Nikon D5300Nikon iepazīstina ar kameru D5300, pirmo DX formāta D-SLR kameru ar iebūvētu Wi-Fi, kā arī GPS funkciju.

Kamera D5300 ir optimāli pielāgota radošai un daudzveidīgai lietošanai — šī augstas kvalitātes iesācēju līmeņa D-SLR kamera ir izstrādāta, lai iedvesmotu iespaidīgu fotogrāfiju un video uzņemšanai. Šī pirmā Nikon D-SLR kamera, kurā iebūvēta Wi-Fi funkcija, radošiem lietotājiem piedāvā lielisku iespēju iemūžināt un kopīgot apkārtējās pasaules burvību īpaši detalizēti. Kameras novatoriskais 24,2 megapikseļu DX formāta CMOS sensors ir īpaši izstrādāts bez optiskā zemas caurlaidības filtra (OLPF), lai pat vissmalkākās detaļas un tekstūras tiktu iemūžinātas, nodrošinot pārsteidzošu asumu. Fotogrāfijas var acumirklī kopīgot, izmantojot iebūvēto Wi-Fi funkciju, kas savieno kameru tieši ar viedtālruni vai planšetdatoru, savukārt ar GPS funkciju ģeogrāfiskās atzīmes var pievienot kamerā esošajiem ceļojumu attēliem. Šī kamera, kas spēj realizēt radošas idejas ar satriecošu skaidrību, iedvesmo katru tās lietotāju aizraujošām jaunām perspektīvām. Fotogrāfiju kopīgošana vairs nekad nebūs tāda pati kā iepriekš.

Marina Gurēviča (Marina Gurevich), Nikon Europe patērētāju D-SLR kameru nodaļas produktu vadītāja, komentē: “Kamera D5300 ir lieliski piemērota radošiem un sabiedriski aktīviem cilvēkiem, kuri vēlas dalīties savā pasaules skatījumā ar augstas kvalitātes attēlu palīdzību. Šī kamera, kurā ir gan iebūvēta Wi-Fi un GPS funkcija, gan arī piedāvāts iespaidīgs citu funkciju klāsts, tostarp gaismas jutība līdz ISO 12 800 un Nikon jaunā un jaudīgā attēlu apstrādes programma EXPEED 4, paaugstina kopīgojamu attēlu kvalitātes standartu. Turklāt tās lietošana ir patīkama, pateicoties tās lielajam, augstas izšķirtspējas maināma leņķa ekrānam.”

Iebūvēta Wi-Fi funkcija

D5300 ir pirmā Nikon D-SLR kamera, kas aprīkota ar iebūvētu Wi-Fi funkciju, un tā fotogrāfiju kopīgošanu paceļ pavisam jaunā līmenī. Fotogrāfijas var nosūtīt tieši no kameras uz jebkuru iOS™ vai Android™ viedierīci1, un tās pēc tam var viegli augšupielādēt sabiedrisko sakaru vietnēs, piemēram, vietnē Facebook, Instagram vai Twitter. Pateicoties iespaidīgajai attēlu kvalitātei, varat piesaistīt cilvēku interesi ar savas pasaules valdzinājumu satriecošajos kopīgotajos attēlos. Wi-Fi funkcija, kas ir arī ļoti noderīga fotogrāfiju uzņemšanai, sniedz iespēju attāli vadīt kameru ar pievienoto viedierīci, kuras ekrānā varat priekšskatīt ainu, ko uzņemat. Minētās funkcijas līdz ar kameras maināma leņķa monitoru paver nebeidzamas iespējas satriecošu pašportretu uzņemšanai.

Iebūvēta GPS funkcija

Kopīgot aizraujošus attēlus ar kameru D5300 ir viegli — iebūvētā GPS funkcija ir lieliski integrēta ar kameras Wi-Fi funkciju. Pateicoties GPS funkcijai, attēliem var viegli pievienot ģeogrāfiskās atzīmes, neizmantojot ārējos adapterus, — ar GPS ceļojumu bildes var sagatavot kopīgošanai, attēla EXIF datos reģistrējot atrašanās vietas informāciju, piemēram, ģeogrāfisko garumu, platumu un augstumu. Tādējādi ceļojumu bildēs tiek ietverts vairāk informācijas, un, tā kā GPS ierakstīšanas funkcija darbojas arī tad, kad kamera ir izslēgta, varat sekot līdzi savam maršrutam pat tad, kad nefotografējat2. Ar Nikon programmatūras ViewNX 2 palīdzību iespējams izveidot satriecošas ceļojumu kartes, ko varat parādīt pakalpojumā NIKON IMAGE SPACE vai jebkurā citā sabiedrisko sakaru vai fotogrāfiju kopīgošanas vietnē, kas atbalsta GPS funkciju, piemēram, Flickr.

