Gunas Oškalnas - Vējiņas personālizstāde "Mīlestības logi"Trešdien, 12. oktobrī plkst. 16.00, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Mazajā izstāžu zālē (K. Barona ielā 14) atklāja fotogrāfes Gunas Oškalnas - Vējiņas personālizstādi "Mīlestības logi".

Atzīmējot latviešu ievērojamā un tautā mīlētā dzejnieka Aleksandra Čaka 110 gadu jubileju, fotogrāfe Guna Oškalna - Vējiņa izstādes apmeklētājiem piedāvā savu Rīgas redzējumu, bet raugoties caur Aleksandra Čaka dzejas prizmu. Iedvesmojoties no dzejnieka daiļrades, ir tapusi fotogrāfiju sērija, kuras galvenais vadmotīvs ir logs un tā interpretācijas.

Izstādes atklāšanā ievadvārdus teiks Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāvji, A.Čaka memoriālā dzīvokļa direktore Antra Medne, rakstnieks Valdis Rūmnieks un literatūrzinātniece Dzidra Vārdaune, kā arī muzicēs Sarma Upesleja, akordeoniste Anita Stikāne un uzstāsies aktieri Irina Tomsone un Ivars Brakovskis.

Autore Guna Oškalna - Vējiņa par savas izstādes ieceri saka: "Miglā asaro logs, ko tur liegties, nav vērts" - šo smeldzīgo rindiņu ietekmē radās mani "Mīlestības logi". Es savos darbos parādu to noskaņu, ko sajutu lūkojoties pilsētas, Aleksandra Čaka un manis ieraudzītajos noslēpumainajos logos ar savu stāstu un zemtekstu."

Fotogrāfe Guna Oškalna - Vējiņa izstāda savus darbus jau no 1981. gada. Par godu Latvijas 90. gadu jubilejas svinībām un Brīvības pieminekļa autora Kārļa Zāles 120 gadu atcerei 2008. gadā tika atklāta pirmā izstāde "Piemineklis Brīvībai", savukārt otro reizi izstāde piedzīvoja atdzimšanu 2010. gadā Brīvības pieminekļa 75 gadu jubilejas atzīmēšanas ietvaros.

Tāpat māksliniece piedalās dažādos starptautiskos projektos - viņas darbi ir bijuši izstādēs Slovākijā, ASV, Francijā, Lielbritānijā, Portugālē un Krievijā, kā arī kopš 1995. gada viņa ir fotostudijas "VIDZE" vadītāja. Fotografēšana ir vienlaikus Gunas Oškalnas - Vējiņas darbs, hobijs un mīlestība, savukārt viņas prioritātes fotogrāfijā ir daba, pilsēta un personības.