Zahars Kolovskis "Saruna ar draugu"Slēdzot izstāžu darbību Rīgas pils telpās, no 2010. gada 3. līdz 30. septembrim Ārzemju mākslas muzejs (Pils laukumā 3, Rīgā) piedāvā apmeklētājiem konceptuālu izstādi "Krustceles un ar Dievpalīgu!", ko veidojis Sanktpēterburgas fotomākslinieks Zahars Kolovskis.

Zahars Kolovskis ir viens no pazīstamākajiem fotomāksliniekiem Sanktpēterburgā (Krievija). Viņa personālizstāde ir izvēlēta kā simbols Ārzemju mākslas muzeja 90 gadu izstāžu darbības noslēgumam Rīgas pilī.

Zahars Kolovskis ir dzīves filozofs ar vērojošu attieksmi pret notiekošo un nenotiekošo, spēju ieraudzīt mainību un attīstību lietās un parādībās, kas ir ap mums. Mākslinieka fotogrāfijās vienlaicīgi atspoguļojas īpatnējs smalks humors un kaila, rūgta dzīves patiesība. Mūsu ziņā ir atšķirt vienu no otra. Autors eksperimentē - ar tehnikām, skatītāja uztveri, žanriem un sižetiem. Mēs esam dalībnieki šajā eksperimentā. Kolovskim sižets kļūst par informācijas avotu prevalējošai idejai. Lakoniskums un daudznozīmīgums ļauj interpretēt un var radīt katram savu pareizo tēlu.

Profesionāli ar fotogrāfiju Kolovskis sāka nodarboties 1972. gadā. Līdz 2003. gadam viņš bija Valsts laikmetīgās mākslas centra Sanktpēterburgas filiāles direktors, kopš 2003. gada ir Krievijas Federācijas Kultūras ministrijas Valsts fotogrāfijas centra "ROSFOTO" ģenerāldirektors. Zahara Kolovska darbi atrodas dažādu muzeju krājumos, t. sk. Krievu muzeja kolekcijā.

Šīs izstādes centrā ir Zahara Kolovska fotografētās Krustceles. Tā ir vieta, kurā uz mirkli apstājas un novērtē situāciju. Krustceles ir iespēja mainīt kursu. Krustcelēs ir jābūt uzmanīgam - tā ir dzīvīga vieta, kur kāds var uzbraukt vai uzskriet virsū. Citiem vārdiem, ārējie apstākļi var likt pasteigties, piebremzēt vai koriģēt mūsu mērķa sasniegšanu. Pārnestā nozīmē krustceles ir iespēja pāriet citā ritmā vai - vēl labāk - visu sākt no jauna.

Izstādes nosaukumā ir vēl divi vārdi: ar Dievpalīgu! Tas ir vēlējums mums pašiem un visiem Jums. Lai izdodas!

IZSTĀDES  KURATORE:

Daiga Upeniece, LNMM Ārzemju mākslas departamenta vadītāja

T: (+371) 67 228776, E: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

SAISTĪTIE  PASĀKUMI:

* visu izstādes laiku otrdienās akcija Lata dienas:

izstādi interesenti var apmeklēt, maksājot tikai 1,00 Ls!

* 2010. gada 5. septembrī plkst. 15:00    Svētdienas sarunas muzejā:

tikšanās ekspozīcijā ar fotomākslinieku Zaharu Kolovski un izstādes kuratori Daigu Upenieci

 

Ārzemju mākslas muzejs (Pils laukums 3)

DARBA  LAIKI:

Katru dienu 11:00 - 17:00, kase 11:00 - 16:45
Ceturtdienās 13:00 - 19:00, kase 13:00 - 18:45
Pirmdienās slēgts

BIĻEŠU  CENAS:

Pieaugušie:  2,50 Ls
Skolēni:        0,50 Ls
Studenti:       1,50 Ls