AF-S NIKKOR 58mm f/1.4GNikon iepazīstina ar jauno objektīvu AF-S NIKKOR 58mm f/1.4G — unikālu FX formāta objektīvu ar vienu fokusēšanas garumu, kas nosaka jaunus attēla kvalitātes standartus.

Šis jaunais un ātrdarbīgais viena fokusēšanas garuma objektīvs ir rūpīgi izstrādāts, lai nodrošinātu izcilu attēlveidošanas veiktspēju. Tas tiešām ir unikāls objektīvs!

Dizains atgādina slaveno Nikon objektīvu Noct-NIKKOR, toties jaunā optiskā uzbūve nodrošina pārsteidzošu asumu, kontrastu un izšķirtspēju. Pateicoties īpašajai iespējai pagriezt objektīvu, izsmalcinātajam izplūduma efektam un nepārspējamai veiktspējai, uzņemot fotogrāfijas ar iestatītu plašu atvērumu, šis ir īpaši piemērots objektīvs tiem, kuri vēlas fotografēt vājā apgaismojumā vai meklē patiesi unikālu objektīvu.

Zurabs Kiknadze (Zurab Kiknadze), Nikon Europe objektīvu, piederumu un programmatūras ražošanas vadītājs, komentē: “Optiskā dizaina jomā ir daudz strādāts pie jauninājumiem, un Nikon pastāvīgi veiktie NIKKOR objektīvu optiskās un mehāniskās veiktspējas uzlabojumi ir panākuši, ka šie objektīvi apkārtējo pasauli iemūžina un atveido pilnībā uzticami. Pat nepārtraukto uzlabošanas centienu kontekstā tāds objektīvs kā AF-S NIKKOR 58mm f/1.4G tiek izstrādāts reti: tā īpašības un parametri pārspēj ierasto mērīšanas sistēmu rādītājus. Tas ir objektīvs ar savu raksturu, ko var novērtēt, tikai skatot rezultātu — uzņemto attēlu. Tikai daži objektīvi tiek ierakstīti vēsturē kā “klasiski objektīvi”, un šis kļūs par vienu no tiem.”

 
Modernā leģenda

Objektīvs AF-S NIKKOR 58mm f/1.4G mūsdienu standartiem atbilstošas augstas izšķirtspējas fotogrāfiju uzņemšanai nodrošina Nikon slavenā objektīva Noct-NIKKOR priekšrocības. Saskaņotās objektīva izstrādes dēļ Nikon projektētāji varēja ievērojami palielināt asumu, kontrastu un izšķirtspēju, vienlaikus samazinot komas uzplaiksnījumu un nodrošinot īpaši vienmērīgu izplūduma efektu. Rezultātā ir radīts unikāls objektīvs, kurā nodrošināti nepārspēti vizuālās interpretācijas līdzekļi, lai fotogrāfi varētu izmēģināt visdažādākos radošās izteiksmes variantus un radīt attēlus, kas izceļas citu vidū.

Gaismas efekti

Objektīvs AF-S NIKKOR 58mm f/1.4G ir izstrādāts atbilstoši lietpratīgāko fotogrāfu prasībām, un tā īpašā pagriešanas iespēja nodrošina katra ainas elementa precīzu atveidi izcili augstā izšķirtspējā. Uzņemot attēlus ar visplašāko apertūras atvērumu f/1,4, objekti tiek atveidoti asi, un pat attālu objektu un vāja apgaismojuma ainu attēlus, saglabājot augstu kontrastu, var iegūt bez nepieciešamības samazināt apertūras atvērumu. Sagitāla komas uzplaiksnījuma iespējamība ir efektīvi samazināta visā kadrā, nodrošinot rezultātu, kad punktveida gaismas avoti, piemēram, pilsētas gaismas, pat attēla malās tiek atveidoti kā sīki, apaļi punkti, ļaujot iegūt nepārspējamas nakts ainavas.

Izsmalcināts izplūduma efekts

Pateicoties unikālajam optiskajam dizainam, objektīvs AF-S NIKKOR 58mm f/1.4G nodrošina attēlus ar izsmalcinātu izplūduma efektu, kuri rada īpašu dziļuma sajūtu. Tā kā attēla izplūduma intensitāte mainās pakāpeniski, palielinoties attālumam līdz precīzi fokusētajam punktam, izplūduma efekta pāreja ir vienmērīga. Turklāt izplūduma smalkās pārejas no fokusa punkta uz fonu sniedz neticamu dabiska dziļuma sajūtu. Mērot izšķirtspējas līmeni un izplūdumu atsevišķās attēla plaknēs (starp priekšplānu, fokusa plakni un fonu), Nikon projektētāji ir sasnieguši ideālo izšķirtspējas un objektīva aberācijas līdzsvaru, nodrošinot telpiskuma iespaidu, ko nevar izmērīt ar MTF līknēm. Šis jaunievedums attiecas arī uz video: fokusēšanas laikā radītās izplūduma pārejas ir neticami vienmērīgas, līdz ar to ir neizsakāmi vieglāk uzņemt gaisīgas ainas.

Atzīta NIKKOR kvalitāte

Nikon nanokristālu pārklājums nodrošina īpaši izteiktu pretatspīdumu efektu visā redzamajā gaismas diapazonā, efektīvi samazinot attēlu dubultošanos un uzplaiksnījumu un palielinot to skaidrību un kontrastu. Trīs sastiprināto elementu lēca nodrošina gan optisko dzidrumu, gan atspīdumu samazināšanu. Turklāt priekšējais lēcas elements ir novietots dziļi objektīva cilindrā, lai efektīvi samazinātu uzplaiksnījumus un dubultošanos pat pretgaismas apstākļos. Nikon funkcija SWM (klusais viļņu motors) nodrošina vienmērīgu, ātru un klusu autofokusa darbību, savukārt korpuss ir veidots izturīgs.

Objektīva komplektā ietverts īpašs objektīva pārsegs un mīksts objektīva maisiņš.

Un to būs iespējams iegādāties par Ls 1299. Kopš 31.10.2013