Ilzes Elizabetes Rasas fotoizstāde ceļšPiektdien, 15. maijā, tirdzniecības centrā "Baata" atklāta fotoizstāde "Ceļš". Personālizstādes autore Ilze Elizabete Rasa caur fotoattēliem rāda un stāsta savu redzējumu par dzelzceļu. Ar izstādes fotoattēliem māksliniece ļauj cilvēkiem iepazīt tik skarbā un cietā dzelzceļa dvēseles maigo daļu - tās skaistumu un estētiku. Ļauj sajust to īpašo auru, kura gadsimtiem cauri ir vijusies līdzi vilcienam pa sliežu ceļiem. Izstāde stāsta arī par cilvēkiem, kuri savu dzīves ceļu ir saistījuši ar dzelzceļu.

"Izstādes nosaukums ir "Ceļš". Šo tēmu es izvēlējos tādēļ, ka visa mūsu dzīve paiet ceļā, kā reālā, redzamā, tā arī garīgā un netveramā. Ir tik daudz ceļu veidu, par visiem tiem var stāstīt ilgi un plaši, bet man jau no bērnības tuvs ir dzelzceļš, kas mani veda katru rītu uz skolu un vakarā atpakaļ. Tas vasaras saulrietā, lakstīgalu dziesmu pavadīts, aizducināja savus smagos vagonus, radot manī smeldzi, ik reiz kad izdzirdēju šīs īpašās skaņas," par izstādes tapšanu stāsta fotoizstādes autore Ilze Elizabete Rasa.

Izstādes autore Ilze Elizabete Rasa, ir Liepājas bērnu mākslas skolas vadītāja. Māksliniece ir 25. gadus jauna, dzimusi rīdziniece, kura Liepājā nonākusi, sekojot vīram, kurš ir dzimis kurzemnieks. I.E.Rasa ir mācījusies Rīgas dizaina un mākslas vidusskolā un ieguvusi bakalaura grādu mākslā un pedagoga kvalifikāciju Liepājas pedagoģijas akadēmijā.

Par sadarbību un atbalstu izstādes tapšanas procesā māksliniece īpašu paldies vēlas pateikt LU un LMV pasniedzējam - foto māksliniekam Aivaram Rozenbaham.

Izstāde tirdzniecības centrā "Baata" būs apskatāma līdz 15.jūnijam.