Valdis MiķelsonsNo 9. oktobra Dailes teātra Mazās zāles foajē būs apskatāma Valda Miķelsona (ASV) foto izstāde, kurā apkopotas fotogrāfijas, kas tapušas Latvijas teātru viesizrāžu laikā ASV.

Valdis Miķelsons dzimis Rīgā 1928. gadā. Pamatskolu beidzis Latvijā, latviešu ģimnāziju absolvējis Blombergā (Vācija), studējis mehāniku, fiziku un matemātiku Bonnas un Minesotas universitātēs.

38 gadus strādājis Minesota Mining & Manufacturing Company centrālajā pētniecības laboratorijā.

Ar fotografēšanu nodarbojies pēdējos 20 gadus, dokumentējot kultūras notikumus Minesotas latviešu sabiedrībā. Organizējis kultūras pasākumu apmaiņu starp latviešiem Latvijā un ASV, šobrīd aktīvi darbojas kā Minesotas Latviešu koncertapvienības priekšsēdētājs.

Fotogrāfijas tapušas izrāžu laikā, lietojot digitālās fotogrāfijas tehnoloģiju. Viena no vadlīnijām fotografēšanas procesā bijusi mēģinājums uztvert ne tikai aktieru spēli, bet arī lugas raksturu, vienlaikus mēģinot atbildēt uz jautājumu - vai latvietis, dzīvojot citā kultūrvidē, var saskatīt to, ko gribējis atklāt aktieris, kura pieredze sakņojas Latvijas kultūrā.

Izstādē redzamas fotogrāfijas no septiņām Latvijas teātru viesizrādēm Mineapolē laikā no 2006. līdz 2011. gadam.

Izstādes atklāšana notiks otrdien, 9. oktobrī, plkst. 18.15 Dailes teātra Mazās zāles foajē. Tajā piedalīsies fotogrāfiju autors Valdis Miķelsons, kā arī aktieri Pēteris Gaudiņš un Gints Grāvelis, kas dalīsies iespaidos par nesen piedzīvoto izrādes "Gūsteknis pilī" viesizrāžu laikā ASV un Kanādā.