Canon Powershot G1 XCanon iepazīstina ar PowerShot G1 X - jaunu, revolucionāru kompaktkameru ar lielu CMOS sensoru. Tā izstrādāta, lai nodrošinātu DSLR attēlu kvalitātes līmeni un vadību īpaši kompaktā metāla korpusā. PowerShot G1 X ir izstrādāta profesionāliem un aizrautīgiem fotogrāfiem un rada jaunu, prestižu Canon leģendārās G sērijas klāsta kategoriju.
PowerShot G1 X ir ārkārtīgi kvalitatīva kamera atsevišķi, vai ideāli papildinot profesionālu DSLR. Tā apvieno EOS sensoru tehnoloģiju ar DIGIC 5 apstrādes jaudu, jaunu precīzijas Canon objektīvu un paplašinātu manuālo vadību un ir visu laiku gudrākā Canon kompaktkamera. PowerShot G1 X ir paredzēta ērtai līdzņemšanai un tai ir tālummaiņas objektīvs, ko var ievilkt kompaktajā, izturīgajā metāla korpusā, nodrošinot fotogrāfiem vienkāršu kameru, kas piedāvā izcilas kvalitātes attēlus un ērtu lietošanu.


Profesionāls attēlu kvalitātes līmenis
PowerShot G1 X apvieno Canon izstrādātās tehnoloģijas un pieredzi, kam uzticas profesionāļi visā pasaulē. Kamera piedāvā attēlu kvalitāti, kas līdz šim bija pieejama tikai ar Canon DSLR. Šī ir Canon pirmā kompaktkamera ar lielu, 4:3 paplašinājuma 14,3 MP 18,7 mm x 14 mm CMOS sensoru, kura augstums ir līdzīgs EOS DSLR modeļu APS-C sensoriem. Ar tāda paša izmēra un struktūras pikseļiem kā EOS 600D un aptuveni 6,3 reizes lielāku sensora virsmu nekā atzītajai PowerShot G12, tā nodrošina DSLR attēlu kvalitāti korpusā, kas ir pietiekami mazs, lai paņemtu līdzi it visur.
Lielāks sensora izmērs ļauj fotogrāfiem labāk kontrolēt lauka dziļumu un nodrošina plašākas radošas un mākslinieciskas iespējas, kā izcelt objektu uz fona. Labāks dinamiskais diapazons ļauj lietotājiem vienā kadrā precīzi uztver ēnas un gaišos laukus, savukārt 14,3 MP izšķirtspēja nodrošina iespēju izdrukāt liela formāta attēlus vai izgriezt radošas kompozīcijas.
Pateicoties CMOS sensoru tehnoloģijai, kas izstrādāta Canon EOS klāstam, PowerShot G1 X ir arī citi ieguvumi. Traucējumu samazināšana mikroshēmā nodrošina skaidrus attēlus pat pie lieliem ISO ātrumiem, savukārt 4 kanālu nolasīšana ļauj ātri uzņemt attēlus.
Apvienojot lielo sensoru ar DIGIC 5 attēlu apstrādi, PowerShot G1 X HS sistēma nosaka jaunus standartus sniegumam sliktā apgaismojumā ar maksimālu pilnas izšķirtspējas 100 līdz 12 800 ISO diapazonu - šāds līmenis vēl nekad nav bijis pieejams Canon kompaktkamerā. Fotogrāfi var uzņemt noskaņas apgaismojumu pat vistumšākajos apstākļos.

Precīzijas objektīva tehnoloģija
PowerShot G1 X objektīvs ir izstrādāts, izmantojot tos pašus izstrādes, ražošanas un kvalitātes procesus kā visā pasaulē atzītais EF objektīvu klāsts, un nodrošina profesionālu attēlu kvalitātes līmeni. Izmantojot ļoti augsta refraktīvā indeksa asfērisko lēcu (ultra high refractive index Aspherical - UA) elementus un precīzijas stikla liešanas tehnoloģiju, objektīvam ir gan kompakts izmērs, gan izcils asums pat visvērīgākajiem fotogrāfiem. Objektīvs kompakti ievelkas kameras korpusā, vienlaikus nodrošinot elastīgu 28 mm - 112 mm 4x optiskās tālummaiņas diapazonu. 6 asmeņu diafragma apvienojas ar liela izmēra sensoru, lai radītu skaisti izpludinātu fonu.
Lai palīdzētu nodrošināt optimāli skaidrus attēlus un Full HD filmas, objektīvam ir 4 iedaļu optiskais IS, kas ļauj fotogrāfiem uzņemt tumšākos apstākļos un izmantot par līdz četrām iedaļām lēnākus aizslēga ātrumus nekā iespējams bez IS. Optisko attēlu IS atbalsta Intelligent IS, kas analizē fokusa attālumu un kameras kustības veidu, atbilstoši pielāgojot vispiemērotāko IS režīmu . Piemēram, uztverot panoramēšanas kustību, tiek aktivēts Panning IS, kas stabilizē tikai vienā virzienā, lai mākslinieciskāk uztvertu kustību kadrā. Ir iekļauta arī Hybrid IS tehnoloģija, lai uzņemtu makro objektus bez miglainuma, ko izraisa kameras sakustēšanās.
Objektīvs ietver arī iebūvētu 3 iedaļu Neutral Density (ND) filtru, kas ļauj spilgtā apgaismojumā izmantot platāku diafragmu, lai samazinātu laika dziļumu, vai izmantot lēnākus aizslēga ātrumus, speciāli izpludinot kustību.

