Andrejs Grants. Publicitātes foto (avots: www.tjn.lv)Svētdien, 3. martā, plkst. 15.00 Latvijas Nacionālais mākslas muzejs aicina uz "Sarunu muzejā" ar Purvīša balvas 2013 kandidātiem Andreju Grantu un Miķeli Fišeru. Tikšanās notiks LNMM izstāžu zālē Arsenāls (Vecrīgā, Torņa ielā 1).

Izstāde "Purvīša balva" ir viens no nozīmīgākajiem notikumiem Latvijas mūsdienu mākslā. 2013. gada ekspozīcija apvieno astoņus dažādus autorus, kuri strādā ar atšķirīgiem medijiem: klasiskajā eļļas glezniecības tehnikā, ogles zīmējumā, fotogrāfijā, tēlniecībā, ar telpiskām un videoinstalācijām. Harijs Brants, Andris Breže, Ivars Drulle, Andris Eglītis, Miķelis Fišers, Andrejs Grants, Gļebs Panteļejevs un Krišs Salmanis savos mākslas darbos dalās ar skatītājiem domās par dzīvi un pasauli, vērtībām un jauniem atklājumiem.

Kas nosaka, ka mākslas darbs ir aktuāls un laikmetīgs? Kā ir jāskatās mūsdienu māksla? Kādi ir lielākie izaicinājumi māksliniekam šodien? Kā rodas ideja labam mākslas darbam, kā veidojas veiksmes stāsts? Šie ir tikai daži jautājumi, uz kuriem būs iespējams rast atbildes "Sarunas muzejā" laikā 3. martā, kad uz tikšanos ar apmeklētājiem atnāks trešās Purvīša balvas kandidāti – fotogrāfs Andrejs Grants un mākslinieks Miķelis Fišers. Kopā mēģināsim atklāt laikmetīgās mākslas vērtības, saprast tās būtību.

Atgādinām, ka neskatoties uz to, ka balvas laureāts ir jau paziņots, līdztekus žūrijas vērtējumam ikviens izstādes apmeklētājs un interesents ir aicināts izteikt arī savu viedokli par astoņu Purvīša balvas 2013 finālistu veikumu, aizpildot anketu un nobalsojot par savu favorītu LNMM izstāžu zālē Arsenāls vai portāla "Delfi.lv" sadaļā "Kultūra". Noslēdzoties izstādei, tiks paziņoti mākslinieki, kas ieguvuši vislielākās publikas simpātijas, kā arī noteikti divi balsotāji, kuri saņems iespēju gadu bez maksas apmeklēt LNMM organizētās izstādes.

Nāciet, skatiet, apbrīnojiet, salīdziniet, uzdodiet jautājumus, veidojiet un izsakiet savu viedokli! Aicināti visi! Mēs Jūs gaidām!

Dalības maksa: ieejas biļete izstādē.

Izstāde skatāma līdz 14. aprīlim.

Plašāk par izstādi lasiet LNMM mājaslapā:

http://www.lnmm.lv/lv/arsenals/info/visit/exhibition/2013/purvitis-prize-2013

ATBILDĪGĀ PAR PASĀKUMU:

Laura Dravniece, LNMM Izglītības programmu kuratore

T: (+371) 67 357527, E: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..