Ceturtdien, 14.aprīlī, kafejnīcā Taka (Miera iela 10) no plkst. 19.00 - 22.00 notiks ceļojošās izstādes earth.re.create Latvijas pieturas atklāšana. Izstādes atklāšanas pasākumā būs iespējams ne tikai aplūkot fotogrāfijas un no pārstrādājamiem materiāliem radītus tērpus, bet arī piedalīties dažādās interatraktīvas radošās pārstrādes (upcycling) darbnīcas, kurās apmeklētāji varēs iesaistīties, lai kopīgi meklētu praktiskus risinājumus tējas maisiņu, tetrapaku un citu materiālu otrreizējai pielietošanai. Būs iespēja noskatīties video par izstādes tapšanu, ekoloģiju, patērētāju kultūru un ražošanas industriju.

Izstāde radīta 2010.gada vasarā projekta earth.re.create ietvaros Austrijā un atspoguļo austriešu, spāņu, vācu, zviedru un latviešu radošu cilvēku skatījumu uz modes ilgstspējības aspektiem, patērētāju sabiedrību un tās saistību ar ekoloģiju un attieksmi pret šķietami nevajadzīgiem un neizmantojamiem materiāliem. Izstādes mērķis ir ievest apmeklētāju patērētāju kultūras aizkulisēs, kritiski izvērtējot mums, eiropiešiem, tik raksturīgo dzīvesveidu, vērtības un paradumus.

„Patērētāju uzvedība, klimata pārmaiņas un cilvēktiesības ir ļoti cieši saistītas ar modi. Kā mēs zinām, mūsu apģērbus ražošanā nereti iesaistīti cilvēki, kas nesaņem atbilstošu samaksu, jeb strādā nepiemērotos apstākļos. Tāpat mēs zinām, ka aptuveni 80% no lietām, kuras iegādājamies, aptuveni pēc 6 mēnešiem savu vietu atrod atkritumu tvertnē," atgādina projekta earth.re.create vadītāja Evelina Lundqvist.

Radošās darbnīcas notiks platformas DiPaDu jeb Dots pret dotu ietvaros. Projekts DiPaDuir radīts ar Laikmetīgās Mākslas Centra programmas Brigāde atbalstu, kā mērķi izvirzot zināšanu, prasmju un ideju apmaiņu. Dažādas praktiskas darbnīcas un lekcijas norisināsies regulāri, vismaz 2x mēnesī, un būs brīvi pieejamas ikvienam interesentam.

Pasākums tiek rīkots sadarbībā ar zināšanu platformu DiPaDu, radošo apvienību MYSTYLe art un organizāciju Zaļā Brīvība.

Linki:
Projekts earth.re.create: http://www.earthrecreate.com/
ARTE TV video reportāža par projektu: http://www.arte.tv/de/suche/3439344.html .
Platforma ideju un zināšanu apmaiņai Dipadu: http://www.dotspretdotu.wordpress.com/
Kafejnīca TAKA: http://pataku.wordpress.com/

Kontaktinformācija:
Rūta Vimba
Mob.tel.: 26337903
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.