Attēls - Ivara Grāveleja darbs izstādē "Viewfinders"Trešdien, 13. maijā pulksten 13.00, Nordic Club House norisināsies diskusija Vizuālā māksla, vārda/izteiksmes brīvība un autoru tiesības. Pasākums notiek Rīgas Fotomēneša 2015. gada programmas ietvaros.

Ņemot vērā sabiedrībā izplatīto nedrošību un mītus par diskusijas tēmā izvirzītajiem jautājumiem, kā arī pieprasījumu pēc plašākas publiskas diskusijas, ko pierādīja, piemēram, notikumi Rīgas Fotomēneša 2014 rīkotajā starptautiskajā foto izstādē Viewfinders. Laikmetīgā Baltijas un Ziemeļvalstu fotogrāfija,
no kuras tika izņemts Ivara Grāvleja darbs autortiesību jautājuma dēļ, Rīgas Fotomēnesis organizē publisko diskusiju, aicinot izteikties ekspertus, kuratorus, mediju pārstāvjus un māksliniekus.


Raudzīsimies, kādi noteikumi, likumi un prakse patlaban Latvijā un Eiropā var ierobežot mākslinieku brīvību radīt, izstādīt vai citādi publiskot savus darbus. Apskatīsim likuma normas, ar kurām sastopas autori, radot jaunus darbus, kā arī likumus un noteikumus, ar kuriem mākslinieks var aizstāvēt tiesības uz saviem darbiem.

Pasākums sāksies ar Dānijas kultūras institūta direktora, jurista un autortiesību eksperta Simona Drevsena Holmberga un Zviedrijas Fotogrāfu savienības starptautiskā sekretāra un autortiesību eksperta Paula Vestergrēna priekšlasījumiem. Savukārt paneļa diskusijā pulksten 15.00 abiem runātājiem pievienosies LR Kultūras Ministrijas autortiesību departamenta vadītājs Reinis Markvarts, mākslas zinātniece un kuratore Inga Šteimane, RSU pasniedzējs un autortiesību eksperts Jānis Ivans Mihailovs un Rīgas Fotomēneša 2014 izstādes Viewfinders kuratore Inga Brūvere. Diskusiju vadīs Pauls Raudseps.

Pasākums norisināsies angļu un latviešu valodā Nordic Club House (Kalēju 3) 4. stāva konferenču zālē. To atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas Dome, Nordic Club House un Dānijas kultūras institūts.

Vairāk informācijas pieejama festivāla mājas lapā www.rigaphotomonth.com

Imants Gross
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
t. 29386870

Arnis Balčus
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
t. 26728549