Mārtiņa Varbūta logiOtrdien, 2009. gada 29. septembrī 18:00 FotoAkadēmijas telpās Dzirnavu ielā 20, Rīgā, tiks atklāta fotogrāfa Mārtiņa Varbūta foto darbu izstāde "Logi".

Fotogrāfs Mārtiņš Varbūts par savu darbu izstādi saka, "Kāpēc logi? Tāpēc, ka logs, caurums, rāmis vizuālajā pasaulē darbojas kā spēcīgs simbols un skatītāju var uzrunāt daudz spēcīgāk, kā dažreiz vienkārši uzņemts attēls. Tāpēc manos darbos pirmām kārtām logs tiek izmantots kā simbols. Es vienkārši rādu šo pasauli tādu, kādu kaut kādā brīdī mani "logi" - tas ir - manas acis, gan fiziskā, gan garīgā ziņā, to ierauga."

Fotogrāfs Mārtiņš Varbūts ar fotografēšanu aizraujas vairāk kā 10 gadus. Fotografēšanu viņš uztver kā vienu no palīglīdzekļiem apkārtējās pasaules iepazīšanai. Tā palīdz koncentrēties, vērot , saskatīt procesus, kas notiek visapkārt. Piedalījies daudzās kopējās izstādēs, īpaši kopā ar fotokluba "Rīga" biedriem un sākot ar 2005. gadu gan Rīgā, gan citās Latvijas vietās fotogrāfam ir bijušas 5 personālizstādes: "Kurzemes piekrastes noskaņas", "Skatiens caur kokiem ", "Logi", "Alejas", "Daugavas piekrastes noskaņas". Īpaši tuva fotogrāfam ir dabas un reportāžas fotogrāfija.

Daļu no fotogrāfijām var aplūkot fotogrāfa Mārtiņa Varbūta mājaslapā www.varbutsphoto.lv. Izstāde "Logi" FotoAkadēmijā, Dzirnavu ielā 20, Rīgā būs apskatāma līdz 2009. gada 20. oktobrim darba dienās no 11:00 līdz 21:00.

FotoAkadēmijas foto kursi ir orientēti uz klausītājiem ar atšķirīgu sagatavotības līmeni. Šeit profesionāli fotogrāfi palīdz apgūt teorētiskos aspektus, sniedzot iespēju pārskatīt un papildināt savus priekšstatus par gaismu, krāsu, kompozīciju un žanru. Viņi atklāj savus meistarības noslēpumus, novērtē klausītāju darbus un dod padomus, kā atrast savu, neatkārtojamu ceļu fotogrāfijas pasaulē. FotoAkadēmijas apmācību programmas ir licencētas. FotoAkadēmijas klientiem bezmaksas autostāvvieta. Nodarbības pašā Rīgas centrā. Grupās ne vairāk kā 12 cilvēki.