Seven Spot LadybirdFotogrāfs Mikaels Baks (Mikael Buck) radījis jaunu savdabīgu fotogrāfiju sēriju, uzņemot tuvplānā dažas pasaules sīkākās radības jeb izplatītākos kukaiņus, ar kuriem esi spiests dalīt savu mājvietu. To vidū arī vecais labais garkāju zirneklis, spīļaste, zeltactiņa un nīstā drēbju kode.
Attēli atklāj sīkas nianses, kas nav saskatāmas ar neapbruņotu aci. Piemēram, kukaiņa spārnu dzīslojumu vai bruņutērpu. Tie ir makro uzņēmumi, kas tapuši, pateicoties Sony α7R II kameras augstajai izšķirtspējai apvienojumā ar makro objektīva precīzo asumu.
Fotogrāfijas tapušas sadarbībā ar labdarības organizāciju Buglife, kas rūpējas par kukaiņu sugu saglabāšanu. Viņi identificējuši desmit izplatītākos insektus, ar kuriem mums ir lielas izredzes sastapties savos mājokļos:
1. Mājas zirneklis (Tegenaria ģints)
2. Parastā spīļaste (Forficula auricularia)
3. Lielais nātru raibenis jeb admirālis (Vanessa atalanta)
4. Parastā zeltactiņa (Chrysoperla carnea)
5. Līķmuša (Calliphora vomitoria)
6. Drēbju kode (Tineola bisselliella)
7. Septiņpunktu mārīte (Coccinella septempunctata)
8. Sudrabainā zvīņene (Lepisma saccharina)
9. Mitrene (Oniscus asellus)
10. Mājas garkājzirneklis (Pholcus phalangioides)

Common Green Lacewing

Buglife pārstāve Vanesa Amarala–Rodžersa (Vanessa Amaral-Rogers) saka: "Kukaiņus bieži uzskata par parazītiem un kaitēkļiem, neatzīstot to ārkārtīgi svarīgo lomu ekoloģijā. Aukstais laiks pret tiem var būt īpaši nesaudzīgs, tā kā viņu aktivitāte ir cieši saistīta ar saules siltumu. Tāpēc nav nekas neparasts, ka tie pārceļas pārziemot iekštelpās. Sony foto sērija "Kukaiņu slepenā pasaule" atklāj, cik patiesībā cēli un skaisti ir šie kukaiņi, nevis liek raudzīties uz tiem tikai kā uz mūdžiem."
Šī fotogrāfiju sērija apliecina arī, ka ar fotokameru α7R II gan profesionāli, gan hobija līmeņa fotogrāfi spēs iegūt skaistas makro fotogrāfijas.

Common Woodlouse

European Earwig

Pārējās fotogrāfijas pieejamas šeit: http://ej.uz/kvsq