Paplašināta vadība
Sekojot vadībai, ko piedāvāja PowerShot G sērija, PowerShot G1 X piedāvā pilnīgi manuālu vadību ar uzņemšanas režīmu un ekspozīcijas kompensācijas taustiņiem ātrai un intuitīvai piekļuvei dažādiem iestatījumiem. Lai nodrošinātu maksimālu kontroli pār gala iznākumu, PowerShot G1 X nemanāmi iekļaujas EOS fotogrāfu darba plūsmā, atbalstot 14 bitu RAW uzņemšanu smalkām toņu niansēm un dabiskām krāsām, ko var uzlabot, izmantojot ietverto Digital Photo Professional (DPP) programmatūru.
Lai fotogrāfi varētu uzņemt visātrāko darbību, PowerShot G1 X ir High-speed Burst HQ, kas to iemūžina ar sešiem pilnas izšķirtspējas kadriem ar ātrumu 4,5fps. Lietotāji var arī izvēlēties nepārtraukti fotografēt JPEG formātā ar ātrumu 1,9fps, kamēr kartē pietiek vietas - lai uzņemtu ilgākas notikumu ainas.

Augstas kvalitātes Full HD filmas
PowerShot G1 X atbalsta tūlītēju Full HD (1080p) filmu uzņemšanu ar ātrumu 24fps, nospiežot īpašu filmu pogu. Izmantojot kameras lielo CMOS sensoru, lietotāji var uzņemt lieliskas kvalitātes filmas pat sliktā apgaismojumā ar mazāku lauka dziļumu, kas saistīts ar lielāku sensoru. Turklāt filmēšanas laikā var izmantot 4x optisko tālummaiņu, kas piedāvā daudzveidību, ierakstot arī skaņu.

Profesionāla vadība
PowerShot G1 X, kam ir izturīgs nerūsējošā tērauda korpuss un kompakts dizains, piedāvā profesionālas kvalitātes vadību. Lielais maināma leņķa 7,5 cm (3,0") PureColor II VA LCD ekrāns ļauj fotogrāfiem uzņemt no gandrīz jebkura leņķa, veidojot vēlamo kompozīciju. Spilgtais, augstas izšķirtspējas 920k punktu LCD nodrošina asu, detalizētu platformu attēlu kadrēšanai un apskatīšanai, savukārt optiskais skatu meklētājs (OVF) ar dioptriju regulēšanu ļauj fotogrāfiem uzņemt attēlus atbilstoši savam individuālajam stilam. Jaunā manuāli izbīdāmā zibspuldze var ainai pievienot papildu apgaismojumu. Izmantojot stiprinājumu, var lietot arī ārējās Canon Speedlite zibspuldzes.

Uzlabotie fotografēšanas režīmi
Dažādi uzlabotie fotografēšanas režīmi atbalsta fotogrāfu sarežģītu ainu un situāciju uzņemšanā. Fotografējot tumsā bez statīva, Handheld Night Scene režīms uzņem liela ātruma secīgus attēlus, kuru datus apvieno vienā attēlā ar labu ekspozīciju un minimālu miglainumu. Papildus tam High Dynamic Range (HDR) režīms uztver ainas ar īpaši plašu spilgto un tumšo toņu diapazonu, uzņemot vairākas ekspozīcijas, ko apvieno, lai radītu attēlu ar bagātām ēnu un gaišo lauku detaļām.

Ar piederumiem paplašināts potenciāls
PowerShot G1 X ir saderīgs ar dažādiem EOS sistēmas piederumiem, ļaujot fotogrāfiem nekavējoties paplašināt kameras potenciālu. Radošam apgaismojumam var izmantot Canon EX Speedlite zibspuldzes, savukārt WP-DC44 ūdensizturīgais korpuss nodrošina aizsardzību dziļumā līdz 40 metriem ar iespēju piekļūt visām pogām.
Papildaprīkojuma filtra adapteris FA-DC58C ļauj fotogrāfiem izmantot dažādus filtrus, piemēram, apaļo polarizācijas filtru, lai pastiprinātu debess zilumu vai samazinātu atspīdumus. Vēl vienmērīgākam apgaismojumam, fotografējot makro objektus, Macro Ring Lite adapteris (MLA-DC1) ļauj izmantot EOS sistēmas Canon Macro Ring Lite vai Twin Lite zibspuldzes.
Piedāvājot augstu profesionālās vadības līmeni un nepieredzētu attēlu kvalitāti, PowerShot G1 X ir ideāla kamera profesionāliem un aizrautīgiem fotogrāfiem, kam nepieciešams DSLR elastīgums un kvalitāte kompaktā korpusā.

PowerShot G1 X - galvenās funkcijas:
• Liels 14,3 MP CMOS, DIGIC 5, HS sistēma
• Kompakta 4x tālummaiņa; Intelligent IS
• 7,5 cm (3,0") grozāmais LCD; OVF
• Pilnībā manuāla, RAW, DPP
• Full HD, HDMI
• Liela ātruma nepārtrauktās uzņemšanas HQ
• Smart Auto režīms
• Plašs piederumu klāsts
• HDR režīms un ND filtrs
• Papildaprīkojumā 40 m ūdensizturīgais korpuss

PowerShot G1 X būs pieejama Baltijā 2012.gada februāra beigās un tās vidējā mazumtirdzniecības cena būs 588 lati.

Canon Powershot G1 X