Agnija GriguleVakar, 29. jūnijā, norisinājās modeles, fotogrāfes un Instagram zvaigznes Agnijas Grigules fotogrāfiju izstādes "SUMMER EUPHORIA" svinīgā atklāšana. Pirmā izstāde, kurā Agnija iejūtas gan fotogrāfes, gan modeles lomā, pulcēja Rīgas bomonds – Olga Kolotova, Una Meistare, Aivars Ērglis, Betija Sadauska un citi. Izstāde salonā Miss Bonbon (Tērbatas ielā 50, Rīgā) turpināsies līdz 29. jūlijam, ļaujot visiem interesentiem iepazīties ar vairāk nekā 40 fotogrāfijām.
Agnija norādīja, ka notikusī izstādes atklāšana – ir ļoti īpašs un unikāls pasākums, jo šī ir pirmā izstāde, kas piedāvā Agnijas personīgos kompozicionālos risinājumus, kuri radušies iedvesmas vadīti, nevis kā pasūtījuma darbi, kā tas bijis iepriekšējā izstādē. «Fotogrāfija – tā ir mana kaislība, ar kuru aizraujos jau no bērnības, lai gan sevi par fotogrāfi varu saukt kopš brīža, kad uzsāku darbu pie Nila Saksa grāmatas vizualizēšanas», - komentē Agnija, piebilstot, ka jau trešo gadu fotografē portālam ARTERRITORY.COM.
Izstādes ideja radusies spontāni sadarbībā ar Janu Ezeriņu, kura tajā brīdī meklēja jaunus talantus, kas vēlētos izvietot savus darbus salonā Miss Bonbon. Galvenais iedvesmas avots un centrālais izstādes tēls – sieviete: «Tāpēc izstādes nosaukums "SUMMER EUPHORIA" ir ne tik daudz saistāms ar vasaru un eiforiju, bet attiecas uz maģisko un apbrīnojamo būtni – sievieti, kura iedvesmo, sajūsmina, aizskar un valdzina ar savu skaistumu un eleganci», - papildina Agnija.
Jaunās fotogrāfes izstāde norisinājās ar NAUTIMUS rozā vīnu sērijas atbalstu. Šī sērija ir saņēmusi starptautiskus apbalvojumus, un radīta īpaši Baltijas valstu iedzīvotājiem, ņemot vērā viņu garšas izvēles.
Rozā vīnus personiski izvēlējās izstādes autore, jo šis ir Agnijas vismīļākais dzēriens: «Rose un fotogrāfijas – mana mūžīgā vājība».
"Modes salons Miss Bonbon pats ir mākslas darbs, kurā dzīvo kurpes. Tomēr jau sākotnēji mūsu iecere bija veidot šeit vidi, kurā izteikties jaunajiem māksliniekiem, fotogrāfiem, gleznotājiem. Lai māksla un kurpes savijas vienā lielā kopējā gleznā! Paldies Agnijai par drosmi!" stāsta Jana Ezeriņa, modes salona Miss Bonbon vadītāja
Izstādes ietvaros sieviete ir parādīta ļoti dažādos veidolos un spējīga iedvesmot grandioziem darbiem, pati fotogrāfiju autore norāda, ka tās viņai sniedz enerģiju un iedvesmu radošajai darbībai. «Fotogrāfijas nav jāuztver pārlieku nopietni, tajās nevajag meklē dziļu filozofisko jēgu. Mans galvenais mērķis – ir ļauties fantāzijai par bezrūpīgu vasaru, dzīves baudīšanu, skaistumu», - skaidro А. Grigule.
Izstādē, kas norisināsies līdz 29. jūlijai, ir apskatāma darbu kolekcija, kas dabiski radusies vairāku gadu garumā, padarot izstādi par absolūti dabisku – tajā nav nekā mākslīga, speciāli gatavota. Pati fotogrāfe ir strādājusi pie katra elementa: «Pat fotogrāfiju fonus krāsoju pati, jo izstāde – tas ir mans bērns. Piemēram, fotogrāfijām apzināti netiek lietoti rāmji, jo neierāmēta fotogrāfija izskatās brīvāka, attēls šķiet dzīvāks, atstājot brīvu vietu fantāzijai par to, kas atrodas – ārpus tā robežām».
Izstāde salonā Miss Bonbon (Tērbatas ielā 50, Rīgā) būs apskatāma līdz 29/07/2016, ieeja bezmaksas.

Agnija Grigule