3.decembrī plkst. 18.00 Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori) notiks tēlnieces Vijas Dzintares un fotogrāfa Pētera Apses kopīgi veidotās izstādes "Krāsa un forma" atklāšana.

Paši mākslinieki to raksturo sekojoši: "Izstādes iecere ir rādīt kā dabas daudzveidīgās formas un krāsas, skatītas mākslinieka acīm, izejot caur mākslinieka domu un jūtu prizmu, tiek no jauna radītas skulptūrās un fotogrāfijās.

Fotogrāfija ir krāsaina vīzija plaknē, kas attēlo kādu momentu laikā un telpā, šoreiz dabas neparastās vai vienkārši nepamanītās krāsas un formas.

Skulptūra ir tēlniecisko masu plastika, kas veido telpisku formu, tomēr iekļaujot sevī arī gaismēnas radīto līniju un krāsu rotaļu plaknē. Šoreiz tēlniecības darbos uzsvars ir likts uz krāsu daudzveidību izvēlētajos materiālos.
Vienojošais abām šīm mākslām izstādē ir tas, ka fotogrāfijās redzam interesantas, pat tēlnieciskas formas, bet skulptūrās ir izcelta krāsa, tādejādi ir panākta krāsu un formu saskaņa.

Skulptūras un fotogrāfijas ir dabas un mākslinieka domu un jūtu enerģijas saskarsmes objekti.

Fotogrāfam vajadzīgas redzīgas acis un smalka izjūta, lai dabas doto materiālu pārveidotu brīnumā un piešķirtu tam jaunu elpu.

Savukārt tēlniekam, saskaroties ar materiāla pretestību un pārvarot to, jāizceļ materiāla parasti slēptākās īpašības– krāsa, mirdzums un struktūra. Inertajā materiālā jārada iekšējais spriegums, dvēseles spārni.

Ceram, ka darbu krāsainība, materiālu daudzveidība un formu bagātība pelēcīgajā rudens un ziemas noskaņā ienesīs prieku, vasaras atmiņu noskaņu un varbūt arī dažas pārdomas".

Tēlniece Vija Dzintare dzimusi Rīgā. Absolvējusi Latvijas Valsts Universitāti un Latvijas Valsts mākslas akadēmiju. Kopš 1978.gada ir Latvijas Mākslinieku Savienības biedre. Sešus gadus vadījusi arī Latvijas Tēlnieku centru. Izstādēs un simpozijos Latvijā un ārzemēs piedalās kopš 1973.gada. Latvijā tēlniecei ir notikušas 13 personālizstādes.
V.Dzintare strādā figuratīvajā, monumentālajā un mazo formu tēlniecībā, kā arī veido portretus un medaļas, galvenokārt bronzā, granītā un marmorā. Darbi atrodas privātajās un muzeju kolekcijās, kā arī pilsētvidē.
Ievērojamākie darbi: piemineklis represētajiem Preiļos, divas dekoratīvas skulptūras Jēkabpilī, skulptūra "Gals un sākums" piemiņas vietai Sv.Pētera baznīcā Rīgā, vairāk nekā 40 skulpturāli kapa pieminekļi un piemiņas zīmes, tai skaitā prof. J.Bergam un J.Apsītim (Vecaucē) un citi.

Pēteris Apse dzimis 1942.gadā Rīgā. Līdz 1993.gadam dzīvojis Toronto, Kanādā. Tagad dzīvo un strādā Latvijā. Ir zobārstniecības profesors Rīgas Stradiņa universitātē un privātas zobārstniecības klīnikas vadītājs. Līdz šim bijušas divas izstādes Latvijā – Talsu un Limbažu kultūras namos.

Fotografēšana Pēterim ir hobijs, kurš nupat jau ir izvērties par radošu un patīkamu atpūtas un pasaules izzināšanas veidu.

Vijas Dzintares un Pētera Apses izstāde "Krāsa un forma" Jūrmalas pilsētas muzejā apskatāma līdz 2009.gada 4.janvārim.