Fotokvartāla gadagrāmata 3Otrdien, 10. septembrī plkst. 18.00 LKA Rīgas Kino muzejā (Peitavas 10/12, ieeja no Alksnāja ielas) tiks atvērta Latvijas fotogrāfijas gadagrāmata 2013. Izdevumu jau trešo gadu izdod žurnāls FK (fotokvartals.lv), apkopojot interesantākos, mākslinieciski pievilcīgākos un saturiski bagātākos pēdējo gadu Latvijas fotogrāfu darbus.

Šajā gadagrāmatā publicētas sešas mūsdienu dokumentālā fotosērijas, kuru autori – Elīna Ruka, Aija Bley, Diāna Tamane, Iveta Vaivode, Paulis Jakušonoks un Kaspars Podnieks – ar fotogrāfijas palīdzību pētījuši personiski un sabiedriski nozīmīgas tēmas. Katrā eksemplārā atradīsiet arī viena attēla fotoizdruku.

Tradicionāli gadagrāmatā iekļauti arī teksti par fotogrāfiju, lai rūpētos par Latvijas foto teorijas un vēstures attīstību. Šoreiz publicētas filozofa Kārļa Vērpes pārdomas par fotožurnālistiku Latvijā un mākslas zinātnieces Ievas Lejasmeijeres eseja par šīgada gadagrāmatas kolekciju.

Grāmatas atvēršanas pasākumā varēs satikt attēlu un tekstu autorus, kā arī iegādāties izdevumu par pazeminātu cenu – četriem latiem.

FK ir vienīgais medijs, kas regulāri atspoguļo galvenos notikumus Latvijas fotogrāfijā, veicina to kritisku analīzi un piedāvā ieskatu arī ārvalstu norisēs. FK pieejams internetā latviešu (fotokvartals.lv) un angļu (fkmagazine.lv) valodās.

Gadagrāmatas prezentācija ievada starptautisko fotogrāfijas festivālu Rīgas Fotomēnesis 2014, kas pirmo reizi notiks 2014. gadā, kad Rīga būs Eiropas Kultūras galvaspilsēta.

Latvijas fotogrāfijas gadagrāmatas izdošanu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Arctic Paper.

foto Elīna Ruka