Nikon D90Nikon D90 ir D80 modeļa uzlabojums un tas tika prezentēts šodien oficiāli. Pārsteidzošākais foto nozarē ir tas, ka latviešu valodā šī ziņa parādās vienlaicīgi ar ārzemju ziņu resursiem, ko vajadzētu pamācīties visām pārējām foto ražošanas kompānijām. Tādēļ publicēsim oficiālo informāciju un neņemiet ļaunā, ka daļa teksta nav pareizi tehniski uzrakstīta. Tas tomēr ir liels solis pretī latviešu valodas auditorijai. Īsumā var uzrakstīt, ka klāt nākuši 2 megapikseļi, sensora paštīrošā sistēma, 3D paredzēšanas AF (izsekošanas), ISO jutība līdz 6400, 4.5 kadri sekundē, 3 collu LCD ekrāns, video ierakstīšanas iespēja, tiešā skata (Live View, jeb tiešraides) režīms, sejas atpazīšana, vinjetēšanas kontrole un vēl daudz labu uzlabojumu.
D90 apvieno Nikon labākā parauga digitālās SLR kameras tehnoloģiju ar izsmalcinātu funkciju klāstu, lai palīdzētu sasniegt vislabākos rezultātus. Tā 12,3 megapikseļu DX formāta CMOS attēla sensors un EXPEED attēlu apstrādes sistēma piedāvā izcilu attēla kvalitāti plašā ISO gaismas jutības diapazonā. Tiešā skata režīms ļauj izveidot un uzņemt fotogrāfiju, izmantojot augstas izšķirtspējas 3 collu LCD monitoru, bet uzlabotā sižeta atpazīšanas sistēma un autofokusa sniegums ļauj tvert attēlus ar pārsteidzošu precizitāti. Filmas var uzņemt Motion JPEG formātā, izmantojot inovatīvo D-Movie funkciju. Kameras lielais attēla sensors nodrošina izcilu filmas attēla kvalitāti un jūs varat izveidot dramatiskus efektus, izmantojot kādu no plašajā izvēlē pieejamajiem maināmajiem NIKKOR objektīviem - no platleņķa līdz makro un zivs acij - vai pielāgojot objektīva diafragmu un eksperimentējot ar lauka dziļumu. D90 - veidots, lai uzkurinātu jūsu kaislību uz fotogrāfiju.
• 12,3 megapikseļu DX formāta CMOS attēla sensors ar iebūvētu paštīrošu sensora ierīci
• Zems trokšņu līmenis ISO gaismas jutībai 200-3200
• D-Movie funkcija piedāvā Motion JPEG formāta filmas ar pārsteidzošu D-SLR attēla kvalitāti
• Tiešais skats ar 3 collu, 920 000 punktu augstas izšķirtspējas LCD monitoru
• Plašas retušas funkcijas kamerā

Iespējamās versijas:
Nikon D90 kit
D90 kit

D90 18-105 VR objektīva komplektā ietilpst D90 kameras korpuss un universāls AF-S DX NIKKOR 18-105 mm VR objektīvs. Šajā komplektā iekļautais objektīvs ir izcils piedāvājums par šādu cenu. Kompakts, jaudīgs un universāls - tas ir lielisks veids, kā izmantot visas SLR iespējas, fotografējot portretus vai interjeru, arhitektūru vai ainavas.

D90 Wide-angle Zoom Kit
D90 16-85 VR objektīva komplektā ietilpst D90 kameras korpuss un AF-S DX NIKKOR 16-85 mm VR objektīvs ar vibrāciju samazināšanu. Komplektā iekļautais kompaktais telefoto tālummaiņas objektīvs, kas aptver amplitūdu no platleņķa līdz vidējai, nodrošina 5,3x tālummaiņu un platu 16-85 mm fokusēšanas diapazonu. Tas ir ideāls, pilnīgi apaļš objektīvs mūsdienīgām augstas izšķirtspējas SLR kamerām.

Nikon D90 Telephoto Zoom Kit
D90 Telephoto Zoom Kit
D90 18-200 VR objektīva komplektā ietilpst D90 kameras korpuss un jaudīgs AF-S DX NIKKOR 18-200 mm VR objektīvs. Komplektā ietvertais objektīvs un 11,1x tālummaiņa tiek izmantota, lai nodrošinātu izcili asus fotouzņēmumus visā tālummaiņas diapazonā. Tas ir viss, kas vajadzīgs, lai fotografētu sporta aktivitātes, kustīgus objektus un portretus, kā arī platleņķa ainavas.

