Panasonic GH4 H FS14140Vienobjektīva digitālā spoguļkamera (DSLM) DMC-GH4 ar jauno tehnoloģiju AF un ar pasaulē pirmo* video ierakstīšanu 4K kvalitātē profesionālai lietošanai fotogrāfijas un video jomā

*Attiecas uz vienobjektīva digitālajām spuguļkamerām atbilstoši 2014.gada 7. februāra datiem.

Panasonic prezentē jauno augstākās klases vienobjektīva digitālo spoguļkameru (DSLM). Hibrīda modelis attēlu veikšanai un video ierakstīšanai DMC-GH4 ir pēctecis DMC-GH3, kura lieliskie video ierakstīšanas parametri izraisīja sensāciju šajā nozarē. Panasonic inovatīvās tehnoloģijas ļāva būtiski uzlabot gan foto un video ierakstu kvalitāti.

Izmantota modelī DMC-GH4 jaunizveidotā digitālā matrica Live MOS ar izšķirtspēju 16.05 megapikseļi izceļas gan ar jūtīgumu un ātruma reakciju. Turklāt novērš tāda tipa traucējumus, kā „rolling shutter" pat tad, ja izmanto elektronisko aizvaru vai kustības ierakstu. Izveidots no jauna Venus Engine attēla procesors darbojas daudz efektīvāk, pateicoties jaunajam 4-kodolu CPU, kas ļauj ātru signāla apstrādi nepieciešamu augstākās kvalitātes video ierakstīšanai, piemēram, 4K. Pateicoties iebūvētajam augstākās klases trokšņa samazināšanas sistēmai, DMC-GH4 ir iespējams uzņemt fotoattēlus un ierakstīt video ar maksimālo jūtību ISO 25600. Līdztekus jūtībai ir ievērojami uzlabojusies gradācija un krasu atveide, kas papildus nodrošina augstāku attēla kvalitāti. Fotokamera DMC-GH4 piedāvā liela ātruma sērijveida fotografēšanas funkciju —  apmēram 40 (ieskaitot RAW formātā) ar ātrumu līdz 12 kadri./s (AFS) vai apmēram 100 (citā formātā nevis RAW) ar ātrumu 7 kadri./s (AFC) — sniedz iespēju ierakstīt ātri kustīgus objektus nezaudējot asumu.

Jaunais modelis DMC-GH4 turpina nojaukt robežas starp videokamerām priekš patērētājiem un profesionāļiem. Lielākais sasniegums ir funkcija ar neierobežoto*1 video ierakstīšanu kvalitātē 4K (Cinema 4K: 4096 x 2160 ar 24 kadri./s un QFHD 4K: 3840 x 2160 līdz 30 kadri./s.) formātā MOV/MP4*2. DMC-GH4 var arī ierakstīt video Full-HD kvalitātē un sevišķi augstu bitu skaitu sekundē: 200 Mb/s (ALL-Intra) vai 100 Mb/s (IPB) bez laika ierobežojumiem*1*2. Atkarībā no jūsu vajadzībām, lietotāji var brīvi izvēlēties formātu — MOV, MP4, AVCHD Progressive un AVCHD — kā arī dažādu kadru ātrumu. Domājot par starptautiskā mēroga profesionālajiem lietotājiem, kamera ļauj brīvi izvēlēties frekvenču atsvaidzināšanu: 59,94 Hz (23,98 Hz), 50,00 Hz, 24,00 Hz. Izmantojot opcionālo kabeli HDMI ar micro savienotāju, DMC-GH4 ierakstot video varat vienlaikus attēlot to reālajā laikā uz ārēja ekrāna. Lai sniegtu saviem ierakstiem unikālu stilu, jūs varat izmantot mainīgo kadru ātrumu sekundē (VFR) kā arī pēckadra efektu ierakstīšana un pēckadra animācijas bez pārstrādes, saskaņā ar pēcapstrādi. Pievienotas daudzas jaunas praktiskas funkcijas, kas nepieciešamas profesionālajai video ierakstīšanai.

Precīza, kontrasta sistma AF, kas ietilpst modelī DMC-GH4 kopā ar integrēto Panasonic tehnoloģiju DFD (Depth from Defocus), kas samazina fokusēšanas laiku, dot iespēju iegūt ultra-ātru fokusu apmēram 0,07 s*3. Līdztekus ātrumam, palielināta funkcionalitāte, pievienojot autofokusu ar sejas vai acu noteikšanu kā arī 49-punktu autofokusu režimā Custom Multi AF.

