Pottons Kregs Sunset Eruption Mt RuapehuDivas nedēļas - no 2010.gada 14. līdz 30.aprīlim - Ārzemju mākslas muzeja Velvju zālē (Pils laukumā 3, Rīgā) būs skatāmi labi pazīstamā Jaunzēlandes ainavu fotogrāfa Krega Pottona darbi.

Kregs Pottons (Craig Potton) ir viens no vadošajiem Jaunzēlandes ainavu fotogrāfiem, kura uzmanības centrā ir nepieradinātās dabas skati, un ievērojams dabas aizsardzības darbinieks. Dzimis Jaunzēlandes Tasmānijas līča piekrastes pilsētā Nelsonā (Nelson), viņš ieguvis grādus Austrumu teoloģijā un angļu valodā. Mākslinikes ir apceļojis visu Jaunzēlandi, subarktiskās salas, Antarktikas Sauso ieleju, Rossa jūru un Nepālas Himalajus. Kregs Pottons ar savām fotogrāfijām piedalījies tādu filmu uzņemšanā kā "Gredzenu pavēlnieks", "Pīters Pens" un "Lauva, ragana un drēbju skapis". Šos darbus viņš izstādījis retrospektīvā izstādē ASV Ziemeļkarolīnas slavenajā Rowe galerijā.


Nelsonā Kregs Pottons ir nodibinājis savu izdevniecību Craig Potton Publishing. Viņa fotogrāfijas apkopotas vairākos izdevumos - "Virs Jaunzēlandes", "Veltījums no Nepālas", "Valkājamā māksla - ķermeņa dizains", "Klasiskās Jaunzēlandes pastaigas", "Mežonīgā un gleznainā Jaunzēlande", "Mirklis un atmiņa", "Neiespējamā Ēdene - Sausās Antarktīdas ielejas", "Dienvidu Alpi", kā arī visplašāk pārdotajā Jaunzēlandes albumā "Jaunzēlande - Aotearoa".
Grāmatā "Mirklis un atmiņa" autors raksta: "Laba fotogrāfija var būt kā trāpīga bulta: tā var precīzi norādīt vai pēkšņi izvilināt kontaktu ar dažādām lietām. Tā ir mākslas daba un pašas dabas veids kā pastumt mūs tālāk par to šauro realitāti, kurā nereti mēs tiekam iesprostoti, lai sniegtu mums jaunas vai sen aizmirstas sajūtu jomas."

Apmeklētājiem izstāde atvērta no 15.04.2010.

Ārzemju mākslas muzejs (Pils laukums 3)
DARBA LAIKI:
Katru dienu 11:00 - 17:00, kase 11:00 - 16:45
Ceturtdienās 13:00 - 19:00, kase 13:00 - 18:45
Pirmdienās slēgts

BIĻEŠU CENAS:
Pieaugušie: 1,00 Ls
Skolēni: 0,50 Ls