fotopreces.lv fotostudija, Foto: Reinis Melioranskis2010.gada 15.novembrī Raunas ielā 44/1-2, Rīgā, plkst. 18:00 - 21:00 savu atvēršanu svinēja Raunas fotostudija, kas ir jaunākā un viena no plašākajām šāda veida studijām Rīgā. Ideja par tapšanu radusies, jo SIA Pingus esošā studija Lokomotīves ielā 26 bija kļuvusi pārāk šaura. Līdz ar to pieaugošajām fotogrāfu prasībām tika rasts interesants un jauns risinājums radošās darbības iedvesmai.

• Studijas idejas autori un veidotāji ir http://www.fotopreces.lv kolektīvs un atbalstītāji, jeb precizējot, Gatis Orlickis, Ojārs Saulītis un Inga Konošonoka personīgi.
• Uz studijas atklāšanas pasākumu tika aicināti tādi Latvijā zināmi fotogrāfi kā Dainis Dērics, Juris Zaleskis, Reinis Melioranskis, Reinis Ziemelis, kā arī daudzi citi. Atklāšanas ietvaros notika foto tehnikas prezentācijas, un fotogrāfiem bija unikāla iespēja izbaudīt studijas īpašo gaisotni un profesionāli pārdomāto iekārtojumu, fotografējot divas pieaicinātas modeles.
• Studijas atvēršanas pamatideja ir piedāvāt par saprātīgu cenu maksimālu komfortu, kā arī tehniku, kas būtu piemērota gan profesionāļiem, gan iesācējiem. Jaunajā Raunas fotostudijā ir vairāki foni, sagatavots fotografēšanas laukums, 5x5 m piekaramā griestu sistēma, trīs augstas kvalitātes vinila foni, divi tapešu foni, baltais fons 5m platumā un pilns gaismas aprīkojums. Darbam tiek izmantotas Bowens profesionālās zibspuldzes, un ir piedāvāta arī unikāla iespēja bildes aplūkot uzreiz uz lielā ekrāna. Studijā pieejama arī neliela virtuve, vieta komfortablai grimētavai un dators ar interneta pieslēgumu mājīgākai atmosfērai.
• Fotostudijas piedāvājuma klāsts ir visai izvērsts, sākot ar studijas telpu izīrēšanu un topošo fotogrāfu apmācību darbam studijā, līdz par augstas kvalitātes foto pakalpojumu sniegšanai. Nākotnes perspektīvā tiks realizēta arī iecere par fotogrāfu kluba izveidi.
• Pašreiz Raunas fotostudija ir uzsākusi veiksmīgu sadarbību ar modeļu atlases aģentūru AllFriends Casting un tās vadītāju un fotogrāfu Ivo Mūrnieku. Savukārt jau 21.novembrī studijā tiks uzņemts modeļu aģentūras reklāmas video skandalozā režisora Andra Gaujas vadībā, kura jaunākais veikums ir plašu rezonansi guvusī dokumentālā filma "Ģimenes lietas". Nākotnē tiek plānota sadarbība arī ar citiem radošiem māksliniekiem, dizaineriem un reklāmas aģentūrām, lai piedāvāto pakalpojumu klāsts kļūtu par plašāko pieejamo Rīga.

CITĀTI
Gatis Orlickis, Raunas fotostudijas fotogrāfs:

"www.fotopreces.lv kolektīvs ir uzņēmies izaicinājumu un atbildību veidot jauna un radoša tipa fotomākslas studiju. Šis projekts dod iespēju strādāt mūsdienīgā un profesionāli aprīkotā vidē, piedaloties inovatīvu ideju realizācijā. Tehniskais nodrošinājums un aprīkojums ir atbilstošs visdažādākajām prasībām, un perspektīvā šo uzstādīto latiņu noteikti nenolaidīsim zemāk. Kopumā esam ļoti gandarīti par rezultātu".

Ivo Mūrnieks, modeļu atlases aģentūras AllFriends Casting valdes loceklis:
"Šo fotostudiju un tās speciālistus izvēlējāmies, jo tā profesionāli pārstāv fotomākslas radošo ideoloģiju, kas ir tik ļoti nepieciešama kreatīviem projektiem. 21.novembrī organizētā fotosesija / filmēšana būs vienreizējs pasākums, kas atspoguļos ne vien modeļa un profesionāla fotogrāfa kopdarbu, bet arī modeļa kā personības harizmu un radošās izpausmes, veidojot radošu darba atmosfēru".

Par Raunas fotostudiju
Fotostudijā Rauna klientus sagaidīs Gatis Orlickis, kurš savas profesionālās iemaņas ir apguvis pie pazīstamiem fotogrāfiem - Grigorija Aleksikova un Romāna Kokšarova. Raunas fotostudija atrodas tuvu centram un strādā bez brīvdienām. Plašajās telpās ir iespējas noorganizēt nelielu fotografēšanas pasākumu, pieejami daudz un dažādi aksesuāri, interjera priekšmeti. Fotostudijas parametri platums 7m, augstums 4m, garums 10m, un tā atrodas pirmajā stāvā.

fotopreces.lv fotostudija, Foto: Reinis Melioranskis