Fotokamera DMC-GH4 arīkota ar jaunizveidoto OLED displeju ar augstu precizitāti un ātrumu: skatu meklētājs LVF (Live View Finder) ar izšķirtspēju 2 359 000 punktiem kā arī displeju aizmugurē ar izšķirtspēju 1036 punktiem. Pielietotā skatu meklētājā LVF un aizmugurējā displeja technoloģija OLED nodrošina ātru reakcijas laiku un samazina kavējumus un tajā pašā laikā uzlabo izšķirtspēju. Izmantotais skatu meklētājā LVF DMC-GH4 OLED displejs izceļas ar augstu kontrasta attiecību 10 000:1nodrošinot izcilu krasu atveidi. Pateicoties tam, attiecībā uz redzamību to vairāk var pielīdzināt optiskajam skatu meklētājam.

Konstruējot DMC-GH4 tika izmantota zem spiediena liets priekšējais un aizmugurējais korpuss no alumīnija sakausējuma, lai palielinātu kameras izturību intensīva darba laikā. Pateicoties noslēgtiem visiem savienojumiem, pogām tas ir izsturīgs pret ūdens šļakatām un putekļiem. Tika arī pārveidots aizvars, kura minimālais atvēršanas laiks ir 1/8000 s., un pateicoties pastiprinātai konstrukcijai var izturēt apmēram 200 000 ciklus*4.

Profesionālajā fotogrāfijā, katrs mirklis ir vērtīgs, tāpēc optimālais regulējamais izvietojums fotokamerā DMC-GH4 nodrošina intuitīvu parametru iestatīšanu. Modelis DMC-GH4 arī nodrošina savienojumu Wi-Fi® un tehnoloģiju NFC, un jovairāk jūs varat to viegli savienot ar ārējām iekārtām, izmantojot savienotājus. Fotokamerā tagad var izstrādāt RAW failus.

DMC-GH4 ir uzlabota fotokamera visādā veidā – pēc snieguma, mobilitātes, izturības un paplašināšanās iespējas. Panasonic iesaka šo izturīgo modeli profesionāliem fotogrāfiem, kas strādā brīvajā dabā, kā arī filmu radītājiem un hibrīda fotogrāfijām.

*1 Kustīgus attēlus var ierakstīt līdz pat 29 min 59 s., atkarībā no ierakstīšanas formāta un tirgus.

*2 Video ierakstīšanai ar lielu bitu skaitu sekundē (virs 100 Mb/s) jāizmanto atmiņas kartes SDXC/SDHC saderīgas ar standartu UHS Speed Class 3 (U3).

*3 Režīmā AFS, ar objektīvu LUMIX G VARIO 14–140 mm / F3,5-5,6 ASPH / POWER O.I.S. vai LUMIX G X VARIO 12–35 mm / F2,8 ASPH / POWER O.I.S.

*4 Balstoties uz saviem pētijumiem uzņēmumā Panasonic.

Sīkāka informācija:

Pasaulē pirmais vienobjektīva, bezspoguļa digitālā fotokamera (DSLM) ieraksta video ar 4K izšķirtspēju — nodrošina kvalitāti un atbilstību standartiem profesionālā līmenī

Tā priekštecis, DMC-GH3, izraisīja sensāciju šajā jomā ar lielisku video ierakstu parametriem, kas nodrošināja kvalitāti un atbilstību standartiem profesionālā līmenī. Jaunais modelis DMC-GH4 turpina nojaukt robežas starp video kamerām priekš patērētajiem un profesionāļiem. Lielākais sasniegums ir funkcija ar neierobežoto*1 video ierakstīšanu kvalitātē 4K (Cinema 4K: 4096 x 2160 ar 24 kadri./s un QFHD 4K: 3840 x 2160 līdz 30 kadri./s.) formātā MOV/MP4*2. DMC-GH4 var arī ierakstīt video Full-HD kvalitātē un sevišķi augstu bitu skaitu sekundē: 200 Mb/s (ALL-Intra) vai 100 Mb/s (IPB) bez laika ierobežojumiem*1. Atkarībā no jūsu vajadzībam, lietotāji var brīvi izvēlēties formātu — MOV, MP4, AVCHD Progressive un AVCHD — kā arī dažādu kadru ātrumu (tabula 1). Formātā MP4/MOV var ierakstīt augstas kvalitātes audio LPCM. Domājot par starptautiskā mēroga profesionālajiem lietotājiem, kamera ļauj brīvi izvēlēties frekvenču atsvaidzināšanu: 59,94 Hz (23,98 Hz), 50,00 Hz, 24,00 Hz.

