Nikon DfŠodien uzņēmums Nikon iepazīstina ar Df — jauno D-SLR kameru, kas izstrādāta ideālu fotogrāfiju uzņemšanai.

Izcilais kameras Df dizains veidots, iedvesmojoties no Nikon kanoniskās 35 mm filmu kameras un jaunāko profesionālo modeļu tehnoloģijām, un gan tās forma, gan funkcijas atspoguļo aizrautību ar fotografēšanu. Šī patiesi unikālā retro stila kamera izceļas mūsdienīgo D-SLR kameru vienveidīgā klāsta vidū. Kamera ir aprīkota ar tādu pašu attēla sensoru, kāds ir Nikon vadošajai kamerai D4, tādējādi tā nodrošina nepārspējamu dinamisko diapazonu un gaismas jutību. Kamera ir visvieglākā no pašreizējiem FX formāta modeļiem, taču vienlaikus tās korpuss ir tikpat izturīgs un darbība ir tikpat uzticama kā profesionālajām Nikon kamerām. Nikon Df ir lieliski piemērota fotografēšanas entuziastiem, kas ir ļoti prasīgi gan kameru funkcionalitātes, gan dizaina jautājumos, un tā iekaros tādu fotogrāfu sirdis un prātus, kuriem ir vienlīdz svarīgi gan savi meistardarbi, gan pati kamera.

Dirks Džaspers (Dirk Jasper), Nikon Europe Profesionālo produktu nodaļas menedžeris, komentē: “Ideja par šo kameru jau kopš paša sākuma bija saistīta ar ideālu fotografēšanu. Šī kamera rada vēlmi vienkārši paņemt to, doties laukā un fotografēt. Fotografēšanas pamatā ir emocijas, un kamera Df nodrošina tieši šādu pieeju. Tās unikālais, elegantais retro dizains, kā arī profesionālās kameras tehnoloģijas un funkcijas padara to neatkārtojamu: tā iepriecinās fotografēšanas entuziastus, kuri rada konceptuālus darbus, savukārt tie, kuri novērtē klasisku dizainu, novērtēs to, kā kameras izskatā atspoguļota Nikon līderība fotografēšanas jomā.”

Ideāla fotografēšana

Kamera Df ir aprīkota ar tādu pašu 16,2 megapikseļu FX formāta CMOS sensoru un attēlu apstrādes programmu EXPEED 3, kāds ir Nikon profesionālajai vadošajai kamerai D4. Tik spēcīga profesionāla līmeņa tehnoloģiju kombinācija nodrošina, ka ar kameru Df tiek panākts izcils attēlu viendabīgums dažādos apgaismojuma apstākļos. Attēliem raksturīgas reālistiskas, piesātinātas krāsas un dabisks attēla dziļums, pat ja uzņemat attēlus ar augstākajiem ISO jutības iestatījumiem, kuru diapazons sniedzas līdz neticamam līmenim — ISO 204 800 (ekvivalents).

16,2 megapikseļu FX formāta (pilnrāmja kadra) CMOS sensors: pateicoties uzlabotam līdzsvaram starp FX sensora izmēru (36,0 × 23,9 mm) un faktisko pikseļu skaitu (16,2 miljoni pikseļu), kamera Df nodrošina attēlus ar satriecošu dziļuma asumu un detaļām, zemu trokšņu līmeni, kā arī plašu dinamisko diapazonu.

Izcila gaismas jutība: nodrošinot diapazonu ISO 100–12 800, kas paplašināms līdz 204 800 (ekvivalenti), kamera Df joprojām ir Nikon labākais produkts, kas piemērots fotografēšanai vājā apgaismojumā. Smalki detalizētus attēlus ar minimālu trokšņu līmeni var iegūt pat tad, ja fotografējat sarežģītos apgaismojuma apstākļos.

EXPEED 3: Nikon attēlu apstrādes programma ātri veic visus lielu datu masīvu apstrādes uzdevumus — no attēlu apstrādes līdz pārsūtīšanai —, nezaudējot nedz ātrumu, nedz kvalitāti. 16 bitu attēlu apstrāde piedāvā optimālas krāsas, ideālu toņu diapazonu un samazinātu trokšņu līmeni visā kadrā, nodrošinot vienmērīgas pārejas ar pietiekami sīkām detaļām un toņiem līdz pat baltajai krāsai skalas augšdaļā — pat uzņemot JPEG formātā. Turklāt jaudīgā programma EXPEED 3 darbojas ātri, precīzi un ārkārtīgi ekonomiski enerģijas patēriņa ziņā, tādējādi kameru var izmantot fotografēšanai ilgākā laika posmā.

