photo Vanessa Winship Sweet nothingsJau ceturto gadu pēc kārtas, biedrība ISSP piedāvā jauniem fotogrāfiem iespēju attīstīt savas iemaņas fotogrāfijas meistardarbnīcās Starptautiskajā fotogrāfijas vasaras skolā (ISSP) ārvalstu un vietējo profesionālu pasniedzēju vadībā, kā arī sadarboties un dibināt kontaktus ar fotogrāfijas interesentiem no citām valstīm. ISSP mērķis ir attīstīt zināšanas fotogrāfiem, kuri jau apguvuši fotogrāfiju vai citu vizuālās mākslas nozari patstāvīgi, specializētā mācību iestādē vai kursos un kuri vēlas sevi radoši pilnveidot un aktīvi piedalīties fotogrāfijas mākslas dzīvē.

Šogad organizātori ir saņēmuši vairāk kā simts pieteikumus no 20 valstīm. Vadoties pēc stingriem izvērtēšanas kritērijiem (motivācijas un iesūtītā portfolio) skolā uzņēma 52 studentus. Dalībnieki pārstāv sekojošas 13 valstis- Latviju, Serbiju, Itāliju, Slovēniju, Amerikas Savienotās Valstis, Krieviju, Ukrainu, Nīderlandi, Lielbritāniju, Somiju, Austriju, Igauniju, Franciju.

ISSP sadarbojas ar vairākām partnerinstitūcijām un piesaistīja fotogrāfijas pasniedzējus ar izcilu starptautisku pieredzi. Ar SONY Baltic atbalstu darbnīcu vides portreta fotogrāfijā vadīs prestižu balvu laureāte Vanesa Vinšipa (Vanessa Winship), kura ir ieguvusi vairākas World Press Photo balvas (1998, 2008), SONY Photography Awards 2008 balvu u.c. Turcijas vēstniecība Rīgā atbalsta turku fotogrāfa un izcila melnbaltā procesa speciālista Mehmeta Kismeta (Mehmet Kismet) ierašanos un darbnīcas vadīšanu. Jau trešo gadu turpinās sadarbība ar Gētes institūtu Rīgā, un šogad ISSP ieradīsies vadīt darbnīcu fotogrāfs un Leipcigas Mākslas akadēmijas asistējošais profesors Eiko Grimbergs (Eiko Grimberg). Konceptuālās fotogrāfijas darbnīcu vadīs Tartu Mākslas koledžas profesors un Fotogrāfijas fakultātes vadītājs Pēters Linnaps (Peeter Linnap). Brīvā temata darbnīcu vadīs - fotogrāfe Iveta Vaivode un preses fotogrāfs Aleksandrs Gronskis (Aleksander Gronsky) no Maskavas, kurš pārstāv Foto aģentūru photographer.ru.

ISSP 2009 pamatprogrammu veido 5 darbnīcas:
1. Pēters Linnaps (Igaunija) Izdomāti stāsti: FOTOGRĀFIJAS FAKTU VALODA
2. Eiko Grimbergs (Vācija) Dokumentālās un konceptuālās fotogrāfijas studijas: VĒSTURES ATJAUNOŠANA
3. Mehmets Kismets (Turcija) Melnbaltā fotogrāfija: GAISMA URBĀNAJĀ AINAVĀ
4. Iveta Vaivode (Latvija), Aleksandrs Gronskis (Krievija) Brīvais temats: MAĢISKĀ MEKLĒJUMI IKDIENIŠĶAJĀ
5. Vanesa Vinšipa (Lielbritānija) Portrets: CILVĒKI SAVĀ VIDĒ

ISSP ir interaktīvs notikums, kas sniegs dalībniekiem iespēju apgūt fotogrāfiju nevien strādājot izvēlētajā darbnīcā, bet arī iegūt plašāku skatījumu, piedaloties vakara programmas aktivitātēs, kur ar prezentācijām piedalīsies gan ISSP lektori, gan īpašie viesi.

ISSP vakara programma ir atvērta interesentiem un plašākai sabiedrībai. Vakara pasākumu programmas detalizētāks izklāsts ir pieejams www.issp.lv. ISSP darbnīcu un pasākumu oficiālā valoda - angļu.

Ikviena dalībnieka uzdevums skolas laikā ir sagatavot darbu sēriju ISSP 2009 Gala izstādei, kur atspoguļotos autora mākslinieciskais redzējums un individuāla interpretācija konkrētās darbnīcas tēmas ietvaros. ISSP izstādes atklāšana notiks 8.augustā plkst.20:00 Ludzas kinoteatrī Latgale. Tā būs apskatāma no 9. augusta līdz 20.septembrim kinoteātrī Latgale kinoseansu laikā - otrdienās, ceturtdienās, svētdienās vakaros. Adrese: Ludza, Skolas iela 26. Šā gada decembrī ISSP 2009 studentu darbu kolekcija tiks izstādīta Gētes institūtā Rīgā.

Kā atrast ISSP un vairāk info skat.:

www.issp.lv