Sandijs RuluksFestivāla "Rīgas Fotomēnesis 2018" atklāšanas nedēļas ietvaros durvis vērs trīs latviešu mākslinieku personālizstādes, kuru centrā ir bailes, intimitāte un radoša brīvība. Ceturtdien, 10. maijā plkst. 20:00, mākslas telpā "Micēlijs" atklās latviešu grafiti mākslinieka VOUR izstādi "Attēls – vai arī tas nav noticis", bet 11. maijā plkst. 17:00 Latvijas Kara muzejā – Kristiana Brektes izstādi "Ievanotie", savukārt plkst. 19:00 barā Č – grafikas dizainera un fotogrāfa Sandija Ruļuka personālizstādi "Gaiss".

Rīgas ielu māksliniekam VOUR un grafikas dizaineram Sandijam Ruļukam tās būs pirmās personālizstādes. "Micēlijā" skatāmajā izstādē VOUR apspēlē urbāno aktivitāšu procesu, nesankcionētu atjautību un fotogrāfijas attiecības ar grafiti scēnas efemēro raksturu. Izstāde būs kā turpinājums viņa performancei, kas "Micēlijā" norisināsies 8. maijā plkst. 19:00. Turpetim Sandijs Ruļuks, kurš pazīstams kā mājaslapu veidošanas aplikāciju berta.me un Froont izveidotājs, jau vairākus gadus pievērsies fotogrāfijai. Izstādē bārā "Č" būs iespēja aplūkot attēlus, kas balansē starp intīmu dienasgrāmatu, ceļojumu un modes fotogrāfiju. "Tā ir kā reakcija uz apkārt notiekošo veiksmes un laimes kultu, kur svarīga ir redzama pārpilnība, panākumi, karjera. Kur sociālais tēls ir svarīgāks par fizisko, un fokusēšanās uz iedomāto nākotni notiek tik ļoti, ka tiek aizmirsts par tagadni, par ķermeni un vienkāršu prieku," par izstādi stāsta pats autors.
PUBLICITATES FOTO VOUR
Savukārt populārā un skandalozā latviešu mākslinieka Kristiana Brektes izstāde "Ievainotie" pievēršas tādām tēmām, kā karš, brutalitāte un seksualitāte. Brekte, kura izstādes vairākkārt tikušas nominētas Purvīša balvai, šoreiz izmanto kara ikonogrāfiju un skaņas efektus, lai reflektētu par cilvēka dzīvi militāra konflikta apstākļos.

VOUR izstāde būs skatāma tikai līdz 19. maijam, bet Sandija Ruļuka un Kristiana Brektes – līdz 10. jūnijam.
Festivāla "Rīgas Fotomēnesis 2018" ietvaros līdz pat 7. jūnijam izstādes, publiskās lekcijas, diskusijas, meistardarbnīcas, prezentācijas un filmu seansi notiks Kongresu namā, Latvijas Fotogrāfijas muzejā, LNB izstāžu zālē, ISSP Galerijā, Kara muzejā, Rīgas Kino muzejā, "Micēlijā", bārā "Č", The Mill, Kaņepes kultūras centrā un citviet Rīgā.

ruluks 2s

Festivāla programma pieejama mājas lapā http://www.rigasfotomenesis.lv
Rīgas Fotomēnesi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas Dome, Polijas, Igaunijas, Zviedrijas un ASV vēstniecības, Dānijas Kultūras institūts, Arctic Paper, Jelgavas tipogrāfija, Lux Express, Valmiermuižas alus darītava, MagnumNT, Baltijas Foto Serviss, Sony, JCDecaux, Birzī, Delfi, FK, Arterritory, Bird in Flight, Calvert Journal, Radio Naba, Rīgas Laiks u.c.

Kristians Brekte