Ātra veiktspēja: startēšanas laiks ir aptuveni 0,14 s*, un aizvara atbrīvošanas aiztures laiks ir tikai 0,052 s.* Lielātruma nepārtrauktā uzņemšana ir pieejama ar ātrumu līdz 5,5 kadriem/s gan FX, gan DX formātā.

Kanonisks Nikon dizains: taustāmi precizitātes iestatīšanas mehānismi un augstākā līmeņa attēla kvalitāte

Lai arī Nikon kamera Df, iespējams, daļēji izskatās kā Nikon kanoniskās 35 mm filmu SLR kameras, tomēr tā ir izstrādāta, lai atbilstu mūsdienu digitālās fotografēšanas prasībām. Ja esat aizrāvies ar fotografēšanu, tad zināt, ka fotografēšana sniedz tādu pašu gandarījumu kā uzņemto attēlu skatīšana. Kameras Df korpuss ir izturīgs, turklāt izcili ergonomisks — šīs īpašības Nikon vārdu ir padarījušas par sinonīmu izturībai un uzticamībai. Šī kamera ir veidota tā, lai nevainojami klausītu jūsu komandām, un tā iepriecinās jebkuru fotogrāfu, kuru aizrauj nekustīgie attēli un kameras.

Elegantie mehāniskie grozāmie pārslēgi: šajos īpaši apstrādātajos mehāniskajos grozāmajos pārslēgos ir apvienotas ērtības un vadība, padarot kameras lietošanu vienkāršu un drošu. Izmantojot pārslēgus, varat atsevišķi iestatīt ISO jutību, ekspozīcijas kompensāciju, ekspozīcijas, kā arī atbrīvošanas režīmu, tādējādi varat piekļūt visiem nekustīgu fotogrāfiju uzņemšanai nepieciešamajiem parametriem, neizmantojot kameras izvēlni.

Pilnrāmja kadra iespējas kompaktā kamerā: kompaktais korpuss, kas sver aptuveni 710 g bez akumulatora, nodrošina iespēju izbaudīt FX formāta fotografēšanas radošās iespējas neatkarīgi no tā, kurp dodaties. Skarbiem apstākļiem piemērotā kamera ir aprīkota ar izturīgu, bet vieglu magnija sakausējuma augšējo, apakšējo un aizmugurējo vāku, un tā ir tikpat hermētiski noslēgta kā Nikon D-SLR kamera D800, tādējādi nodrošinot uzlabotu aizsardzību pret mitrumu un putekļiem.

Izturīgs aizvars: augstas precizitātes aizvars ir pārbaudīts 150 000 ciklos. Maksimālais aizvara ātrums ir 1/4000 s, un zibspuldzes sinhronizācija — līdz pat 1/200 s.
Pašattīrošā sensora ierīce: samazina putekļu uzkrāšanos attēla sensora priekšpusē.

Enerģiju taupošs dizains: nodrošina aptuveni 1400 attēlu* arhivēšanu (izmantojot akumulatoru EN-EL14a viena kadra režīmā).

Klasiskas detaļas: kameras Df korpuss pieejams klasiskā melnā krāsā vai sudrabotā krāsā ar melniem elementiem. Rokturis ar faktūru, mehāniskie pārslēgi un plakanais augšējais panelis atgādina Nikon kanonisko sudraba halīda filmu SLR kameru, piemēram, F2 un F3, dizainu, un grafiskā lietotāja saskarne veidota oriģinālā vientoņa krāsā.