Izmantojot opcionālo kabeli HDMI ar micro savienotāju DMC-GH4 var vienlaikus ierakstot video var attēlot attēlu reālajā laika uz ārējā displeja ar paraugu ņemšanu 4:2:2/8 bitu*3. Ir pieejama pat paraugu ņemšana 4:2:2/10 bitu profesionāla video uzņemšanai, kas prasa rūpīgu uzraudzišanu. Atkarībā no jūsu displeja, jūs varat izvēlēties, lai parādītu tikai ierakstīto saturu no iestatījumu izvēlnes.

Mainīgo kadru ātrumu funkcija (Variable Frame Rate, VFR) ļauj ierakstīt Full HD video lēni un četrkārtīgi pāatrinātā tempā 96 kadri./s (tabula 2)*4. Fotokamera ļauj arī iegūt pēckadra ieraksta efektus un pēckadra animācijas.

Precīzāku kontroli pār video attēla kvalitāti nodrošina modelī DMC-GH4 iebūvēta funkcija paraugs / Zebra Pattern, kas ļauj uzraudzīt kā arī funkcija Focus Peaking norādot punktus, kuros noteikti fokusi. DMC-GH4 ļauj pat noteikt melnās krāsas līmeni (Master Pedestal) un pielāgojot spilgtumu, pamatojoties uz ±15 soļiem. Radošā video iestatījuma režīmā ir pieejama Gamma — „CINELIKE D" i „CINELIKE V" — īpaši paredzēts video ierakstīšanai un spēj nodrošināt bagātīgu kino attēlu. Jaunais Synchro Scan režīms samazina mirgošanu, un ieraksta laika, jūs varat attēlot attēla centra punktu.

Modelis DMC-GH4 piedāvā funkcijas, kas atbilst pasaules standartiem sinhronam video ierakstam. Starp jaunajām funkcijām, kas pieejamas DMC-GH4 var pieminēt 1 kHz testa signālu kā arī vadības paneli ar krāsainām svītrām(ar standartu SMPTE, EBU un ARIB). DMC-GH4 ir arī timecode funkcija SMPTE režīmos Rec Run un Free Run. Pateicoties tam var viegli sinhronizēt video ierakstus un skaņu no dažādiem avotiem atrodoties pēcapstrādē. Laika kodus var sākt no jebkuras vietas [Reset], [Manual Input] un [Current Time]. Jūs varat izvēlēties režīmus (drop frame) vai bez (non drop frame)*5. Ierakstot video formātos MOV, AVCHD Progressive, AVCHD un MP4 (LPCM) kamera DMC-GH4 automātiski ģenerē vairākus vienlaidus savienotus failus, kas ļauj nepārtraukti savienot attēlu. Faili AVCHD Progressive/AVCHD pēc tam tiek attēloti bez pārtraukumiem.

Lietotāji var pierādīt savas radošās spējas pateicoties 22 digitālajiem maināmajiem objektīviem LUMIX G, ko var izvēlēties atkarībā no apstākļiem. Objektīvi ar atzīmējumu HD nodrošina klusu un efektīvu fokusa regulēšanu videoieraksta laikā.

*1 Kustīgus attēlus var ierakstīt līdz pat 29 min 59 s., atkarībā no ierakstīšanas formāta un tirgus.

*2 Video ierakstīšanai ar lielu bitu skaitu sekundē (virs 100 Mb/s) jāizmanto atmiņas kartes SDXC/SDHC saderīgas ar standartu UHS Speed Class 3 (U3).

*3 Izejas attēla kvalitātes iestatījumi, izmantojot HDMI savienojumu.

4:2:2/10 biti: attēlu var attēlot augstākajā kvalitātē izmantojot HDMI savienojumu,bet jūs nevarat uzņemt kustīgo un statisko attēlu. Ta sir noderīgi, jo īpaši, lai uzglabātu saturu uz ārējām ierīcēm, izmantojot HDMI.

