Afganistāna 2011.gadsCeturtdien, 8. decembrī, plkst. 18:00 Latvijas Fotogrāfijas muzejs ielūdz uz sarunu vakaru un izstādes "Misija" aplūkošanu kopā ar autoru – fotogrāfu Gati Indrēvicu. Maksa par ieeju 1,42 eiro (izstādes ieejas cena).
Izstādē "Misija" ir apskatāmas 75 fotogrāfijas par karavīru miera misiju Irākā un Afganistānā, kā arī par dzīvi šajās valstīs. Fotoizstādē ir iespēja redzēt Afganistānu un Irāku karavīra acīm, iepazīt vietējo cilvēku ikdienu un priecāties par Afganistānai raksturīgajām dabas ainavām. Autors uzsver, ka viņš necenšas dokumentēt vardarbību –, kaut gan karš ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa, tomēr katru dienu nešauj un nenogalina. Cilvēki tāpat dara savas ikdienas lietas kā jebkur citur. Gatis Indrēvics stāsta: "Ar savām fotogrāfijām gribēju parādīt, ka tur (Afganistānā un Irākā) cilvēkiem ir tāda pati ikdiena kā mums, viņi strādā, veido ģimenes, tāpat ir bērni, kuri priecājas un sapņo, tur cilvēki, tāpat kā citur raud, mīl un nīst." Autors abas šīs valstis rāda melnbaltajās fotogrāfijās, jo tā šīs valstis izjūtot. Gatis atzīst, ka tuvāka viņam esot Afganistāna, jo zeme esot ļoti skaista un bagāta, tomēr mežonīga un nepieradināta.
Gatis Indrēvics (1980) dzimis Rīgā, studējis Latvijas Universitātes Vēstures un Filozofijas fakultātē, Vēstures bakalaura studiju programmā, 2004. gadā mācījies Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolā. Fotogrāfijas mākslu autors apguvis kursos pie latviešu foto mākslas vecmeistara Māra Kundziņa, kā arī apmeklēja "Combat Camera" kursus ASV. Pirmo personālizstādi ar nosaukumu "Mana misija – Afganistāna" rīkoja 2014. gadā, bet grupu izstādēs piedalās jau kopš 2006. gada. 2013. gadā viņš ieguva 1. vietu EMPA (Eiropas Militārās preses asociācijas) fotokonkursā par fotogrāfiju, kurā redzams karavīrs, kas sēž uz kalna kores un raugās uz smilšaino un kokiem nabadzīgo ieleju.