Nikon D600 24-85mmNikon šodien iepazīstina ar jaunu 24,3 megapikseļu FX formāta vienobjektīva spoguļkameru Nikon D600.

Būdama vismazākā un visvieglākā pilna kadra vienobjektīva spoguļkamera, ko jebkad izlaidusi Nikon, D600 fotografēšanas entuziastiem paver jaunus apvāršņus.

Aprīkota ar FX attēla sensoru, kas līdz šim tika izmantots profesionālajās kamerās, pārsteidzoši vieglā Nikon D600 ļauj plašam fotogrāfu lokam iepazīt pilna kadra uzņemšanas priekšrocības un savu radošo darbību paaugstināt nākamajā līmenī. No īsta platleņķa līdz īpašam telefoto, šī kamera ļauj jums iepazīt jaunu pasauli visā tās fotogrāfiskajā dziļumā un daudzveidībā, iekvēlinot fotografēšanas prieku ar dzīvīgiem attēliem, kuri runā paši par sevi.

Dirks Džaspers (Dirk Jasper), Nikon Europe profesionālo produktu menedžeris, komentē: “Mēs esam patiesi sajūsmināti par Nikon D600 radošo potenciālu, kas varētu piesaistīt FX sērijas modeļiem līdz šim nebijuši plašu fotogrāfu loku. Daudzi īsti entuziasti ir gaidījuši šo brīdi. Tas, ka D600 ir mantojusi no mūsu profesionālajām kamerām visjaunāko tehnoloģiju, nozīmē jaunas vēsmas šo kameru segmentā.”

 
Nepārspējams dziļums un detalizācija

Nikon nesen izstrādātais 24,3 megapikseļu FX formāta (pilna kadra) CMOS sensors garantē līdz šim nebijušu detalizāciju un krāsu toņu daudzveidību arī nepietiekama apgaismojuma apstākļos.

No īsta platleņķa līdz īpašam telefoto, 14 bitu A/D pārveidošana un teicama signāla-trokšņa attiecība garantē lieliskas kvalitātes attēlus ar zemu trokšņu līmeni un plašu dinamisko diapazonu arī pie augstiem ISO jutības iestatījumiem.

Piedāvājot ISO jutības diapazonu 100–6400, ko var paplašināt līdz 25 600 (ekvivalents) un uz leju līdz 50 (ekvivalents), kapacitāte vājā apgaismojumā ir nepārspējama. Kameras inteliģentās trokšņu samazināšanas sistēmas reducē trokšņus, neietekmējot detaļu skaidrību, tādējādi nodrošinot nepārspējamas pielāgošanas iespējas praktiski jebkurā apgaismojumā: attēli būs skaidri un tīri arī pie augstas ISO jutības iestatījumiem.
 
EXPEED 3 attēlu apstrāde

Aprīkota ar tādu pašu jaunākās paaudzes EXPEED 3 attēlu apstrādes dzini kā Nikon vadošā kamera D4, Nikon D600 ātri veic uzdevumus, kas saistīti ar lielu datu masīvu apstrādi, nezaudējot nedz ātrumu, nedz kvalitāti.

16 bitu attēlu apstrāde: piedāvājot bagātīgākas krāsas un toņus kā jebkad līdz šim, šis vadošo tehnoloģiju attēlu apstrādes procesors nodrošina vienmērīgas pārejas ar pietiekami sīkām detaļām un toņiem līdz pat skalas augšdaļai, baltajai krāsai – pat uzņemot JPEG formātā.
 
Ļoti jutīga autofokusa sistēma

Nikon D600 nodrošina izcilu objektu ieguvi jebkurā apgaismojumā, pateicoties Nikon Multi-CAM4800 39 punktu AF sistēmai, kura lepojas ar no augstākās klases kameras D4 aizgūtu AF jutību.

Saderīga ar objektīviem, kuru kombinētais atvērtais apertūras atvērums var sasniegt f/8, ar jutību līdz pat -1 EV (ISO 100, 20°C/68°F), asus attēlus var iegūt arī visai izaicinošos apgaismojuma apstākļos. Vairāki AF darba režīmi, piemēram, dinamiskā apgabala AF vai 3D paredzēšana, spēj nodrošināt fokusu uz vissīkākajiem objektiem, lai cik neparedzama būtu to kustība.
 
Apraides kvalitātes video

Izmantojot tādu pašu tehnoloģiju kā Nikon populārajā kamerā D800, Nikon D600 Multi-area D-video piedāvā plašu iespēju diapazonu, kas noderīgs tiem fotogrāfiem, kuri vēlas uzņemt video. Plaša videoapstrādes lietojumprogrammu izvēle, plašas kadru uzņemšanas ātruma izvēles iespējas un ērta, pielāgojama vadība, kas ļauj pilnībā kontrolēt tiešā skata darbību video uzņemšanas laikā, apvienojumā nodrošina iespēju uzņemt augstas kvalitātes videomateriālus.

