Foto Dienas Ogre 2012Turpinot ikgadējo tradīciju, iepazīstināt Latvijas skatītājus ar pašmāju un ārzemju fotogrāfiju, biedrība "Foto klubs OGRE" un Ogres novada dome oktobra mēnesī ogrēniešiem, novadniekiem un pilsētas viesiem piedāvā plašu laikmetīgajai un dokumentālajai fotogrāfijai veltītu pasākumu kopumu – "Foto dienas. Ogre 2012."

Foto dienas. Ogre 2012. ilgs no 1. oktobra līdz 4. novembrim.

Ogrē būs skatāmi starptautiski atzītu fotogrāfu darbi

Foto dienās būs skatāmas vairākas nozīmīgas izstādes, to vidū: prestižā WORLD PRESS PHOTO viena no šī gada laureātiem Aleksandra Gronska personālizstāde – "Pastorāle". A. Gronska darbi Ogres mākslas skolas izstāžu zālē, sākot no 15. oktobra. Izstādes atklāšana notiks 15. oktobrī sešos vakarā, bet skatītāju tikšanās ar autoru un saruna par dokumentālo fotogrāfiju notiks pēc atklāšanas, 19:00 Kūrmājas restorānā "Senjorita Kukū".

Aleksandrs Gronskis. No cikla "Pastorāle"

15. oktobrī Ogres mākslas un vēstures muzejā 13:00 tiks atklāta latviešu fotogrāfijas klasiķa Egona Spura darbu retrospekcija, tajā skatāmi 30 darbi no sērijas "Rīgas 19. gadsimta un 20. gadsimta sākuma proletāriešu rajonos".

Ogres Kultūras centrā 13. Oktobrī sešos vakarā tiks atklāta Latvijas un ārzemju fotogrāfu izstāde , tās tēma ir pilsētvides atainojums dokumentālajā fotogrāfijā. Izstādei darbus iesūtījuši vairāk kā četrdesmit fotogrāfi no Latvijas, Krievijas, Ukrainas, Holandes, Uzbekistānas, Turcijas un Sīrijas. Pēc izstādes atklāšanas notiks skatītāju tikšanās ar autoriem.

Anzors Buhārietis (Salidžanovs). Darbs izstādē "Pilsētvide"

FDO 2012. laikā Ogres mūzikas skolas viesmīlīgajās telpās notiks ikgadējais seminārs "Egona Spura ceļš", šogad semināra īpašais viesis būs starptautiski atzīts krievu fotogrāfs Igors Muhins. 26. oktobrī, Ogres Kultūras centrā, I. Muhins vadīs Portfolio skati pieredzējušiem fotogrāfiem, bet 27. un 28. oktobrī seminārā lasīs lekcijas par laikmetīgo fotogrāfiju.

Seminārā "Egona Spura ceļš", tāpat kā daudzos citos Foto dienu pasākumos skatītājiem ir bezmaksas ieeja. Šī ir iespēja ikvienam klātienē skatīt ievērojamu fotogrāfijas meistaru darbus, iepazīt radošā darba pieredzi.

3. oktobra vakarā Ogres Kultūras Centra Mazajā zālē tiks atklāta fotogrāfes Valentīnas Doneiko personālizstāde "Pilsētas pulss". Fotogrāfes mūžs aprāvās 25. septembrī, pavisam neilgi pirms izstāde vērs savas durvis skatītājam. "Pilsētas pulss" ir piemiņa māksliniecei un neliels ieskats Valentīnas Doneiko daiļradē, kas sevī apvieno dokumentālu reālismu un pasaulei, līdzcilvēkiem plaši atvērtas sirds poētismu.

No 1. līdz 14. oktobrim Ogres mākslas skolas izstāžu zālē skatāma izstāde "Mirklis Latvijas centra kalnos" - foto kluba "Ogre" sadarbības projekts ar Ikšķiles un Ogres tūrisma attīstības centru. Izstādes atklāšana notiks 1. oktobrī, sešos vakarā Ogres mākslas skolas izstāžu zālē.

Informācija par "Foto dienas. Ogre 2012." atrodama: www.fotoklubsogre.lv sadaļā "Foto dienas 2012."

Jaunieši – Foto dienu dalībnieki un skatītāji

Foto dienās ir domāts arī par jaunajiem fotogrāfiem. Jauno fotogrāfu nedēļā, laikā no 24. līdz 26. oktobrim, notiks latviešu fotogrāfa un pedagoga, starptautisku foto konkursu laureāta, daugavpilieša Alņa Stakles meistardarbnīca "Nevietas topogrāfija".

