kad interese par Latviju pēc neatkarības atgūšanas bija saasināta. Emocionāli un nesamāksloti, viņa fiksētie fotomirkļi ir trāpīgs, vēstures līkločus uz savas ādas izdzīvojot radīts stāsts par savu zemi un tautu. Un tajā pašā laikā tās ir arī vienkārši lieliskas fotogrāfijas, kas uzrunā ar skata vērīgumu, ar spēju sajust to, cik īpašs ir katrs cilvēks un viņa vieta, ar spēju pārcelt laika straumē pagaisuša notikuma neatkārtojamajā atmosfērā.

Jūra, Zeme, Pilsēta, Galvaspilsēta, Politika - šādās lielās sadaļās grāmatā ir sakārtots izvēlēto 650 attēlu klāsts no neizsmeļami bagātā fotogrāfa arhīva, kura aizsākums - 1967.gads. Grāmatā lasāms arī Alises Tīfentāles apcerējums par Ulda Brieža vietu 20.gs. dokumentālās fotogrāfijas kontekstā, Laimas Slavas "Sarunas ar Uldi Briedi" un Olafa Gūtmaņa, Armīna Lejiņa, un Egīla Zirņa "Stāsti par Uldi Briedi".

(Laima Slava)

Grāmata latviešu un angļu valodā.

Māksliniece Ingrīda Zābere.

Apjoms: 720 lpp, mīkstais sējums.