Kadru uzņemšanas ātrums: Pilnas augstas izšķirtspējas video (1080p) var ierakstīt ar ātrumu 30p, 25p un 24p, bet 60p, 50p un 25p izvēle tiek nodrošināta pie izšķirtspējas 720p. Pilnas HD augstas izšķirtspējas video maksimālais ilgums var sasniegt apmēram 29 minūtes 59 sekundes.

Vairāku zonu režīms: Pilnas augstas izšķirtspējas (1080p) ierakstu var veikt formātā, kura pamatā ir gan FX, gan DX, kas garantē vēl nebijušu izteiksmes līdzekļu izvēles brīvību.

Augstas kvalitātes audio vadība: ar Nikon D600 uzņemto videoklipu skaņa ir tikpat augstā līmenī kā attēls. Mikrofona pieslēguma ligzda dod iespēju skaidras skaņas ieguvei ieraksta laikā izmantot ārējo stereomikrofonu, bet ārējo austiņu pieslēgšanai var izmantot audioizejas ligzdu.

Nesaspiesta HDMI izeja: Nikon D600 dod iespēju pieslēgt nesaspiestu 1080p reāllaika video straumējumu ārējai ieraksta ierīcei ar tūlītēju pārslēgšanos uz formātu 1080i, ja tiek atpazīts ārējais monitors. Nesaspiestie dati tiek padoti izejā ar vajadzīgo attēla izmēru un kadru uzņemšanas ātrumu, tajos vairs nav informatīvā pārklājuma, ko vienlaikus var apskatīt kameras TFT monitorā.
 
Uzlabota sižeta atpazīšana, izmantojot 2 016 pikseļu RGB sensoru

Nikon D600 uzlaboto sižeta atpazīšanas sistēmu tagad veido Nikon no jauna konstruēts 2 016 pikseļu RGB mērījumu sensors, kurš nemitīgi analizē ikvienu sižetu, lai nodrošinātu nepārspējamu atpazīšanas precizitāti. Tā spēj atpazīt cilvēka seju ar pārsteidzošu atbilstību, izmantojot optisko skatu meklētāju, kā arī noteikt kompozīcijas krāsas un spilgtumu ar vēl nebijušu precizitāti.

Sižetu analīze ar šādas pakāpes detalizāciju tiek izmantota, arī lai nodrošinātu precīzu autofokusu; automātiskā ekspozīcija un uzņemšana ar i-TTL zibspuldzi nodrošina daudzveidīgas kompozīcijas un apgaismojuma iespējas. Piemēram, ievērojami uzlabota ir 3D objektu izsekošanas sistēma, uzņemot nelielus objektus.

Ieviešot Nikon plaši atzīto Multi-CAM4800 AF sistēmu — ar iespēju izvēlēties atsevišķu iestatījumu vai konfigurējamu 9, 21 vai 39 punkta pārklājuma iestatījumus — autofokusa sensora modulis un algoritmi ir pārveidoti tā, lai ievērojami uzlabotu ieguves spēju nepietiekama apgaismojuma apstākļos, saderīgi ar kombinēto apertūru f/8, līdz pat -1 EV (ISO 100, 20°C/68°F).

Vienkāršota AF režīma, piemēram, AF-A, AF-S vai AF-C, atlasīšana tagad ir iespējama, neatvirzot aci no skatu meklētāja.
 
Pilna kadra mobilitāte

Pārsteidzoši vieglā Nikon D600 ir pirmā Nikon pilna kadra kamera ar tik kompaktu konstrukciju. Apvienojumā ar modernām attēlu pārvades iespējām, kamera ļauj brīvi uzņemt un dalīties ar attēliem no jebkura pasaules nostūra.

Kompakta, viegla un izturīga: piemērota skarbiem lietošanas apstākļiem, Nikon D600 ir aprīkota ar magnija sakausējuma virsējo un aizmugurējo vāku un sver tikai 760 g (bez akumulatora). Kamera ir aizsargāta pret laika apstākļu ietekmi tikpat lielā mērā kā profesionālā vienobjektīva spoguļkamera D800, līdz ar to iegūstot uzlabotu noturību pret mitrumu un putekļiem.

Efektīva strāvas patēriņa pārvaldība: pārveidotā D800 shēma tagad ļauj uzņemt apm. 900 attēlus nekustīgu attēlu uzņemšanas režīmā vai apm. 60 min. garu video tiešā skata režīmā. To visu var paveikt, vienu reizi uzlādējot litija jonu akumulatoru EN-EL15.

