ISSP 2012 Riga talksLabdien no Pelčiem!

Mums ir prieks aicināt visus Latvijas fotogrāfijas draugus uz divu lielisko mākslinieku un ISSP 2012 pasniedzēju Jodi Bieber un Phil Toledano publiskām lekcijām rītvakar 14.augustā plkst.18:00 kino Rīgā!

lekcijas notiks angļu valoda. Ieeja - bez maksas.

Uz tikšanos!

Jūsu,

ISSP

Otrdien, 14. augustā, Rīgā, plkst 18:00 kinoteātrī Splendid Palace notiks divu starptautiski augsti novērtētu fotogrāfu publiskas uzstāšanās.

Visiem fotogrāfijas, mākslas un žurnālistikas interesentiem bez maksas būs iespējams noskatīties konceptuālā mākslinieka Filipa Toledano un daudzu pasaules foto žurnālistikas balvu ieguvējas Džodijas Bīberes darbu prezentācijas, kā arī uzdot māksliniekiem jautājumus.

Džodija Bībere dzimusi 1967. gadā Johannesburgā. Džodijas darbs padziļināti pievēršas sociālajiem kariem sabiedrībā un margināliem cilvēkiem. Lai gan viņas aizraušanās ir Dienvidāfrika, fotogrāfes darbs viņu ir aizvedis arī daudz kur citur pasaulē, tostarp uz citām Āfrikas valstīm, Irānu, Irāku, un Pakistānu. Viņas pirmā grāmata, Starp suņiem un vilkiem – pieaugot līdz ar Dienvidāfriku (Between Dogs and Wolves – Growing up with South Africa) tika izdota 2006. gadā, kam sekoja Soueto (Soweto) 2010. gadā. Viņas darbus turpina starptautiski izstādīt personālizstādēs un grupu izstādēs. 2011. gadā Bībere ieguva galveno balvu World Press Photo konkursā. Viņas kontā ir arī 10 citas World Press Photo balvas, pirmā vieta Starptautiskajā gada fotogrāfijas konkursā 2009. gadā un liels skaits citu apbalvojumu.

www.jodibieber.com

Filips Toledano dzimis 1968 gadā Londonā, franču-marokāņu mātei un amerikāņu tēvam. Dzīvo un strādā Ņujorkā. Pēc daudzu gadu darba reklāmas aģenturās kļuva par konceptuālo mākslinieku – radošo ideju paušanai par galveno mediju izmantojot fotogrāfiju. Viņa darbu tēmas ir galvenokārt sociopolitiskas, bet pēdējā laika Toledano virzījies arī dziļi personiskā telpā. Viņš strādā ar dažādiem medijiem - no fotogrāfijas līdz instalācijai, no skulptūras līdz glezniecībai. Toledano ir izdevis četras grāmatas: Bankrots (Bankrupt, 2005), Telefonsekss (Phonesex, 2008), Dienas ar manu tēvu (Days with my father, 2010) un Jaunais skaistums (A new kind of beauty, 2011) - par cilvēkiem, kas sevi "radījuši no jauna" ar plastiskās ķirurģijas palīdzību. Fotogrāfa darbi ir parādījusies neskaitāmos starptautiskos izdevumos un festivālos; tie ir bijuši plaši izstādīti ASV un citur. Pēdējos trīs gadus Filips ir mācījis fotogrāfiju Starptautiskajā fotogrāfijas centrā Ņujorkā un uzstājies kā vieslektors dažādos starptautiskos pasākumos.

www.mrtoledano.com

Abi mākslinieki kopā ar citiem pasaulē atzītiem fotogrāfiem ieradušies Latvijā, lai nedēļas garumā pasniegtu meistarklases Starptautiskās fotogrāfijas vasaras skolas (International Summer School of Photography - ISSP) studentiem – fotogrāfiem no visas pasaules. Profesionāļu aprindās par Eiropā labāko dēvētajā fotogrāfijas vasaras skolā, kas Latvijā norisinājās jau septīto gadu, šogad piedalijās 72 fotogrāfi no 22 pasaules valstīm, kas atlases kārtībā ieguva iespēju piedalīties augsta līmeņa laikmetīgās fotogrāfijas mākslinieku vadītās meistarklasēs. Visu nedēļu studenti pasniedzīju vadībā strādāja pie jaunu fotogrāfijas sēriju veidošanas, eksperimentēja un izaicināja vidi un priekšstatus par sevi un fotogrāfiju.

Uzstāšanās notiks angļu valodā. ISSP izsaka pateicību Splendid Palace un SIA 'Rīgas Nami' par atbalstu pasākumam.