© Hellen van MeeneSeptīto gadu septiņdesmit fotogrāfijas profesionāļiem un interesentiem no visas pasaules Latvijā būs iespēja strādāt starptautiski atzītu un godalgotu fotogrāfu vadītās meistarklasēs.

International Summer School of Photography (ISSP) profesionāļu aprindās atzīta par Eiropā labāko fotogrāfijas vasaras skolu un šogad tā norisināsies no 4.-12. augustam Pelču muižā, Kuldīgas novadā. Nedēļas garumā 70 dalībnieki intensīvi strādās fotogrāfijas profesionāļu vadītās meistarklasēs, piedalīsies lekcijās, saņems individuālas konsultācijas un katrs students ar izstrādāto personīgo projektu piedalīsies noslēguma izstādē.

Kā ik gadu, ISSP piedāvā ekskluzīvu meistarklašu vadītāju izlasi. Šogad sešas darbnīcas vadīs pasaulē atzīti un godalgoti mākslinieki - Arja Hītieinena(Arja Hyytiäinen, FI), kas laikmetīgo fotogrāfijas pasauli iekarojusi, balansējot uz robežas starp fikciju un emocionālu skatījumu uz savu dzīvi, mākslas fotogrāfijas redaktors Kristians Kožols(Christian Caujolle, FR), kurš strādājis kopā ar tādām laikmeta personībām kā Rolāns Barts, Pjērs Burdjē un Mišels Fuko, kā arī dibinājis un vadījis vienu no Eiropas atpazīstamākajām fotoaģentūrām Agence VU'. Pelču muižā strādās savādo un teju intīmo pusaudžu portretu veidotāja Helēna van Mīna(Hellen van Meene, NL), kuras darbi atrodami nozīmīgu pasaules muzeju kolekcijās. Tāpat darbnīcu vadīs neskaitāmu pasaules fotožurnālistikas balvu ieguvēja Džodija Bībere(Jodi Bieber, ZA), kura pievēršas sociālajiem kariem sabiedrībā un 2011.gadā ieguva World Press Photo balvu par afgāņu meitenes, kura zaudējusi daļu sejas, portretu. Savukārt konceptuālais mākslinieks Filips Toledano(Phillip Toledano, USA) pazīstams kā spraigu un aktuālu sociālpolitisku tēmu iemūžinātājs, kura pēdējais projekts ir par cilvēkiem, kas sevi ‘radījuši no jauna’ ar plastiskās ķirurģijas palīdzību. Visbeidzot holandiešu tandēms kuratorsBas Vrūge(Bas Vroege) un dokumentālais fotogrāfsHans van der Mērs (Hans van der Meer)turpinās nesen uzsākto projektu “Viduspilsēta”, pārraugot jau atlasītu 12 fotogrāfu no Latvijas, Turcijas un citām Eiropas valstīm darbu.

ISSP oficiālā valoda ir angļu. Lai pieteiktos dalībnieku atlasei, jābūt aktīvai padziļinātai interesei par fotogrāfiju un kvalitatīviem personīgo darbu paraugiem jeb portfolio. ISSP dalībniekus neierobežo fototehnikas izvēle. 20 dalībniekiem no Latvijas un Austrumeiropas iespējams saņemt stipendiju, kas daļēji sedz skolas dalības maksu.

Pieteikšanās ISSP notiek līdz 8. maijam. Plašāk par pieteikšanos, meistarklašu detalizētu aprakstu (arī latviešu valodā) un informāciju par dalības maksu meklējiet http://www.issp.lv/en/summer-school/2012/about

Christian Caujolle

Hans Van der Meer

Jodi Bieber

Phil Toledano

Arja Hyytiainen marseille 2008