Jelgavas bārā "Melno Cepurīšu Balerija" 6.janvārī plkst. 18:00 tiks atklāta Aivara Ivbuļa fotogrāfiju personālizstāde "Izslēgtais kineskops". Izstādītajos darbos tiek apspēlēta tēma par televīzijas ietekmi uz cilvēku. Ar šiem darbiem autors aicina sabiedrību mazāk skatīties televīziju un lietderīgāk izmantot brīvo laiku.

Kas ir šī kaste, kas ar mums manipulē? Kādēļ tiek tērēts tik daudz laika lūkojoties kustīgos attēlos un dzīvojot līdzi svešām dzīvēm, ja ir pašam sava? Rodas iespaids, ka baseins dārzā ir katra cilvēka dzīves mērķis, jo tas taču ir katras slavenības mājas pagalmā! Vai televīzijas tiražētā realitāte ir tavs sapnis, tavs mērķis? Mums katram ir savi sapņi... Iespējams, kāds alkst redzēt pasauli un izjust to, sapņojot par kādu tālu zemi, ko redzējis TV ekrānā, - ar skaistiem dabas skatiem un jaukiem cilvēkiem, kur pavadīt brīvdienas. Ir muļķīgi apstāties pie domas, ka sapņi netiks izdzīvoti realitātē - naudas trūkuma dēļ. Ja tev ir sapnis, tiecies uz to un nepadodies! Dzīvo ar domu, ka reiz šis sapnis piepildīsies - Tu redzēsi pasauli, ceļosi un iepazīsies ar nezināmo, jo pasaule pieder mums visiem! Neatstāsim savus sapņus zibam TV ekrānā, un laiku, ko veltām viltus realitātei, labāk tērēt tam, lai iegūtu savu neatkārtojamo dzīvi. Dzīvojam savu sapņu īstenošanai, nevis laiski skatāmies uz TV piedāvātajām dzīvēm!

"Turklāt tuvākajā nākotnē neviens mākslas darbs netiks radīts tāpat vien; nav aiz kalniem laiks, kad parādīsies filmas vai grāmatas, kuru galvenais saturs būs slēpta "Kokakolas" slavināšana un "Pepsikolas" nopelšana - vai otrādi." (krievu rakstnieks Viktors Peļēvins).

Izstādi Aivars Ivbulis organizē sadarbībā ar bāru "Melno Cepurīšu Balerija".

"Izslēgtais kineskops" ir Aivara Ivbuļa kultūras menedžmenta un fotogrāfijas studiju noslēguma darbs Latvijas Kultūras koledžā.

"Melno cepurīšu Balerija" atrodas Jelgavā, Raiņa ielā 20.