RVKM vienīgā fotogrāfijaIespēju apskatīt unikālo Latvijas vēstures relikviju - Viļa Rīdzenieka lielformāta oriģinālfotogrāfiju "Latvijas valsts pasludināšana 1918.gada 18.novembrī" līdz 2009.gada 22.novembrim piedāvā Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejs. Fotogrāfija sniedz ne tikai tās dienas vizuālo tēlu. Laika gaitā tā kļuvusi par Latvijas valsts neatkarības pasludināšanas simbolu, tādēļ Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejs ik gadu to izstāda Latvijas Republikas proklamēšanas dienā.

Leģendāro lielformāta fotoattēlu (120X170 cm) Vilis Rīdzenieks izgatavoja 1920.gadu sākumā, kurā ar kolorētas retušas palīdzību izcēla galvenās personas un Latvijas sarkanbaltsarkano karogu, tā panākdams melnbaltā uzņēmuma izteiksmību.

Fotogrāfija ilgus gadus greznoja vecmeistara darbnīcas "Klio" skatlogu Vaļņu ielā. Okupācijas periodā to, aizlīmētu ar papīru, slēpa Viļa Rīdzenieka ģimene. Atmodas laikā fotogrāfa atraitne Olga Rīdzeniece unikālo fotogrāfiju nodeva Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejam. Par šī notikuma realizāciju jāpateicas fotogrāfam Gunāran Janaitim, bet tā jau ir šīs vēsturiskās fotogrāfijas likteņstāsta nākošā rindkopa.