TIATrešdien, 14.novembrī, plkst. 14:00 Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā (Hāmaņa iela 2a, Rīga), notiks Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas (JRRMV) audzēkņu foto izstādes atklāšana. Izstāde būs apskatāma līdz 2013.gada 7.janvārim.

Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskola (JRRMV) kopš 2011.gada 1.augusta veiksmīgi īsteno Leonardo da Vinci partnerības projektu "Tradition, Innovation and Assessment in Vocational Art Education and Training. Education and World of Work in Partnership for Best Practices and Development" jeb TIA (tradition, innovation, assessment).

Projekta galvenais mērķis ir veicināt starptautisko sadarbību starp 5 sadarbības partneriem: Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu (LV), Instiuto di Istruzione Superiore G.Mazzatinti, Liceo Artistico (IT), Borgarholtsskóli un Fossafelagio Titan ehf, Islande (IS), Tartu Art School (EE), kuri darbojas mākslas un multimediju nozarē. Projekta galvenā tēma: Cilvēks starp dabu un vēsturi.

Izstādē ir apskatāmas 25 fotogrāfijas, kuras atspoguļo Igaunijas, Latvijas un Itālijas kultūras un mākslas bagātību, cilvēku un dabas mijiedarbību. Fotogrāfijas tapušas 2012.gadā projekta 3 radošo braucienu laikā, kas norisinājās Igaunijā, Latvijā un Itālijā.

Izstādi papildina projekta dalībnieku keramikas darbi, kas veidoti Itālijā, pielietojot dažādas majolikas tehnikas.

Projekta dalībnieki par projekta ieguvumiem:

L.E. Rukšāne: "Esmu ieguvusi neaizstājamu pieredzi saskarē ar cittautu studentiem un guvusi ieskatu viņu kultūrā, radošajā darbā un ikdienā. Nevar nepieminēt arī estētisko baudījumu, ko sniedza apskatītās pilsētas, muzeji un Itālijas neatkārtojamās ainavas."

A. Klimkāne: "Praktiskais darbs keramikas tehnikā bija nepārspējams, es iemācījos daudz ko jaunu un pamēģināju jaunas, aizraujošas darba tehnikas."

L. Ceple: "Guvu lielisku pieredzi, apgleznojot šķīvi, bļodu un flīzi. Tagad man ir iemaņas darbā ar keramiku."

I. Ziemele: "Es esmu iemācījusies 2 jaunas keramikas tehnikas. Man izveidojies priekšstats par to kā top šāda veida darbi un kādas ir šīs tehnikas vērtības. Man ir pilnveidojušās zināšanas par viduslaiku glezniecību, arhitektūru un Seno Romu."

V. Jurjāne: "Zināšanas par Umbrijas reģiona dabu, vēsturi, mākslu, kultūru, tradīcijām. Ieskatu majolikas tehnikā un iespēju piedalīties trauku radīšanas procesā."

L. Freināte: "Esmu uzlabojusi itāļu valodas zināšanas, esmu ieguvusi daudz pozitīvu emociju, vērtīgas informācijas un diskusiju, ilgstoši atrodoties ciešā kontaktā ar dažādu valstu profesionāliem māksliniekiem, pedagogiem."

I. Siliņa: "Vislielākais pārdzīvojums pēdējo gadu laikā. Brīnišķīgi renesanses arhitektu, gleznotāju, tēlnieku darbi."

S. Sālijuma: "Iemīlēju Itāliju (kalni, saule, ticība, miers, cilvēki, garša)!"

I. Piņķe: "Senlaicīgas pilsētas ar neatkārtojamiem mākslas pieminekļiem un dārgumiem, patīkams klimats, daudzveidīgas ainavas, lieliska virtuve, itāļu dzīvesprieks un viesmīlība."