Jānis Gleizds EFIAP, 1998Veidu kā labdarībai vākt līdzekļus ir daudz, tomēr viens no iedarbīgākajiem noteikti ir kailfoto! Tieši ar kailfoto tiks vākti līdzekļi foto meistara Jāņa Gleizda rehabilitācijai.

Labdarības akcijā, kurā tiek vākti līdzekļi latviešu aktu fotomeistara Jāņa Gleizda medicīniskajai aprūpei, 12 sabiedrībā populāras un drosmīgas dāmas fotografēsies kailas. Viena no drosmīgajām modelēm ir dziedātāja Aisha.

Aisha, dziedātāja: "Tas ir ļoti labi, ja var palīdzēt ar to un tas jau arī ļoti daudz motivē mani kaut ko darīt. Tāpat vien es jau varbūt nemaz nebūtu piekritusi!"

Labdarības akcijā iesaistījies arī Gleizda amatu brālis fotogrāfs Jānis Deinats, kura meistardarbi ik nedēļu tiks publicēti žurnālā "Privātā Dzīve". Aisha ir pārliecināta, dalība šajā projektā būs audzinoša viņas raksturam.

Aisha: "Īstenībā, es esmu ļoti kautrīga, ja! Tas arī ļaus pārvarēt manu kautrīgumu, jo bildes jau būs skaistas – viņas nebūs pornogrāfiskas! Un tādu cēlu mērķu vadīta – tas ir forši! Es esmu pagodināta, ka es varu piedalīties šinī projektā!"

Jāatzīst, ka visu 12 drosmīgo dāmu vārdi vēl netiek izpausti, tomēr zināms, ka fotosesijās jau piedalījušās uzņēmēja Kristīne Līpiņa, psiholoģe Aina Poiša un dejotāja Viola Abramova.

Savukārt basketboliste Anete Jēkabsone – Žogota, lai ar sākotnēji fotografēties piekrita, tomēr vēlāk, vīra mudināta, no šīs akcijas atteicās.

Jānis Gleizds ir viens no Latvijas ievērojamākajiem fotomāksliniekiem (ESFIAP) un Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris. Fotogrāfē romantiskas figurālas kompozīcijas, aktus, klusās dabas, dokumentālus sporta sižetus. Īpaši veiksmīgi strādājis izohēlijas tehnikā.

Video: tvnet.lv/onlinetv

Informācija no TVNET (nedaudz palabota).