Uzglabāšanas vide/datu nesējs: divi augstas ātrdarbības SD karšu sloti, kas saderīgi ar SDXC un UHS-I atmiņas kartēm.

Datu pārraide: Nikon D600 atbalsta liela ātruma datu pārraidi, izmantojot Hi-Speed USB un bezvadu attēlu pārsūtīšanu ar papildierīces – WU-1b mobilā adaptera palīdzību.
 
Atsaucīga un intuitīva

Radīta ar nolūku jebkurā situācijā uzkurināt fotografēšanas prieku, Nikon D600 ātrā reakcija, uzticamā darbība un ergonomiski izvietotās vadības pogas un elementi nodrošina plūstošu, ērtu lietošanu un iespēju ātri reaģēt arī neparedzētas uzņemšanas apstākļos.

Ātra reaģēšana: startēšana ilgst apmēram 0,13 sekundes, aizvara atbrīvošanas laiks samazināts līdz apm. 0,052 sekundēm, ar nepārtrauktās uzņemšanas iespēju FX un DX formātos apm. 5,5 kadri/s.

Augstas precizitātes īpaši izturīgs aizvars: aizvara konstrukcija testēta, veicot vairāk nekā 150 000 atbrīvošanas ciklus, lai pārbaudītu tās izturību un precizitāti. Nodrošina ātruma diapazonu no 1/4000 līdz 30 s; aprīkota ar inteliģentu pašdiagnostikas aizvara monitoru, bet piedziņas sistēma konstruēta, paturot prātā samazinātu jaudas patēriņu brīžos, kad aizvars video uzņemšanas laikā atrodas paceltā stāvoklī.

Precīzijas 8 cm (3,2 collu), apm. 921 tūkst. punktu, plata skata leņķa šķidro kristālu displeja monitors ar automātisku monitora spilgtuma regulēšanu: nodrošina spilgtu, skaidru attēlu atskaņošanu un daudz plašāku krāsu atveides kapacitāti. Šķidro kristālu displeja spilgtums tiek automātiski iestatīts, ņemot vērā vides apstākļus.

Stikla prizmas skatu meklētājs: ar aptuveni 100% kadra aptvērumu un 0,7x palielinājumu (50 mm f/1.4 objektīvam, kas iestatīts uz bezgalību, -1,0 m⁻¹).

Divu asu elektronisks virtuālais redzesloks: palīdz precīzi nodrošināt līmeņošanu uzņemot un dod iespēju kā šķidro kritālu displeja monitorā, tā skatu meklētājā pārbaudīt gan kameras stāvokli attiecībā pret horizontālo plakni, gan vērsumu (noliekumu uz priekšu vai aizmuguri).

Uzlabota ergonomika: pogas un ciparripas ir optimāli izvietotas dinamiskai lietošanai piemērotās vietās. Uzlabotā aizvara atbrīvošanas pogas apkārtne nodrošina to, ka jūs ilgāku laiku varat ērti atpūtināt rādītājpirkstu, savukārt atsevišķā video uzņemšanas poga dod iespēju uzreiz sākt video uzņemšanu. Kamera ir aprīkota arī ar atsevišķām pogām ISO, baltā balansam, attēla kvalitātei un vairākkadru uzņemšanai.
 
Iebūvēti radoši rīki

Plašs radošu un praktisku rīku klāsts, piemēram, HDR un filtru efekti, palīdz maksimāli izmantot ikvienu uzņemšanas iespēju un ļauj bez piepūles ikvienu uzņemto attēlu padarīt perfektu.

Uzņemšana ar aizturi: Uzņemšana ar intervālu taimeri dod iespēju aktivizēt aizvara atbrīvošanu pēc iepriekš iestatītiem laika intervāliem. Uzņemot ar laika aizturi, attēli tiek saglabāti kā videofaili, kuri ļauj lēnu darbību noskatīties paātrinātas atskaņošanas režīmā – ar atskaņošanas ātrumu, kas no 24 līdz 36 000 reizēm pārsniedz normālo.

HDR (plaša dinamiskā diapazona) režīmā vienreiz atbrīvojot aizvaru, tiek uzņemts viens pāreksponēts un viens pārāk maz eksponēts kadrs. Diapazonu var paplašināt līdz pat 3 EV, lai iegūtu citādu ainu, kas ir bagātīgi piesātināta, ar tonālu gradāciju, savukārt pārejas vienmērīgumu vietās, kur abas ekspozīcijas pārklājas, iespējams mainīt, lai iegūtu dabiskāku izskatu.