Nikon Df augša

Antīks stikls: saderīgs ar objektīviem bez Al

Kamera Df, salīdzinot ar jebkuru citu mūsdienās tirgū pieejamo D-SLR kameru, ir soli tuvāk ideālas fotografēšanas idejai — kamera ir aprīkota ar unikālu zibspuldzes un ekspozīcijas mērītāja savienošanas sviru, kas sniedz iespēju kamerai tieši pievienot pat antīkus NIKKOR objektīvus bez AI. Nikon objektīvi ir slaveni visā pasaulē to izcilo optisko īpašību dēļ, un NIKKOR objektīviem šogad tiek svinēta jau 80. gadadiena. Fotogrāfi, kas savulaik izmantoja oriģinālos F savienojuma NIKKOR objektīvus, paplašināja fotografēšanas robežas, un šie objektīvi arī mūsdienās joprojām ir iecienīti. Taču līdz šim tos nebija iespējams viegli izmantot kopā ar modernu D-SLR kameru.

Uzņemot ar objektīvu bez AI, režīmā A (apertūras prioritāte) vai M (manuāls), kamera Df ļauj veikt pilna apertūras atvēruma mērīšanu, kas ir ekvivalenta AI objektīvu mērīšanai. Vienkāršos kameras iestatījumos var viegli noteikt objektīva parametrus, piemēram, fokusa attālumu un plašāko apertūras atvēruma iestatījumu, ļaujot kamerai atpazīt apertūras atvēruma iestatījumu un aprēķināt pareizu ekspozīciju.

Profesionālas kvalitātes nekustīgie attēli

Kameras Df plašais moderno attēla tehnoloģiju klāsts nodrošina iespējami lielāko nekustīgo attēlu viendabīgumu. Kameras īpaši jutīgā AF sistēma un kadru uzņemšanas ātrums 5,5 kadri/s līdz ar tās iespaidīgo attēla sensoru un apstrādes programmu sniedz iespēju ar izcilu precizitāti iemūžināt fotogrāfijās pat visnegaidītākās situācijas. Savukārt uzlabota baltā balansa punkta mērīšana un tādas funkcijas kā divu asu elektronisks virtuālais redzesloks, augstas veiktspējas optiskais skatu meklētājs un uzņemšana tiešā skata režīmā nodrošina vērtīgas attēlu kompozīcijas iespējas.

Īpaši jutīgs autofokuss ar Multi-CAM 4800 39 punktu AF sistēmu: kameras Df AF sistēmas zemākais jutīguma līmenis ir –1 EV, tā ir saderīga ar objektīviem līdz f/8, un tajā pieejami četri AF apgabala režīmi (tostarp 3D paredzēšana), kā arī tā nodrošina ātru un precīzu visa kadra aptvērumu pat sarežģītos apgaismojuma apstākļos.

Punkta baltā balansa mērīšana: kamera Df nodrošina ļoti precīzus baltā balansa manuālus iestatījumus, ļaujot ātri piešķirt baltā balansa punktu noteiktam kadra apgabalam, ko atlasāt tiešā skata uzņemšanas laikā.

Sižetu atpazīšanas sistēma: kameras attēla sensors un 2016 pikseļu RGB sensors nodrošina precīzus datus sižetu atpazīšanas sistēmā, kas uzlabo ekspozīciju, autofokusu un baltā balansu tieši pirms aizvara atbrīvošanas, tādējādi veicinot asu un izteiksmīgu attēlu uzņemšanu.

Augstas veiktspējas optiskais skatu meklētājs: stikla pentaprizmas skatu meklētājs nodrošina gandrīz pilnā kadra aptvērumu un 0,7x palielinājumu, turklāt ir pieejams DX apcirpšanas režīms ar skatu meklētāja atzīmēšanu.

Liels 8 cm (3,2 collu) 921 tūkst. punktu šķidro kristālu displeja monitors ar plašu skatīšanas leņķi un rūdītu stikla virsmu. Nodrošina spilgtu un izteiksmīgu attēlu rādīšanu ar plašu krāsu atveides kapacitāti.

Divu asu elektroniskais virtuālais redzesloks: šķidro kristālu displeja monitorā var pārbaudīt datus par rotāciju (horizontālo noliekumu) un vērsumu (noliekumu uz priekšu vai aizmuguri), savukārt skatu meklētājā var pārbaudīt rotācijas informāciju.

Tiešais skats: tiešajā skatā izmantojot attēlu izmēru attiecību 1:1 vai 16:9, izvēles režģa līnijas palīdz veidot kompozīciju, turklāt kontrasta noteikšanas AF sistēma darbojas vēl ērtāk, precīzāk un ātrāk. Ekspozīciju var arī pārbaudīt, vienkārši nospiežot priekšskatījuma pogu, uzņemot M (manuālajā) režīmā.

