Nikon foto konkurssNikon ar šo dienu sāk pieņemt pretendentu darbus konkursam Nikon Photo Contest. Darbu iesūtīšanas termiņš dalībai vienā no pasaules prestižākajiem fotokonkursiem ir no 2012. gada 1. decembra līdz 2013. gada 28. februārim.

Par Nikon Photo Contest (NPC) tagad nosaukts populārais Nikon Photo Contest International, kas tiek rīkots jau kopš 1969. gada. Šogad, konkursa 34. gadā, bez nosaukuma maiņas konkursa nolikumā ieviesti arī citi nozīmīgi jauninājumi, piemēram, ieviesta video kategorija.

NPC aicina iesniegt darbus četrās kategorijās: atsevišķas fotogrāfijas (A kategorija), fotogrāfiju stāstu (B kategorija, kurā jāiesūta 2 līdz 5 bildes, kas prezentē tēmu vai ideju), fotogrāfiski video (C kategorija, kurā jāiesūta līdz 45 sekundes gari videoklipi) un kustības momentuzņēmumi (D kategorija). D kategorijā jāiesūta darbi, kas fotografēti Nikon jaunajā kustības momentuzņēmuma formātā, kurā apvienoti nekustīgi attēli un video, kas uzņemti ar Nikon 1 sistēmas kamerām.

Konkursā aicināti piedalīties visu kategoriju fotogrāfi-profesionāļi un amatieri neatkarīgi no pieredzes un mītnes zemes.

NPC žūrija, kuru veido labi pazīstami fotogrāfi, kas aktīvi darbojas pasaules mērogā, izvēlēsies kopskaitā 64 darbus, kuri katrā kategorijā saņems pirmo, otro un trešo godalgu, kā arī Galveno balvu par vislabāko konkursa darbu. Jauns konkursa papildinājums ir Dalībnieku balva par vispopulārāko darbu, kuru izvēlēsies konkursa dalībnieki. Konkursa uzvarētāji tiks izziņoti 2013. gada vasarā, un viņu darbi tiks apkopoti publiskā izstādē (izstādes vieta un laiks, kā arī pārējā informācija tiks izziņota vēlāk).

Konkursa laureāti saņems naudas balvas Nikon ražojumu iegādei, sākot no \100 000 (apm. 970 eiro¹) līdz \1 000 000 (apm. 9 700 eiro²), ka arī saņems iespēju piedalīties konkursa uzvarētāju darbu izstādē.

Vairāk informācijas par NPC, tajā skaitā žūrijas sastāvu, darbu iesniegšanas kārtību, konkursa noteikumus, pilnu apbalvojumu sarakstu un kategoriju aprakstus, jūs varat atrast konkursa oficiālajā tīmekļa vietnē: http://www.nikon-photocontest.com

¹ Pēc kursa 2012. gada 31. oktobrī
² Pēc kursa 2012. gada 31. oktobrī