Active D-Lighting: Nikon Active D-Lighting automātiski saglabā detaļas gan tumšajās, gan gaišajās zonās, radot apbrīnojamus attēlus ar dabīgu kontrastu, uzņemot augsta kontrasta apstākļos.

Picture Controls: dod iespēju pielāgot jūsu nekustīgo uzņēmumu un videoklipu izskatu, precīzi iestatot dažādus parametrus, piemēram, asumu, piesātinājumu un nokrāsas. Tieša piekļuve ar atsevišķu pogu palīdzību.

Sižetu režīmi: 19 sižetu režīmi pielāgo iestatījumus, piemēram, aizvara atbrīvošanas ātrumu, ISO un apertūras atvērumu, lai ikreiz gūtu teicamus rezultātus. Ideāla metode perfektu fotogrāfiju ieguvei.

Iebūvētās rediģēšanas izvēlnes: ietver noderīgu funkciju klāstu, piemēram, sarkano acu efekta un krāsu balansa labošanu, kā arī D-lighting, RAW apstrādi un izmēru maiņu. Filtru efekti ietver Skylight (Virsgaisma), Cross screen (Krustveida rastrs), Miniature (Miniatūrattēls), Color outline (Krāsu kontūra), Color sketch (Krāsu skice) un Selective color (Krāsas izvēle). Ātrās retušas funkcijas ietver kropļojuma kontroli, perspektīvas kontroli, apvāršņa izlīdzināšanu un platleņķa objektīva efektu. Kamera piedāvā arī video rediģēšanas iespējas, kas ļauj norādīt videoklipa sākuma un beigu punktus, lai tos varētu efektīvāk saglabāt.
 
Piederumi

Akumulatoru komplekts ar vairākām uzlādes iespējām (Multi-Power Battery Pack) MB-D14 (atsevišķi nopērkams): ietver dažādus akumulatorus, tajā skaitā dažādu veidu AA tipa baterijas un Nikon uzlādējamu litija jonu akumulatoru EN-EL15 (skatiet specifikāciju). MB-D14 ir aprīkots ar atsevišķu aizvara atbrīvošanas pogu un komandu ciparripām, lai ērtāk varētu veikt uzņemšanu, kamerai atrodoties vertikālā stāvoklī.

Radošā apgaismojuma sistēma: tā kā kamera ir saderīga ar Nikon papildus nopērkamo radošā apgaismojuma sistēmu, Nikon D600 atbalsta jaudīgās plaša pielietojuma iTTL Speedlight zibspuldžu sistēmas, piemēram, profesionālo SB-910 vai ērti lietojamo SB-700.

Adapteris bezvadu savienojumam ar mobilo ierīci WU-1b (nopērkams atsevišķi): Nikon adapteris bezvadu savienojumam ar mobilo ierīci dod iespēju attēlus tiešā veidā pārsūtīt uz jebkuru viedtālruni vai planšetdatoru, kā arī ļauj vadīt kameru attālināti ar kādas viedierīces palīdzību. Tas ir lielisks paņēmiens, kas ļauj iepazīstināt citus ar saviem augstas kvalitātes attēliem, pārskatīt fotogrāfijas lielākā ekrānā vai eksperimentēt ar pilna kadra pašportretiem.

Capture NX 2 (nopērkama papildus). Ātra, jaudīga un radoša attēlu apstrāde: lai tiktu galā ar D600 24,3 efektīvo megapikseļu radošo potenciālu, pēdējā Capture NX 2 versija ir izveidota krietni ātrāka nekā līdz šim un tā ir savietojama ar 64 bitu apstrādi.

Camera Control Pro (nopērkama papildus). Universāla kameras attālinātā vadība: programmatūra piedāvā vairākus uzlabojumus, kas garantē īpaši vienmērīgu Nikon D600 darbību tiešā skata režīmā. Papildus ekspozīcijas režīmu, aizvara atbrīvošanas ātruma un apertūras atvēruma vadībai jaunie, radošie vadības elementi ietver attālināto video uzņemšanas startēšanu un apstādināšanu, kā arī pāreju tiešajā skatā no attēliem uz video un otrādi.

ViewNX 2 (iekļauts komplektā). Pārlūkojiet, rediģējiet, dalieties ar citiem un dariet vēl daudz ko: šī apkopotā, vienā paketē iekļautā programmatūra piedāvā viegli izmantojamu saskarni un daudz dažādu rediģēšanas funkciju, tajā skaitā RAW failu un D-Movies pamata rediģēšanu. Bez problēmām savietojams ar my Picturetown, Nikon fotogrāfiju kopīgošanas un uzglabāšanas servisu.

Nikon D600 24 85 top

Nikon D600 back


Sekot jaunumiem