Iebūvēti rīki

Neatkarīgi no tā, kāda veida fotografēšanai esat pievērsies, kameras Df radošo un praktisko funkciju klāsts nodrošinās fotografēšanu iecienītajā stilā un ļaus īstenot radošās ieceres.

Klusās atbrīvošanas režīms: lieliski piemērots fotogrāfiju uzņemšanai situācijās, kad jāievēro klusums, jo ievērojami tiek samazināta kameras spoguļa atgriešanas mehānisma skaņa sērijveida uzņemšanas laikā.

Apcirpšanas režīmi: DX formāts un attēlu izmēru attiecība 5:4. DX apcirpšanas režīmu var automātiski iespējot, ja ir pievienots DX objektīvs.

HDR (paplašināta dinamiskā diapazona) režīms: vienreiz atbrīvojot aizvaru, tiek uzņemts viens pāreksponēts kadrs un viens mazāk eksponēts kadrs. Diapazonu var paplašināt līdz pat ±3 EV, lai iegūtu citādu ainu, kas ir bagātīgi piesātināta, ar tonālu gradāciju, savukārt pārejas vienmērīgumu vietās, kur abas ekspozīcijas pārklājas, iespējams mainīt, lai iegūtu dabiskāku izskatu.

Aktīvā D-Lighting: Nikon aktīvā D-Lighting sistēma automātiski saglabā detaļas gan tumšajos, gan gaišajos apgabalos, radot satriecošus attēlus ar dabīgu kontrastu, ja fotografē augsta kontrasta apstākļos.

Retušas izvēlnes: izvēlnes ietver sarkano acu efekta un krāsu balansa korekcijas opcijas, kā arī RAW apstrādes un izmēru maiņas opcijas. Filtru efekti papildus kontrasta mazināšanas filtra efektiem ietver virsgaismu, krāsu pastiprinātāju un krustveida rastru. Ātrās retušas funkcijas ietver kropļojumu kontroli, perspektīvas kontroli, apvāršņa izlīdzināšanu un platleņķa objektīva efektu.

Picture Control iespējas: ļauj pielāgot nekustīgu attēlu izskatu, pirms to uzņemšanas precīzi pielāgojot parametrus, piemēram, asumu, piesātinājumu un nokrāsu.

Nikon Df aizmugure

Nikon sistēma

FX formāta kamera Df ir pilnībā saderīga ar Nikon plašā klāsta NIKKOR objektīviem, un komplektācijā kopā ar kameru ir iekļauts speciālizlaiduma Nikon populārais NIKKOR objektīvs AF-S 50mm f/1.8G. Šis objektīvs, kam piešķirts retro izskats, lai tas atbilstu kameras Df korpusam, tā kompaktā, vieglā korpusa un ātrā maksimālā apertūras atvēruma f/1,8 dēļ ir viens no vispopulārākajiem Nikon objektīviem ar vienu fokusēšanas garumu.

Papildus NIKKOR objektīviem Nikon plašais fotografēšanas aprīkojumu un piederumu klāsts var palīdzēt īstenot idejas neskaitāmos dažādos veidos. Fotogrāfi, kuri vēlas radoši izmantot apgaismojumu, var lietot nozarē vadošo Nikon radošā apgaismojuma sistēmu, kurā ietvertas dažādas Speedlight zibspuldzes, kas sniedz plašas attēlu uzņemšanas iespējas, lietojot tās uz kameras vai kā bezvadu zibspuldzes. Attēlu pārsūtīšanu nodrošina Nikon adapteris bezvadu savienojumam ar mobilo ierīci WU-1a, kas ļauj fotogrāfijas nosūtīt tieši no kameras uz viedierīci, savukārt attālas uzņemšanas atbalstu nodrošina Nikon bezvadu raiduztvērējs WR-R10 un bezvadu raidītājs WR-T10, ļaujot no attāluma vadīt kameras galvenās funkcijas, pat ja starp jums un kameru ir objekti.

Un to būs iespējams iegādāties par Ls 2285. Kopš 28.11.2013.

Papildu piederumi

Ekskluzīvas ādas siksnas un somas ir pieejamas klasiskā melnā un brūnā krāsā.

* Aptuvenie mērījumi, pamatojoties uz CIPA standartiem.