Neticama attēla kvalitāte

Kamera D5300 ir aprīkota ar 24,2 megapikseļu DX formāta CMOS sensoru, kas nodrošina maksimāli reālistiskus un detalizētus attēlus. Šis novatoriskais sensors, kas izstrādāts bez optiskā zemas caurlaidības filtra (OLPF), optimāli izmanto katru megapikseli, lai uzticami attēlotu visu, kas redzams caur objektīvu. Kamera nevainojami iemūžina smalku detaļu, piemēram, matu vai spalvu, tekstūru, un iegūtie attēli ir ļoti skaidri — arī tad, ja tie uzņemti ar NIKKOR objektīvu.

Augsta ISO gaismas jutība (līdz 12 800, palielināma līdz 25 600 ekvivalentam) līdz ar Nikon jauno un jaudīgo attēlu apstrādes programmu EXPEED 4 nodrošina vēl skaidrākas fotogrāfijas un video, uzņemot vāja apgaismojuma apstākļos. Neticami precīzais 2016 pikseļu RGB mērīšanas sensors nosūta datus sižeta atpazīšanas sistēmai, tādējādi nodrošinot optimālu automātisko ekspozīciju, AF un automātisko baltā balansu, lai tiktu iegūta iespējami labākā attēla kvalitāte. Pateicoties nepārtrauktam uzņemšanas ātrumam līdz 5 kadriem/s, straujas kustības vai sejas izteiksmes var iemūžināt pareizajā mirklī, savukārt pateicoties inteliģentajai 39 punktu AF sistēmai, kurā ietverti deviņi krustveida sensori centrā, nodrošinot izcilu precizitāti, iespējams uzņemt nevainojamus attēlus.

Jauna perspektīva

Daudzpusīgā kamera D5300 ir izstrādāta tā, lai tā fotogrāfus rosinātu atrast savu pieeju fotogrāfiju uzņemšanā, kā arī tā ir pilnībā aprīkota, lai palīdzētu radīt interesantus un iedvesmojošus attēlus. Lielais 8,1 cm (3,2 collu) šķidro kristālu monitors ar platu skatīšanas leņķi un augstu 1037 tūkstošu punktu izšķirtspēju sniedz visas iespējas no jebkura leņķa tvert unikālus attēlus, tostarp lieliskus pašportretus. Vienkārši apgrieziet, nolieciet vai pagrieziet monitoru, lai atklātu jaunas perspektīvas, un padariet savas fotogrāfijas intriģējošas un video — aizraujošus.

Lai sniegtu vēl vairāk iespēju, dažādi kameras rīki ļauj ērti izmantot tehnikas, ko profesionāļi apgūst gadiem ilgi. Izbaudiet optimālus rezultātus augsta kontrasta apstākļos, izmantojot HDR (augsta dinamiskā diapazona) režīmu, vai arī ātri uzņemiet nevainojamus attēlus dažādās situācijās, izmantojot jebkuru no 16 sižetu režīmiem. Ja vēlaties izmēģināt dažādas idejas, ļaujiet radošajām iecerēm vaļu, izmantojot kameras dažādos fotogrāfiju un video specefektus: radiet noteiktu noskaņu, izolējot konkrētas krāsas, vai radiet retro stila izskatu un sajūtu, izmantojot spēļu kameras efektu.

Iedvesmojoši pilni HD video

Ja vēlaties radošās idejas izpaust videoklipā, kameras D5300 funkcija D-video ieraksta vienmērīgus un sīki detalizētus pilnas augstas izšķirtspējas videoklipus ar kadru uzņemšanas ātrumu līdz 50p/60p. Kamera nodrošina pilnas augstas izšķirtspējas video uzņemšanai atbilstošu izcilu veiktspēju un asu fokusu, un ierakstīšanu var sākt, vienkārši nospiežot tās īpašo video ierakstīšanas pogu. Nepārtrauktais tiešā skata autofokuss ataino objektus asi, pat ja tie kustas ātri, tādējādi varat atslābināties un ļaut kamerai sekot objektam, izmantojot objekta paredzēšanas AF vai sejas prioritātes AF. Kamerā iebūvētais stereomikrofons un saderība ar Nikon ārējo stereomikrofonu ME-1 ļauj pavisam vienkārši uzņemt videoierakstu ar skaidru, precīzu skaņu. Savukārt, kad vēlaties kopīgot savu pēdējo veikumu, pievienojiet kameru tieši HDTV ekrānam, izmantojot HDMI izvadi, un skatiet video un fotogrāfijas īpaši augstā izšķirtspējā.

Prasmīgi veidots dizains

Kameru D5300 ir ļoti patīkami lietot, jo tās korpuss ir vēl mazāks un vieglāks par tās priekšgājējas (kameras D5200) korpusu, tāpat lielāks ir arī maināma leņķa šķidro kristālu monitors. Kamera ir pieejama melnā, sarkanā un pelēkā krāsā, un tās neticami vieglā korpusa dēļ (tas sver tikai 480 g bez akumulatora un atmiņas kartes) to ir viegli paņemt līdzi ceļojumā, savukārt tās stabilais rokturis nodrošina ciešu satvērienu. Lielais augstas izšķirtspējas šķidro kristālu monitors ļauj skatīt katru fotogrāfijas vai video detaļu, un varat pielāgot monitora spilgtumu, lai ekrānā tiktu parādīts skaidrāks attēls, kad uzņemat spilgtā gaismā vai vājā apgaismojumā. Jaunizveidotais pentaspogulis paaugstina skatu meklētāja palielinājumu līdz aptuveni 0,82x, vēl vairāk atvieglojot attēlu precīzu kadrēšanu. Nikon īpaši ergonomiskais dizains, skaidri saprotamās izvēlnes un viena pieskāriena pogas biežāk lietotajām funkcijām, piemēram, D-video un tiešā skata funkcijai, ļauj veikt darbības ātri un intuitīvi, lai jūs visu uzmanību varētu pievērst idejām.