4:2:2/8 biti: Attēla attēlošanas laikā uz displeja, izmantojot HDMI savienojumu, jūs varat vienlaicīgi ierakstīt attēlu. Šī funkcija ir īpaši noderīga, lai pārbaudītu kustīgu attēlu uz ārēja monitora. Attēla attēlošanu formatā 04:02:02/8 bitu video signals tiek reģistrēts uz SDXC/SDHC kartes 4:2:0/8 bitu formātā.

*4 Attiecas uz atskaņošanu 24p formātā. Efekta vērtības ir atkarīgas no ierakstīšanas formāta un biežuma.

*5 Pēc frekvences sistēmas izvēles 59,94 Hz.

Ātra reākcija profesionāļiem un praktiskās iespējas AF

Visās LUMIX G sērijas kamerās asuma iestatījumi tiek veikti, izmantojot autofokusa kontrasta noteikšanu (Contrast AF). Salīdzinājumā ar autofokusa sistēmu, kas balstās uz fāzu atšķirību noteikšanu, autofokuss ar kontrasta noteikšanu raksturojas ar lielu precizitāti, jo īpaši fotografēšanas gadījumā „ar spilgtu" objektīvu un izmantojot nelielu „F" vērtību. Digitālais maināmais objektīvs LUMIX G nodrošina digitālā signāla apmaiņu ar ātrumu 240 kadri/s, kas dot pārsteidzoši ātrus un vienmērīgus asuma iestatījumus. Kontrastai AF sistēmai, kas atrodas kamerā DMC-GH4 ir arī pievienota integrēta Panasonic tehnoloģija DFD (Depth from Defocus), kas samazina fokusēšanas laiku. Tas uzreiz atpazīst attālumu no objekta, pamatojoties uz diviem dažādiem attēliem ar atšķirīgu asuma dziļumu un optisko īpašību pašlaik izmantotajam objektīvam. Pateicoties DMC-GH4 piedāvā izcilu AF ātrumu aptuveni 0,07 s*. Šīs tehnoloģijas priekšrocības ir vairāk izteiktas, palielinoties ātrumam. Salīdzinājumā ar iepriekšējo modeli DMC-GH3 šī kamera piedāvā daudz ātrāku sērījveida fotografēšanu — līdz 40 (ieskaitot RAW formātu) ar ātrumu 12 kadri./s (AFS) vai līdz 100 (citā formātā nevis RAW) ar ātrumu 7 kadri./s (AFC) — ļaujot ierakstīt ātri kustīgus objektus, nezaudējot fokusu.

Nepārtraukta asuma regulēšana ir stabilāka un vienmērīga pateicoties vibrāciju samazināšanai. Apvienojumā ar ātru starta laiku un aizvara pogu sniedz iespēju, ka ar kameru DMC-GH4 var notvert pat ļoti svarīgus brīžus.

Papildus tradicionālai AF funkcijai ar sejas atpazīšanu piedāvā arī AF ar acu atpazīšanu. Fokusa punktu skaits pieauga no 23 (DMC-GH3) līdz 49, kas palielina attēla kompozīcijas iespējas, un režīmā Custom Multi AF jūs varat brīvi izvēlēties no 49 vienībām asuma iestatīšanai. Zonas asuma iestatījumu tagad var vienmērīgi palielināt, ne tikai manuālajā režīmā, bet arī auto fokusā. AF izsekošanas funkcija tagad darbojas detalizētāk pateicoties objekta kustības novērtēšanai.

Fokusa punktu var iestatīt jebkurā daļā no 100-procentīga redzeslauka. Izmantojot funkciju Pin-point AF, varat iestatīt palielināta attēla attēlošanas laiku. Fokusa punktu var palielināt izmantojot gredzenu vai kursoru manuālās fokusēšanas pastiprinātāja režīmā. Režīmā Touch Pad AF pozīciju var noteikt, pamatojoties uz absolūtām vai relatīvām kordinātēm. Pateicoties sadarbībai ar sensoru Eye Sensor AF fokusa iestatījumi sākas ar skatīšanos skatu meklētājā, un auto fokusa iestatījumu bloķēšanas poga un ekspozīcija darbojas arī ātrgaitas auto fokusa laikā, izmantojot skatu meklētāju Live View.

* AFS režīmā, ar objektīvu LUMIX G VARIO 14–140 mm / F3,5-5,6 ASPH / POWER O.I.S. vai LUMIX G X VARIO 12–35 mm / F2,8 ASPH / POWER O.I.S.

GH4 H FS14140 front LCD

GH4 H FS14140 FL580L