Tu esi. Tu variDundagas novada centrālajā bibliotēkā līdz 27. februārim apskatāma ceļojošā fotoizstāde "Tu esi. Tu vari." par Londonas Paralimpiskajām spēlēm 2012.gadā, kas tapusi ar bankas Citadele atbalstu.

Fotoizstādē "Tu esi. Tu vari." apskatāmas fotogrāfa Jura Bērziņa - Soma 44 fotogrāfijas, kurās iemūžināti Latvijas un pasaules sportisti Londonas paralimpiskajās spēlēs. Darbi atspoguļo Londonas paralimpiskās spēles, kurās piedalījās 4300 sportistu no 166 valstīm. Viņu vidū bija arī astoņi atlēti no Latvijas. Kopumā Londonas paralimpiskajās spēlēs tika pārstāvēts 21 sporta veids, fotogrāfijās redzami 15 no tiem.
"Bankai Citadele ceļojošās izstādes "Tu esi. Tu vari." atklāšana vienmēr ir svētki. Izstāde ir par cilvēkiem, kas sevī ir raduši neizmērojamu spēku pārvarēt sevi un sasniegt pasaules līmeņa rezultātus sportā. Esam gandarīti, ka varam sagādāt prieku un iedvesmot arī Dundagas novada iedzīvotājus jauniem sasniegumiem, īpaši jauniešus!" stāsta bankas Citadele Talsu filiāles vadītāja Baiba Freināte.

Fotoizstādes "Tu esi. Tu vari." atklāšanā piedalījās arī Dundagas novada domes priekšsēdētājs Gunārs Laicāns, Dundagas vidusskolas vecāko klašu skolēni, bankas Citadele Talsu filiāles pārstāve Inese Pudule, un arī pēc viņas teiktā tieši jauniešiem bijis visvairāk jautājumu fotogrāfam Jurim Bērziņam – Somam, lai noskaidrotu, kā tieši šāda mēroga sacensības notiek, kā sportisti ar dažāda veida invaliditāti spēj tajās piedalīties.
Dundagas novada centrālās bibliotēkas vadītāja Ruta Emerberga priecājas par Latvijas Paralimpiskās komitejas (LPK) prezidentes Daigas Dadzītes atsaucību, lai ceļojošā fotoizstāde sasniegtu arī Dundagu. Rutas Emerbergas redzējumā pozitīvi, ka izdevies raisīt pārdomas tieši vietējās vidusskolas skolēnos, kuri sporta skolotāju Gundegas Lapiņas, Unas Silas un Skaidrītes Motmilleres vadībā izstādi apmeklē kopīgi sporta stundu laikā.

Lai veicinātu paralimpiskā sporta attīstību Latvijā, sportam piesaistītu arvien jaunus cilvēkus, kam ir invaliditāte, un mainītu sabiedrības attieksmi pret cilvēkiem ar invaliditāti un viņu iespējām, banka Citadele kopš 2012. gada organizē līdz šim lielāko atbalsta kustību Latvijas paralimpiešiem "Tu esi. Tu vari". Kustības mērķis ir atbalstīt mūsu paralimpiešus, veicināt drosmi un uzdrīkstēšanos sabiedrībā kopumā.
Bankas Citadele skatījumā Latvijas paralimpieši ir apliecinājums tam, ka ar drosmi, uzdrīkstēšanos var paveikt daudz un turpināt arī šķietami grūtās situācijās, kad mums liek apstāties, saņemties, kad varētu padoties, un izdarīt to, kas šķiet neizdarāms. Paralimpieši atspoguļo drosmi darīt un spēku izdarīt. Šī uzdrīkstēšanās un varēšanas filozofija ir vajadzīga visai mūsu sabiedrībai kopumā. Banka Citadele aicina arī ikvienu Latvijas iedzīvotāju un uzņēmēju iesaistīties šajā kustībā, apliecinot savu atbalstu Latvijas sportistiem dalībai paralimpiskajās spēlēs. Bankā Citadele ir atvērts arī speciāls ziedojumu konts Latvijas Paralimpiskajai komitejai, kur ikviens var ziedot komitejas vai konkrēta sportista atbalstam.