NIKKOR objektīvu, Speedlight zibspuldžu un sistēmas saderība

Viena no kameras D5300 lielākajām priekšrocībām ir tās saderība ar Nikon daudzajiem un dažādajiem NIKKOR objektīviem, kā arī jaudīgajiem sistēmas piederumiem. Izmantojot kameru D5300 kopā ar tik plašu piederumu klāstu, radošajām iespējām nav robežu. NIKKOR objektīvi ir slaveni visā pasaulē to optiskās veiktspējas dēļ, un kamera D5300 ir saderīga ar visiem DX formāta objektīviem. Tādējādi katrai situācijai var atrast atbilstošu objektīvu — sākot ar kompaktiem tālummaiņas objektīviem, kas ir lieliski piemēroti vispārējai lietošanai vai ceļojumiem, un beidzot ar ātriem objektīviem, kas nodrošina skaistu izplūduma efektu (fona izplūdumu), kā arī platleņķa un mikroobjektīviem. Neatkarīgi no tā, kuru objektīvu izvēlēsieties, jūs iepriecinās precizitāte un pielāgojamība, kuru dēļ varat maksimāli izmantot kameras 24,2 megapikseļu izšķirtspēju un iemūžināt fotogrāfijas ar košām krāsām un satriecošiem kontrastiem vai eksperimentēt ar kinematogrāfiskiem efektiem, uzņemot video. Papildus objektīviem var izmantot Nikon Speedlight zibspuldzes, piemēram, SB-400 un SB-700, kas sniedz iespējas radoši izmantot apgaismojumu, kā arī papildu bezvadu tālvadības ierīces, piemēram, WR-R10 un WR-T10, kas ļauj no attāluma vadīt kameras galvenās funkcijas pat tad, ja starp jums un kameru ir šķēršļi.

Galveno īpašību kopsavilkums

- Iebūvēta Wi-Fi, kā arī GPS funkcija
- 24,2 megapikseļu DX formāta sensors bez OLPF
- Izcila veiktspēja vājā apgaismojumā ar ISO jutību 100–12 800 (palielināma līdz ISO 25 600 ekvivalentam)
- Ātra un jaudīga attēlu apstrādes programma EXPEED 4
- 39 punktu AF sistēma ar deviņiem krustveida sensoriem centrā
- 2016 pikseļu RGB mērīšanas sensors ar Nikon sižeta atpazīšanas sistēmu
- Nepārtraukta uzņemšana ar ātrumu 5 kadri/s
- Liels maināma leņķa monitors: 8,1 cm (3,2 collu) šķidro kristālu displejs ar platu skatīšanas leņķi un augstu 1037 tūkstošu punktu izšķirtspēju
- Pilnas HD video ar iestatījumu 1080/50/60p
- Tiek atbalstīta HDMI izvade
- Iebūvēts stereomikrofons un saderība ar Nikon stereomikrofonu ME-1
- Augsta dinamiskā diapazona režīms un Aktīvā D-Lighting
- Nekustīgu attēlu un video specefekti
- 16 sižetu režīmi
- Skatu meklētājs ar paaugstinātu palielinājumu (aptuveni 0,82x), izmantojot jaunizveidoto pentaspoguli
- Neliels un viegls korpuss: aptuveni 125 × 98,0 × 76,0 mm. Sver tikai 480 g (bez akumulatora un atmiņas kartes)
- Stabils rokturis drošai lietošanai
- Uzlabota grafiskā lietotāja saskarne, nodrošinot skaidrākas izvēlnes
- Korpuss pieejams trīs krāsās: melnā, sarkanā un pelēkā
- Paplašināma sistēma: kamera ir saderīga ar visiem NIKKOR DX formāta objektīviem un noteiktām Nikon Speedlight zibspuldzēm
- Saderīga ar bezvadu tālvadības ierīcēm WR-R10/WR-T10

Un to būs iespējams iegādāties par Ls 599. Kopš 14.11.2013

¹ Lai viedierīcē varētu saņemt fotogrāfijas, vienkārši lejupielādējiet bezmaksas utilītprogrammu Wireless Mobile Utility. Utilītprogramma Wireless Mobile Utility ir saderīga ar iOS™ un Android™ viedierīcēm, un to var lejupielādēt viedierīcē no pakalpojumiem Google Play™ un Apple App Store™. Android, Google, Google Play, YouTube un citi zīmoli ir Google Inc. preču zīmes.
² Saderības iespējas atšķiras atkarībā no valsts.