Nikon logoNikon grupa izsaka dzīļāko līdzjūtību Japānas zemestrīces izraisīto seku bojāgājušo tuviniekiem un līdzcietību visiem, ko šī traģēdija ir skārusi.

Jaunākā informācija par zemestrīces ietekmi uz Nikon grupas uzņēmumu stāvokli.

1. Darbinieku drošība

Kā iepriekš esam informējuši, ar skumjām pieminam viena Nikon Sendai Corporation darbinieka nāvi. Trīs darbinieku drošība Natori pilsētā, Mijagi prefektūrā, nav apstiprināta.

2. Ražošanas atsākšana cietušajās rūpnīcās un perspektīvas nākotnē

Viena no mūsu rūpnīcām un septiņi ražojošie meitasuzņēmumi atrodas Mijagi, Točigi un Ibaraki prefektūrā, kur postījumi ir ievērojami*. Pēc zemestrīces visās rūpnīcās darbība tika pārtraukta.

Uz šo brīdi visas rūpnīcas ir atsākušas ražošanu, kad vakar, 30.martā, tika atsākta ražošana Nikon Sendai Corporation un Miyagi Nikon Precision Co., Ltd.

Šobrīd ir skaidrs, ka, izpētot esošos apstākļus un nepieciešamos pasākumus, sadarbojoties ar biznesa partneriem, spēsim nodrošināt produktu detaļas un komponentes, ieskaitot to aizstājējus.

Kaut arī ražošana ir atsākta visās rūpnīcās, tomēr esam bažīgi, ka nespēsim apmierināt patērētāju vajadzības, jo pastāv elektrības pazušanas risks. Kamēr darām visu, kas ir mūsu spēkos, lai nodrošinātu ražošanu, esam pateicīgi klientiem, kas izrāda sapratni, ņemot vērā radušos apstākļus.

3. Bojājumu ietekme uz biznesu nākotnē

Mēs turpinām novērtēt, kā pēkšņā zemestrīce un plānotie elektrības zudumi ietekmēs mūsu grupas uzņēmumus un biznesa darbību. Par jaunumiem, kas būtiski mainīs mūsu prognozes, informēsim nekavējoties.

* Ražotņu un meitasuzņēmumu atrašanās vietas:

Mito Plant, Nikon Corporation: Mito,Ibaraki prefektūra

Sendai Nikon Corporation: Natori, Mijagi prefektūra

Miyagi Nikon Precision Co., Ltd.: Zao-machi, Katta-gun, Mijagi prefektūra

Zao factory, Nikon-Trimble Co., Ltd.: Zao-machi, Katta-gun, Mijagi prefektūra

Tochigi Nikon Corporation: Otawara, Točigi prefektūra

Tochigi Nikon Precision Co., Ltd.: Otawara, Točigi prefektūra

Kurobane Nikon Co., Ltd. : Otawara, Točigi prefektūra

Nasu Nikon Co., Ltd. : Nasukarasuyama, Točigi prefektūra

Piezīmes:

Nikon-Trimble Co., Ltd. ir kapitāla metodes uzņēmums (Nikon pieder daļa uzņēmuma).

Nasu Nikon Co., Ltd. ir Nikon-Essilor Co., Ltd. meitasuzņēmums, kurš, savukārt, ir kapitāla metodes uzņēmums (Nikon pieder daļa uzņēmuma).