Galerijā "1.stāvs" 24. oktobrī plkst. 18:00 tiks atklāta mākslinieka Kristiāna Brektes personālizstāde "Morgs". Mākslinieka izvēlētais medijs- fotogrāfija- apstādina mirkli, iemūžinot ielās mirušos dzīvniekus īsi pēc nāves iestāšanās deviņos lielformāta darbos.

Izstādes pamattēma ir netveramās attiecības starp dzīvību un nāvi. Laikmetīgi skatīta mūžīgā vanitas (vanity) tēma - uzsvars uz laicīgā pārejošo un nepatstāvīgo raksturu. Nav ne skeletgalvu, ne ziedu, bet ir daudz svaigu asiņu.

Ikdienā ieraugot ielas vidū guļošu mirušu dzīvnieku, cilvēks, aizturēdams elpu, tiecas nepatikā novērsties, taču šoreiz mākslinieks aicina apstāties un sajust maģisko dzīvības trauslumu, kas apņem cilvēka eksistenci.

Izstāde tapusi, starp vairāku gadu garumā uzņemtajām fotogrāfijam atlasot deviņas, un nosaucot tās atbilstoši dzīvnieku nāves vietām.

Kristians Brekte (1981) šobrīd studē LMA maģistrantūrā, Scenogrāfijas nodaļā un kopš 2005. gada ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs.

Izstāde būs atvērta no 24. oktobra līdz 28. novembrim galerijā "1.stāvs" katru darba dienu no plkst. 12:00- 18:00. Galerija atrodas Strēlnieku ielā 3, Rīgā (Galerijas vadītāja Ieva Bogustova, tālr. 29173475).

Izstāde paspējusi šokēt Rīdziniekus: tvnet.lv/onlinetv/tv5