Galvenās funkcijas

12,3 megapikseļu DX formāta CMOS attēla sensors ļauj uzņemt neticami detalizētus attēlus un veidot pārsteidzoši kontrastainus palielinājumus. Iebūvētā paštīrošā sensora ierīce samazina putekļu ietekmi.
EXPEED attēlu apstrādes sistēma optimālai veiktspējai un maksimālai attēlu kvalitātei.
Augsta ISO (200-3200) gaismas jutība, ko var palielināt līdz ISO 6400 (ekvivalents) un samazināt līdz ISO 100 (ekvivalents). Nodrošina lielāku aizvara ātrumu, kas ievērojami samazina izplūdušu attēlu rašanās iespējamību, fotografējot objektus, kas ātri kustas, vai uzņemot attēlus vājā apgaismojumā.
Aktīvais D apgaismojums saglabā detaļas gaišās vietās un ēnās, izveidojot satriecošus attēlus ar dabisku kontrastu. To iespējams aktivēt manuāli vai automātiski un tam ir četri līmeņi, ieskaitot ļoti augstu.
Picture Control ļauj pielāgot attēlu izskatu un noskaņu. Izvēlieties no sešiem iestatījumiem: Standarta, Dzīvīgs, Neitrāls, Vienkrāsains, Portrets un Ainava.
Sižeta atpazīšanas sistēma ar seju noteikšanas sistēmu apvieno datus no kameras mērīšanas un AF sensoriem, lai sniegtu precīzas ekspozīcijas un asi izteiktus attēlus, un atpazīst cilvēku sejas portretiem vai grupu uzņēmumiem ar dabiskiem ādas toņiem.
Uzlabots autofokusa sniegums ar daudzveidīgu Multi-CAM100 11 punktu AF sistēmu piedāvā ātru un precīzu autofokusa kadra aptvērumu. AF apgabala režīmi vada vairākumu uzņemšanas situāciju un ietver 3D paredzēšanas AF, kas ļauj pielāgot attēla kompozīciju pēc fokusēšanas uz objektu.
Tiešā skata režīms ar autofokusu ļauj ērti izveidot attēlus, izmantojot LCD monitoru. Atbalsta trīs AF režīmus: sejas prioritātes AF portretiem (kadrā nosaka līdz 5 sejām), plaša apgabala AF fotografēšanai, turot kameru rokās, un parasta apgabala AF fotografēšanai, izmantojot trijkāji.
Inovatīvā D-Movie funkcija ļauj uzņemt Motion JPEG formāta filmas*. Kameras lielais attēla sensors (salīdzinājumā ar parastu plašam patērētāju lokam paredzētu videokameru) un augsta ISO gaismas jutība piedāvā neatkārtojamu attēla kvalitāti. Pielietojiet fotografēšanas tehnikas filmu veidošanā, izmantojot plašā izvēlē pieejamos maināmos NIKKOR objektīvus - no zivs acs līdz platleņķa objektīvam, supertelefoto un pat ekstrēmiem tuvplāniem ar Micro NIKKOR objektīvu.
3 collu 920 000 punktu augstas izšķirtspējas LCD monitors ar 170 grādu skatīšanas leņķi ļauj ērti izmantot tiešā skata funkciju.
Uzlabotās ainas režīmi automātiski optimizē kameras iestatījumus, ieskaitot Picture Control un aktīvo D apgaismojumu populāriem fotografēšanas stiliem, efektiem un novietojumiem. Izvēlieties opciju Portrets, Ainava, Tuvplāns, Sports vai Nakts portrets.
Spilgts pentaprizmas skatu meklētājs ar 96% kadra aptvērumu un 19,5 mm acu punktu precīzas kompozīcijas izveidei.
Ātrā atbilde: ar ieslēgšanos apmēram 0,15 sekunžu laikā un 65 milisekunžu aizvara atvēršanas aizturi un 4,5 kadriem sekundē**.
Plaša retušas izvēlne piedāvā fotoefektu klāstu, ieskaitot zivs aci, deformācijas kontroli un iztaisnošanu. Oriģinālais attēls paliek neskarts, un kamera ātri un vienkārši izveido attēla dublikātu, kuru varat rediģēt un uzlabot kamerā.
Plašas atskaņošanas funkcijas, ieskaitot iebūvēto Pictmotion slaidrādi, 72 kadru sīktēlu displeju, kalendāra atskaņošanu un histogrammas displeju, kas rāda attēla palielināto daļu histogrammas.

Fotoaparāts tiek solīts pārdošanā uz 2008. gada septembra beigām par 999 USD vai 899 EUR. Papildus informācija un tehniskie dati skatāmi Nikon mājas lapā.