Vairāk nekā 30 fotogrāfijās izstādes apmeklētāji iepazīsies ar jūras ērgļa (Haliaeetus albicilla) un zivjērgļa (Pandion haliaetus) ikdienu - sākot ar pāra veidošanos, olu perēšanu, mazuļu barošanu un to pieaugšanu, kā arī medībām un ērgļu savstarpējām attiecībām. Būs ieskats arī plēsīgo putnu pētnieku darba niansēs. Latvijas Dabas fonda pārstāvis Jānis Ķuze, plēsīgo putnu pētnieks un vienlaikus izstādes koordinators Latvijā saka: "Abus šīs izstādes varoņus - jūras ērgli un zivjērgli gan Latvijā, gan Igaunijā var uzskatīt par dabas aizsardzības veiksmes stāstiem. Pateicoties aizsardzības darbam, to skaits abās valstīs pamazām aug un abas ērgļu sugas atkal sāk ieņemt tām vēsturiski raksturīgo vietu mūsu ainavā. Šī fotoizstāde ir lieliska iespēja ieskatīties to ikdienas dzīves niansēs".
Izstāde "Ērgļi pāri robežām" ir ceļojoša izstāde. Savu ceļu pie apmeklētājiem tā uzsāk Latvijas Dabas muzejā, un no nākamā gada būs skatāmā arī citviet Latvijā. Fotoizstāde jau ir guvusi atzinību Igaunijā. Izstādes apmeklētāji ir aicināti balsot par sev visvairāk iepatikušos fotogrāfiju. Pēc projekta noslēguma notiks izloze, un uzvarētājs savā īpašumā iegūs fotogrāfiju par kuru nobalsoja.
Jūras ērglis ir lielākais Latvijā un Igaunijā sastopamais ērglis. Latvijā ligzdo ap simts šo putnu pāru, savukārt Igaunijā - aptuveni divas reizes lielāks jūras ērgļu skaits. Tas iespējams, pateicoties kaimiņvalsts garajai un izrobotajai jūras krasta līnijai - jūras ērgļi mēdz ligzdot ūdeņu tuvumā. Turpretī zivjērglis ir mazākais no mūsu ērgļiem. Latvijā mīt ap divsimt pāru zivjērgļu, Igaunijā ievērojami mazāk - ap 60 zivjērgļu pāru. Tā kā putni valstu robežas nepazīst, Latvijas izcelsmes ērgļi var ligzdot Igaunijā un otrādi - par to liecina Latvijas un Igaunijas ērgļu pētnieku veiktā putnu gredzenošanas darba rezultāti. Abas šīs sugas ligzdo mežos, zivjērglis arī purvos, un ērgļu apjomīgo un smago ligzdu noturēšanai nepieciešami lieli un veci koki. Lai nodrošinātu šo reto putnu aizsardzību, to ilggadīgajās ligzdošanas vietās tiek veidotas nelielas aizsargājamas teritorijas - mikroliegumi.
Izstāde izveidota Igaunijas - Latvijas pārrobežu sadarbības programmas atbalstīta projekta ietvaros, ko daļēji finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
Papildus informācija: Jānis Ķuze, tālr.:29192799, e-pasts:
Izstāde apskatāma no 16. novembra līdz 30. decembrim muzeja 1. stāva zālē.
Ieeja izstādē bez maksas
Laipni aicināti Latvijas dabas muzejā - Rīgā, K. Barona ielā 4!