Pats fotogrāfs tēmu raksturo sekojoši: "Poētiski raksturojot pilsētvidi - tā sastāv no vietām un nevietām. Nezināmais, nesvarīgais, draudīgais pilsētvidē bieži vien iegūst nevietas statusu. Piemēram, guļamrajoni, industriālie un/vai noliktavu rajoni visbiežāk tiek raksturoti balstoties to funkcijā, nevis to vizuālajās vai emocionālajās kvatitātēs. Meistardarbnīcas ietvaros dalīnieki tiks aicināti pētīt pilsētvidē nesvarīgās teritorijas, lai radītu fotogrāfiju sēriju, kas raksturo viņu subjektīvās pieredzes par pilsētvidi. Meistardarbnīcas teorētiskais pamats balstās psihoģeogrāfijas atzinumos par pilsētvides izkārtojuma mijiedarbīgajām saiknēm ar cilvēka emocionālajām reakcijām un pārvietošanos vidē."

Māris Grunskis. Pieteikums dalībai Jauno fotogrāfu nedēļā.

Pieteikšanās termiņš tiek pagarināts līdz 5. Oktobrim. Ogres un novada fotogrāfiem vecumā no 15 līdz 30 gadiem ir iespēja pieteikties dalībai šajā meistarklasē. Plašāka informācija par pieteikšanās un dalības noteikumiem ir lasāma internetā (www.fotoklubsogre.lv) – http://www.fotoklubsogre.lv/foto-dienas-oktobr

Foto dienu mākslinieciskais vadītājs Vitauts Mihalovskis aicina Ogres un novada mācību iestāžu vadītājus, arī pedagogus atrast laiku un iespējas, lai iepazīstinātu skolēnus ar latviešu un ārzemju fotogrāfiju.

Foto izstādes būs skatāmas arī citur Ogres novadā

Foto izstādes būs skatāmas Suntažos, sākot no 6. oktobra, Suntažu kultūras namā un Madlienā, no 10. oktobra, Mārtiņa Vīlipsona izstāde "Ar Dabu uz Tu". Tiek gatavotas ekspozīcijas Taurupē, Lauberē, Mazozolos un Ķeipenē. Lielvārdē notiks foto kluba dalībnieces, Anitas Sakas personālizstāde "Mana Lielvārde", tās atklāšana 20. oktobra vakarā 18:00, Lielvārdes kultūras namā.

Ogrē, Mūzikas skolā no 26. līdz 28. oktobrim būs skatāmas desmit fotogrāfu mini izstādes, kurās katrs no autoriem tiks pārstāvēts ar desmit darbiem. Pāri ielai, Ogres centālajā bibliotēkā arī būs skatāma Edmunda Glūdiņa pilsētvidei veltīta autorfotogrāfija.

Ar izstāžu sarakstu aicinam iepazīties FDO 2012. un "Foto kluba OGRE" interneta lapā, sākot no 2. oktobra.

Lekcijas un Fotogrāfu maratons Ogres mūzikas skolā

Visi, kurus interesē fotogrāfija tiek aicināti, 27. un 28. oktobrī, apmeklēt semināra "Egona Spura ceļš" laikā notiekošo Fotogrāfu maratonu, kurā divdesmit pašmāju un ārzemju fotogrāfi rādīs savas foto projektu prezentācijas uz lielā ekrāna. Ieeja seminārā ir bezmaksas, pasākuma laikā notiks foto tehnikas un drukas iekārtu prezentācijas, skatītājiem būs iespējas uzdot jautājumus un tikties klātienē ar fotogrāfiem. Fotogrāfu maratona pirmās dienas tēma – "Pilsētvide mūsdienu dokumentālajā fotogrāfijā", bet otrajā dienā skatītājiem tiks piedāvāta "Radoša fotogrāfija" – rādīti dažādos fotogrāfijas žanros tapuši darbi.

Foto dienu rīkotāji, biedrība "Foto klubs OGRE" izskaka lielu pateicību pasākuma galvenajiem atbalstītājiem – Valsts Kultūrkapitāla fondam un Ogres novada domei. Nozīmīgu atbalstu Foto dienas. Ogre 2012. sniedz: Ogres Vēstures un mākslas muzejs, Latvijas nacionālais mākslas muzejs, Latvijas fotogrāfijas muzejs, SIA "Fazer Latvija", Ogres mūzikas skola un Ogres mākslas skola, kompānijas - Epson, FineArtPrint, RP Art Factory, ArtFabrics, Booze un citas.