Jānis Gleizds Kur ir finišsNo 6. maija līdz 7. jūnijam Latvijas Fotogrāfijas muzejā būs apskatāma Jāņa Gleizda fotogrāfiju izstāde "Motosports". Ekspozīcijā ietverti divdesmit astoņi darbi, kas tapuši 1970. un 1980. gados. Jānis Gleizds ir panācis motosporta norišu tēlaina vispārinājuma kvalitāti, akcentējot sporta sacensību spraigumu un dinamiku ar fotogrāfijas pēcapstrādes tehnoloģiju palīdzību. Digitālās paaudzes attēlu lietotājiem tā būs reta izdevība aplūkot ar vairāku manuālo un fotoķīmisko metožu palīdzību radītus unikālus autordarbus.

Jānis Gleizds ir viens no tiem Latvijas fotogrāfiem, kura 1960. -1980. gadu periodā radītās foto kompozīcijas vistiešāk aizskar romantisma un simbolisma tradīciju cienītājus. Personiskās dzīves dramatiskie notikumi Jāni nolika nevienlīdzīgā pozīcijā sociālo iespēju laukā. Šķiet, ka pietuvošanās sporta sacensību dinamikai palīdzēja viņam saasināt sevis pārvarēšanas izaicinājumu un sasniegt pamanāmas uzvaras tēlu izteiksmības distancē. Kādreizējos nākotnes nodomus nācās mainīt, bet sapņu romantisko kvalitāti Jānis Gleizds ir mācējis pievienot lielākajai daļai savu attēlu vēstījumiem.
Jānis Gleizds dzimis 1924. gadā - 7. maijā pazīstamajam latviešu fotogrāfam apritēs 85 gadi. Visu mūžu strādājis kā fotogrāfs Traumatoloģijas un ortopēdijas zinātniskās pētniecības institūtā, taču plašākā sabiedrībā zināms kā romantizētu sieviešu aktu autors. Viņš aktīvi veidojis personālizstādēs un izstādījis darbus daudzās grupu izstādēs Latvijā un ārvalstīs. Jāņa Gleizda darbu tonālās un grafiskās kvalitātes ir izpelnījušās daudzu atšķirīgu konkursa izstāžu žūriju atzinību, medaļas un citus starptautiski nozīmīgus apbalvojumus, taču nozīmīgāka par jebkuras žūrijas izcilo novērtējumu ir bijusi un joprojām ir Latvijas fotogrāfijas cienītāju atzinība un atbalsts mākslinieka rūpju pilnajā dzīves gaitā.
Izstādes atklāšana: trešdien, 6. maijā plkst. 17.00 Latvijas Fotogrāfijas muzejā


Muzeja darba laiks: trešdien, piektdien, sestdien un svētdien: 11 - 17,
ceturtdien: 12 - 19,
pirmdien un otrdien: slēgts