izstāde sieviešu dienāVēl tikai vienu nedēļu, līdz 21.martam, apskatāma unikāla sieviešu veidota foto izstāde "Latvija ar sievietes acīm" veikalā Elkor Plaza, kurā iespējams iepazīties ar to, kā 32 sievietes izjūt un redz šodienas Latviju, kā arī nobalsot par tautas simpātiju.

Izstādes pamats ir gandrīz 1000 sieviešu iesūtītas fotogrāfijas Elkor izsludinātajā foto konkursā "Latvija ar sievietes acīm", kas tika organizēts par godu starptautiskajai Sieviešu dienai. 32 fotogrāfijas, kas apskatāmas izstādē, kā labākās, profesionālākās un emocionāli piesātinātākās izvēlējās žūrijas komisija - psihoterapeite Aina Poiša, Redstudio fotogrāfs Viesturs Masteiko un Elkor Foto komanda.

"Ja vīriešus fotogrāfija vilina ar savu tehnoloģisko pusi, kā var panākt dažādus efektus vai eksperimentēt ar dažādiem režīmiem, tad sievietes lielāku uzmanību pievērš saturam. Izstādes fotogrāfijas ir emocionālas un ļoti dažādas, pārklājot daudzus žanrus - reportāža, ainavas, portreti, klusā daba u.c. Sievietēm nevajag bīties eksperimentēt un veltīt vairāk laika šim hobijam, jo tieši laiks, kas ieguldīts fotogrāfijas izveidē, bieži vien ir tas, kas veido fotogrāfiju īpašu," izstādes fotogrāfijas komentē Redstudio fotogrāfs Viesturs Masteiko.

Psihoterapeite Aina Poiša atzina: "Izvēlēties šīs 32 labākās fotogrāfijas izstādei nebija viegli, jo tās bija ļoti interesantas ar dažādām emocijām un stāstiem jeb bilžu parakstiem. Redzams, ka sievietes ar foto objektīva palīdzību radoši ir atklājušas savu redzīgumu un jūtīgumu, sameklējušas un noķērušas dažādus Latvijas dzīves mirkļus. Man prieks, ka arī mūsdienu pasaulē sievietes nav palikušas absolūti racionālas un prot runāt dvēseles valodā jeb ar tēlu palīdzību, kas ļoti labi atspoguļojas šajos mākslas darbos."

Visas konkursā "Latvija ar sievietes acīm" iesūtītās fotogrāfijas ir aplūkojamas arī www.elkorfoto.lv

Bet līdz 18.martam ikviens Elkor Plaza apmeklētājs var balsot par labāko izstādē eksponēto darbu, nosakot skatītāju simpātiju. Visvairāk apmeklētāju balsis saņēmušās fotogrāfijas autore 21.martā balvā saņems Elkor Foto dāvanu sertifikātu 300 fotogrāfiju bezmaksas izgatavošanai.